חדשות העורך החזותי – יוני 2021

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2021/June and the translation is 100% complete.

Editing news 2021 #2

לקרוא בשפה אחרתהרשמה לרשימת התפוצה של הידיעון

 
כשכלי התגובה היה מופעל למשתמשים חדשים בדף שיחה, הם הצליחו יותר בשליחת התגובה (מקור)

מוקדם יותר השנה, צוות העריכה (Editing) ערך מחקר גדול על כלי התגובה. המטרה העיקרית הייתה למצוא אם כלי התגובה עוזר לעורכים חדשים לתקשר בוויקי. המטרה השנייה הייתה לראות אם היה צריך לשחזר תגובות שעורכים חדשים עשו באמצעות הכלי הזה לעיתים קרובות יותר מתגובות שנעשו באמצעות עורך דפי קוד הוויקי הקיים.

התוצאות העיקריות היו:

  • אצל עורכים חדשים שהייתה להם גישה אוטומטית ("מופעלת בברירת מחדל") לכלי התגובה הייתה הסתברות גבוהה יותר לשלוח תגובה בדף שיחה.
  • היה גם פחות סביר שתגובות שעורכים חדשים שלחו באמצעות כלי התגובה תשוחזרנה, בהשוואה לתגובות שעורכים חדשים עשו באמצעות עריכת דף רגילה.

התוצאות האלו נותנות לצוות העריכה תחושת ביטחון בכך שהכלי עוזר למשתמשים.

תוכניות לעתיד

הצוות מתכנן לעשות את כלי התגובה זמין לכולם בתור אפשרות שניתן לכבות בחודשים הקרובים. זה כבר קרה בוויקיפדיות בערבית, בצ'כית, ובהונגרית.

הצעד הבא הוא לפתור אתגר טכני אחד. בשלב הזה הם יתקינו את הכלי תחילה בוויקיפדיות שהשתתפו במחקר. לאחר מכן הם יתקינו אותו בהדרגה לוויקיפדיות אחרות ולכל אתרי הוויקי שקרן ויקימדיה מארחת.

באפשרותך להפעיל את "Discussion tools" עכשיו באפשרויות בטא. אחרי שכלי התגובה יתחיל לעבוד אצלך, באפשרותך לשנות את ההעדפות שלך בכל זמן בלשונית העריכה בהעדפות.

Whatamidoing (WMF) (שיחה)