Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche/pl

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche and the translation is 83% complete.

Reda Kerbouche

Reda Kerbouche (Reda Kerbouche)

Reda Kerbouche (talk meta edits global user summary CA  AE)

Podsumowanie
 
Wiki Indaba 2018
Candidate video statement
  • Historia edycji:
    • Uczestnik projektów Wikimedia od: 2010
    • Projekty: French Wikipedia, Arabic Wikipedia, Tacawit wiktionary (Sysop), Commons.
Oświadcznie (nie więcej niż 450 słów) O mnie:

Moje doświadczenie zawodowe zawsze było związane z zarządzaniem i przywództwem. Zacząłem od stworzenia własnej firmy, działającej w obszarze kultury. Następnie zostałem zaproszony do współpracy z dużymi europejskimi detalistami oraz międzynarodowymi korporacjami z Francji i Szwecji, równolegle tworząc osobiste projekty w dziedzinie kultury. Od 2019 roku pracuję w stowarzyszeniach kulturowych w Algierii, współpracujących z UNESCO w celu promowania dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Stworzyłem w Algierii organizację Citizen Inventory of Heritage, w której jestem współzałożycielem i dyrektorem finansowym. Posiadam specjalizację i doktorat w zarządzaniu z Uniwersytetu w St. Petersburgu.

Urodziłem się w Azji, dorastałem w Afryce i mieszkam w Europie. Żyję między tymi trzema kontynentami (czuję się niczym syn świata). Jestem członkiem założycielem i menadżerem Wikimedians of Tamazight User Group i szefem komunikacji w Wikimedia Algeria od 2014 roku. Jestem aktywnym członkiem społeczności, który w różny sposób przyczynia się do projektów Wikimedia od 2010 roku. Organizowałem i prowadziłem wiele projektów Wikimedia w ostatnich kilku latach. Wspieram wszystkie społeczności, głównie języki tubylcze. Organizowałem wraz z moimi grupami wiele konkursów Wikimedia. Prezentowałem różne projekty na temat Wikimedia na wielu konferencjach dookoła całego świata. W 2018 zrobiłem małą prezentację o stowarzyszeniu Wikimedia na evencie UNESCO w Tunis.

Mówię po francusku, arabsku, rosyjsku i w języku Tacawit. Pracuję po angielsku i uczę się niemieckiego. Pracuję na rzecz rozwoju języków afrykańskich i rdzennych. W 2019 roku udało mi się rozpocząć proces tworzenia Tacawit Wiktionary (pierwsza społeczność językowa, która znalazła się w projekcie innym niż Wikipedia).Byłem w komitetach organizacyjnych WikiIndaba and WikiArabia. Jestem również członkiem Wiki Indaba Steering Committee i byłym członkiem Komitetu Afiliacyjnego.

O moich celach:

  • Jako aktywny członek społeczności na poziomie międzynarodowym i dzięki mojemu osobistemu doświadczeniu, wiem, że możemy działać lepiej. Wielu afiliantów ("zwłaszcza grupy użytkowników") nie mogą otrzymywać dotacji na zaspokojenie swoich potrzeb i walczą przez dni i noce o przetrwanie. Ten problem jest bardzo powszechny we wszystkich stowarzyszeniach open-source. Wielkim wyzwaniem będzie znalezienie rozwiązania, które pomoże wszystkim wolontariuszom z całego świata wykonywać swoją pracę promującą nasz ruch, zwłaszcza tam gdzie dostęp do naszych zasobów jest utrudniony.
  • Większa różnorodność w stowarzyszeniu. Mówimy, że jest ono różnorodne jednak wciąż musimy nad tym popracować, zwłaszcza nad grupami płci i mniejszościami.
  • Moim największym marzeniem jest, aby nasz ruch żył poza polityką. Aby wszystkie osoby, narody, płcie, kultury i religie żyły wyłączenie w celu promowania wolnej wiedzy. Jeśli uda nam się to osiągnąć, będziemy w stanie spełnić kilka warunków dotyczących zrównoważonego rozwoju.
Top 3 od strony Zarządu 1. Gwarancja równego traktowania dla wszystkich stowarzyszeń Wikimedia, bez wyjątku. Inicjowane będą nowe działania, które mają na celu zmniejszenie i wyeliminowanie nierówności w stowarzyszeniu.

2. Szukanie rozwiązań problemów co do pewnych afiliacji uznanych przez fundację

3. Tworzenie nowych partnerstw tam gdzie jeszcze ich nie ma oraz oddelegowywanie ludzi z ruchu do pracy z nimi

Top 3 Strategii Ruchu 1. Większa różnorodność umiejętności i wiedzy w zarządzaniu fundacją. aby rozwiązać problemy, które zostały wstrzymane, bądź zignorowane.

2. Rozpowszechnianie ruchu tam, gdzie nie istnieje, aby przyciągnąć nowe kompetencje i pomagać rosnąć i rozwijać się tym, którzy istnieją.

