Важливі події Вікімедії, вересень 2012

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, September 2012 and the translation is 100% complete.


Важливі події Вікімедії з доповіді Фонду Вікімедія та доповіді технічного відділу Вікімедії за вересень 2012 року з добіркою найбільш важливих подій з руху Вікімедії

Важливі події Фундації Вікімедіа

 
Курируюча панель інструментів, яка використовується для створення статті як відгуку, а також для відправлення повідомлення автору

"Курирування сторінки" - засіб, що полегшує перегляд нових статей Вікіпедії

Щодня тисячі нових сторінок створюються на Вікіпедії, що потребує сотнень добровільних редакторів для перевірки їхньої якості. Для полегшення їхньої роботи Команда Залучених Редакторів розробила функцію "Нагляд Сторінки". Вона включає два інструменти:

  • Потік Нових Сторінок (New Pages Feed), огляд нових сторінок, з анотацією інформації, що допоможе їхній перевірці
  • Панель інструментів Нагляду (Curation Toolbar) , що з’являється поряд з новою сторінкою, пропонуючи простий доступ до різних функцій самопідтвердженим редакторам, наприклад, щоб позначити нову сторінку як таку, яку переглянуто, помітити її як таку, що має проблеми з якістю чи виставити її до видалення.

Функцію "Нагляд Сторінки" було впроваджено в Англійській версії Вікіпедії 20 Вересня і планується зробити її доступною в інших проектах також.

Багато нових редакторів Вікіпедії зазнають розчарування, коли вони починають статтю, що не відповідає очікуванням спільноти і відповідно видаляється. Є сподівання, що можливість Курирування сторінки призведе до покращення зворотнього зв'язку з творцями сторінок.

Запущено нову модель, основану на добровольцях, по розподілу пожертвуваних грошей

За останні півроку, нова модель була створена для розподілу пожертвувань, отриманих через сайти проекту Вікімедія. Понад 10 млн. доларів США буде виділено на основі рекомендацій Funds Dissemination Committee (FDC), який складається виключно з добровольців.

Після публічного процесу номінації, семеро вибраних членів першого КПЗ було оголошено: Арюна Рао Чавала (Arjuna Rao Chavala - Індія), Даріуш Ємєлняк (Dariusz Jemielniak - Польша), Алі Хаідар Хан (Ali Haidar Khan - Банґладеш), Майк Піл (Mike Peel - Об’єднане Королівство), Юрій Пероганич (Україна), Сідней Пур (Sydney Poore - Сполучені Штати), та Андерс Патріціо Веннерстен (Anders Wennersten - Швеція). Групу доповнює Ян-Барт де Вііде (Jan-Bart de Vreede - Нідерланди) та Патріціо Лоренте (Patricio Lorente - Аргентина) як члени без права голосу від Опікувальної Ради Правління Фонду Вікімедіа. Сюзан Моралес (Susana Moraes - Португалія) була визначена як офіційний представник (омбудсмен) по КПЗ процесів.

FDC зараз розглядає заявки на фінансування 12 організацій, які є відкритими для громадського обговорення до 22 жовтня.

Новий сайт проекту подорожей і правова діяльність

Фонд Вікімедія погодився створити новий сайт проекту подорож на прохання спільноти Вікімедії. На жаль, 29 серпня 2012 року, компанія Internet Brands, власник сайту Wikitravel, подав до суду на двох добровольців Wikitravel. У відповідь один з добровольців подав анти-SLAPP, стверджуючи, що судовий процес Internet Brands’s спрямований на те, щоб придушити його право обговорювати нові туристичні проекти Вікімедії. Фонд Вікімедіа також подав позов проти Internet Brands, стверджуючи, що він не має права перешкоджати створенню нового проекту подорожей.

