Přezkoumání správcovské činnosti/Oznámení komunitám

This page is a translated version of the page Admin activity review/Notice to communities and the translation is 100% complete.

Please select a language and use the text without <translate> tags by using the button "View raw source":
View raw source

DŮLEŽITÉ: Přezkoumání správcovské činnosti

Ahoj. V r. 2013 byla usnesením globální komunity přijata pravidla pro odnímání "rozšířených práv" (správce, byrokrat, správce rozhraní atd.). Podle těchto pravidel stevardi kontrolují činnost správců na všech stránkách nadace Wikimedia, které nemají vlastní pravidla pro nečinnost. Pokud je nám známo, vaše wikistránky nemají zavedený formální postup pro rušení "rozšířených práv" na neaktivních účtech. V souladu s kontrolou činnosti správců se o to tedy postarají stevardi.

Zjistili jsme, že kritérium nečinnosti (žádná editace ani přihlášení za poslední 2 roky) je splněno u následujících uživatelů:

  1. uživatel 1 (správce)
  2. uživatel 2 (byrokrat, správce)
  3. uživatel 3 (byrokrat)
  4. uživatel 4 (správce rozhraní)
  5. ...

Tito uživatelé obdrží upozornění s výzvou, aby v komunitě zahájili diskusi o tom, zda jim všechna nebo některá práva mají zůstat zachována. Pokud se uživatelé neozvou, stevardi jejich rozšířená práva zruší.

Jestliže má vaše komunita v úmyslu vytvořit vlastní postup pro kontrolu činnosti, nadřazený globálním pravidlům, chce o těchto nečinných držitelích práv rozhodnout odlišně nebo má už pravidla, o kterých nevíme, sdělte nám to prostřednictvím stevardů na Meta-Wiki, abychom věděli, že kontrolu práv na vaší wiki nemáme provádět. Díky,