3. Zapewnienie bezpieczeństwa i integracji wszystkim tym, którzy tego potrzebują.

weryfikacja przeprowadzona weryfikacja
Uprawnienie:   zatwierdzono
zatwierdzono przez: Matanya (talk) 20:18, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Identyfikacja:   zatwierdzono
Zatwierdzono przez: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:17, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Trustee Evaluation Form
Trustee Evaluation Form
Years of Experience
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia experience. The candidate is a dedicated contributor to the Wikimedia movement. Eligible contributions include: contributions to the Wikimedia projects, membership in a Wikimedia organization or affiliate, activities as a Wikimedia movement organizer, or participation with a Wikimedia movement ally organization.

10+ lat: Jestem Wikimedianem od 2010 roku. Pracowałem w kilku rolach, od filemovera, przez translatora, do admina. I jestem współautorem wikisłownika w Tacawit

Board experience. The candidate has served on the board of trustees/directors or other similar governing body of a nationally- or globally-focused organization (non-profit, for-profit, or governmental).

5-10 lat: Oprócz mojego doświadczenia jako członka zarządu 2 afiliacji Wikimedia w latach 2014 i 2018, od 2 lat byłem również dyrektorem finansowym organizacji w Algierii „Citizen Inventory of Heritage”, która działa w sektorze ochrony materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Byłem także powiernikiem Association Arts et Patrimoine d'Alger.

Executive experience. The candidate has worked at an executive level for an organization, department, or project of comparable (or greater) size, complexity, and scope to the Wikimedia Foundation.

5-10: przez 3 lata byłem kierownikiem oddziału szwedzkiej firmy założonej w Rosji, miałem pod opieką około 120 pracowników. Moja praca polegała na analizowaniu raportów sprzedażowych, sprawozdaniach finansowych oraz nadzorowaniu ogólnych działań składających się na misję firmy. Będąc dyrektorem finansowym mojej współorganizacji robię to samo, choć budżet jest mniejszy w porównaniu do szwedzkiej firmy, w której pracowałem.

Subject matter expertise. The candidate has worked or significantly volunteered in an area relevant to the work of the Foundation and the Board. Such areas will be determined on an annual basis and may include areas such as Global movement building and community organization, enterprise-level platform technology and/or product development, public policy and the law, knowledge sector (e.g., academia/GLAM/education), human rights and social justice, open Internet/free and open source software, organizational strategy and management, finance and financial oversight, non-profit fundraising, human resources, board governance.

5-10 lat: Zwykle zawsze pracuję w wolontariacie edukacyjnym. W Kanadzie wraz z diasporą północnoafrykańską i stowarzyszeniem Zerfa zorganizowaliśmy kursy rdzennego języka północnoafrykańskiego, co pomogło nam pozyskać współtwórców w naszych projektach Wiki. Następnie z Wikimedianami w Rosji napisaliśmy książkę ( Wikipedia. Kurs wprowadzający), której jestem współautorem, dla studentów po rosyjsku. Sama książka jest oparta na MOOC, którą zrobiłem we współpracy z innymi Wikimedianami w Algierii dla społeczności arabskojęzycznej w 2018 roku. Ponad 10 000 użytkowników ukończyło te kursy. Od początku tego roku współanimuję i współorganizuję cykl konferencji w Algierii po francusku i arabsku, których celem jest promocja algierskiego dziedzictwa ("[wyśnijmy Algierię 2 dolary]"). konferencje rozpoczęły się po apelu UNESCO przeciwko terroryzmowi kulturowemu.

Diversity: Background The candidate belongs or belonged to a group that has faced historical discrimination and underrepresentation in structures of power (related to, for example, gender, race, ethnicity, disability, LGBTQ+ identity, social class, economic status, or caste).

Tak: jestem z pochodzenia Amazigh (Berber) i przez całe pokolenie władza, która została ustanowiona w Afryce Północnej, represjonuje tych ludzi, zwłaszcza na poziomie języka i tożsamości. Właśnie po to jestem działaczem mniejszości językowych. Języki Tamazight są zagrożone, podobnie jak ich tożsamość kulturowa.

Diversity: Geography The candidate would contribute to the overall geographic diversity of the Board of Trustees, based on the geographic regions where they have lived.

Tak: urodziłem się w Kazachstanie (Azja), dorastałem w Algierii (Afryka) i pracuję w Rosji (Europa) oraz w Dubaju. Bardzo często przyjeżdżam do Niemiec, bo mam tam mam rodzinę ze strony matki. Generalnie mieszkam między Algierią a Rosją.

Diversity: Language The candidate is a native speaker of a language other than English.

Tak: arabski klasyczny, arabski algierski, francuski, rosyjski, tacawit

Diversity: Political system experience The candidate has substantial experience living in and/or working to share knowledge in a non-democratic, state-censoring, or repressive context.

Tak: w algierskiej, niewyborczej partii politycznej „Mouvement Jeunesse Éveillée” (Ruch Przebudzonej Młodzieży) przez rok byłem odpowiedzialny za stosunki zewnętrzne tego ruchu.