Відомості і тенденції

Загальна кількість унікальних відвідувачів за серпень:

456,25 млн. (+0.98% в порівнянні з липнем; +7,92% в порівнянні з попереднім роком)
(База даних ComScore для всіх проектів Фонду Вікімедіа; ComScore випустять вересневі дані в кінці жовтня)

Запити на вересень:

19,1 млрд. (+5,3% у порівнянні з серпнем; +20,9% в порівнянні з попереднім роком)
(Дані Server log для всіх проектів Фонду Вікімедіа;, включаючи мобільний доступ)

Активних зареєстрованих редакторів за серпень 2012 року (>= 5 редагування основного простору/місяць, без урахування ботів):

'79, 572 '(-0,74% в порівнянні з липнем / -0,81% у порівнянні з попереднім роком)
(База даних для всіх проектів Фонду Вікімедіа. Примітка: Ми нещодавно уточнити цю статистику, врахувавши Wikimedia Commons і діяльність в декількох інших проектах)

Картка-звіт (інтегрує різні статистичні дані і прогнози про проекти Фонду Вікімедіа) за серпень 2012 року:

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

 
Доходи і витрати Фонду Вікімедіа з початку року в порівнянні з планом станом на 31 серпня 2012
 
Витрати Фонду Вікімедіа за галузями станом на 31 серпня 2012 року

(Фінансова інформація на момент підготовки цієї доповіді була доступна тільки до серпня 2012 року)

Всі фінансові дані, представлені в період з 1 липня 2012 року по 31 серпня 2012 року.

Доходи $1,758,126
Витрати:
Технічна група 2 286 158 $
Група по збору коштів 417 387 $
Група глобального розвитку 1 110 627 $
Група управління 144 825 $
Фінанси/кадрова служба/адміністративна група 864 207 $
Право/Суспільна охорона/Зв'язок 377 572 $
Загальні витрати: 5 200 776 $
Загальний залишок/(втрати) (3 442 650 $)
  • Виручка за серпень місяць становить 1,4 млн. доларів США проти плану в 465 тис. доларів США. Близько 946 тис. доларів США, або 203% в порівнянні з планом, було отримано в першу чергу через мільйон доларів США, отриманих від Фонду Альфреда Слоуна.
  • Дохід з початку року становить 1,8 млн. доларів США замість запланованих 1,9 млн. доларів США, тобто на 100 тис. доларів США або 9% менше за план.
  • Витрати на серпень місяць становлять 2,6 млн. доларів США замість запланованих 2,7 млн. доларів США, тобто на 100 тис. доларів США або 3% менше за план, в основному через витрати на персонал, інтернет-хостинг, відрядні видатки, капітальні видатки, а також видатки на юридичні послуги частково компенсовані за рахунок гранту програми India catalyst і більш високих витрат на підбір персоналу.
  • Витрати з початку року 5,2 млн. доларів США проти плану в 5,9 млн. доларів США, що приблизно на 700 тис. доларів США, або 12% менше за план, в основному через витрати на персонал, інтернет-хостинг, відрядні видатки, капітальні видатки та витрати на юридичні послуги.
  • Грошові кошти становить $ 21.8MM, як на 31 серпня 2012 року, це, приблизно, на 6,2 місяці видатків.
Щомісячне відео Фундації Вікімедіа metrics and activities meeting за вересень (від 4 жовтня 2012)

Інші важливі події

 
Фото ресторана Al Mac's Diner - один з фіналістів конкурсу "Вікі любить пам'ятники"

===Всесвітній фотоконкурс "Вікі любить пам'ятники" зібрав рекордну кількість учасників

Більш як 15 000 осіб завантажили понад 350000 зображень впродовж вересня в рамках фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятники 2012", що був зосереджений на вільно розповсюджуваних фото національих пам'яток. Кількість фото більш як удвічі зросла в порівнянні з компанією 2011 року, яка була визнана за найбільший у світі фотоконкурс Книгою рекордів Гіннеса. З того часу переможці національних конкурсів Сполучених Штатів та інших країн, і всесвітні переможці топ-12 будуть оголошені на початку грудня

Обговорення конфліктів інтересів

Впродовж вересня в проектах "Вікі-місто"Monmouthpedia і Gibraltarpedia збурилась дискусія про те чи не повів повірений по Великобританії справу так, що сплутав ролі платного консультанта урядів міст, освітлених у проекті і вільного редактора Вікіпедії. Після цього Вікімедіа Британії й Фундація Вікімедіа спільно призначили незалежного експерта для перегляду керування Британською Вікімедіа й конфлікту інтересів, пов'язаного з цими проектами

Перша конференція ВікіОсвіта (EduWiki)

Університет м.Лестер (Велика Британія) провів першу конверенцію по Вікі-освіті(EduWiki Conference), що зібрала разом академіків трьох континентів і працівників Вікімедіа дляобговорення освітніх програм Вікіпедії й інших шляхів для співпраці. Дводенна конференція була організована британським відділком Вікімедіа (Wikimedia UK)