Універсальний кодекс поведінки/Настанови з правозастосування/Інформація для виборців

This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Enforcement guidelines/Voter information and the translation is 98% complete.
Універсальний кодекс поведінки

Голосування про ратифікацію Настанов із правозастосування Універсального кодексу поведінки (УКП) тривало з 7 по 21 березня 2022 року у SecurePoll. Усі виборці з правом голосу у спільноті Вікімедіа мали можливість проголосувати «за» чи «проти» прийняття Настанов із правозастосування і пояснити, чому. Ратифікація настанов із правозастосування необхідна для встановлення шляхів та процесів правозастосування УКП. Нижче подана інформація про право голосу та інструкції для виборців.

Голосування завершилося, його результати опубліковані. Пропозицію було схвалено.

Див. також інформацію про голосування на сторінці ЧаПи про голосування.

Заклик до волонтерів поширення інформації про голосування

Do you want to help improve voter numbers in your community? You don’t need to have experience in elections or polling. Volunteers can help inform their communities about the ratification vote. Volunteers from all Wikimedia Projects are welcome! Help ensure that your community's voice and interests are included in the ratification vote (7 - 21 March 2022) by getting your community involved! You can do this by signing up on Meta-wiki to receive updates, using the talk page for questions about translation, or you can contact us at ucocproject@wikimedia.org

Процес голосування

Якщо ви відповідаєте критеріям виборців:

 1. Ознайомтеся із Настановами з правозастосування політики Універсального кодексу поведінки.
 2. Визначтеся, чи ви підтримуєте чи виступаєте проти прийняття Настанов із правозастосування. Якщо ви проти, то напишіть, які зміни до настанов ви рекомендуєте, щоб потім могли додати їх до свого голосу.
 3. Почитайте про те, як проголосувати через SecurePoll.
 4. Перейдіть на сторінку голосування у SecurePoll і дійте за інструкціями.
 5. Нагадайте іншим членам спільноти проголосувати!

Про що це голосування?

Рада повірених Фонду Вікімедіа підтримує голосування спільноти про пропозицію настанов із правозастосування УКП, що відбувається після ратифікації УКП самою Радою. Повірені також відзначають підтримку такого голосування, яку висловлено у спільному листі арбітражних комітетів та опитуванні волонтерів-функціонерів, членів афіліатів та редакційного комітету.

Однією з ключових рекомендацій стратегічних цілей на 2030 було спільне створення УКП для забезпечення глобального базису прийнятної поведінки для цілого руху без терпимості до переслідувань (harassment).

Настанови з правозастосування Універсального кодексу поведінки

Ці настанови передбачені для забезпечення застосування Універсального кодексу поведінки на практиці. Основу УКП уже було ратифіковано Радою повірених, після консультацій зі спільнотою, але без явного голосування. Вони включають превентивні, детективні, розслідувальні та інші дії, вчинювані у відповідь на порушення Універсального кодексу поведінки. Правозастосування здебільшого здійснюватиметься визначеними функціонерами у всіх онлайн- та офлайн-проєктах Вікімедіа, подіях та пов'язаних просторах на сторонніх платформах. Воно здійснюватиметься організовано, вчасно і послідовно у всьому русі Вікімедіа.

Настанови з правозастосування УКП складаються з двох частин:

 • Превентивна робота
  • Поширення обізнаності про УКП, серед іншого, рекомендування тренінгів щодо УКП
 • Реактивна робота
  • Детальний опис процесу для документування, обробка заявок про порушення, надання ресурсів для заявлених порушень, визначення примусових дій щодо порушень тощо.

Чому вам варто проголосувати?

Ратифікація настанов із правозастосування необхідна для фіналізування шляхів, процесів та дій із виконання УКП. Голосування про Настанови з правозастосування призначене для оцінки підтримки УКП спільнотою і збору відгуків від виборців, які можуть мати застереження до поточних пропозицій. У будь-якому разі важливо, щоб ваш голос почули у цьому голосуванні. При голосуванні «проти» важливо вказати, які частини настанов викликають зауваження і чому.

І найголовніше, це голосування:

 • Гарантує, що погляди вашого проєкту Вікімедіа представлені у глобальному голосуванні.

Як голосувати

 
Макет бюлетеня у SecurePoll. Зверніть увагу, що вікі, де проходить голосування, може показувати, що ви не увійшли в систему. Ваш голос все одно буде зараховано.

Будь ласка, прочитайте цей розділ, перш ніж перейдете у SecurePoll, завдяки цій інформації проголосувати буде легко.

* У бюлетені буде подано запитання для голосування і два варіанти: «Ні» і «Так»
 • Розділ «Коментарі» міститиме поле, де ви можете залишити свої коментарі щодо будь-яких застережень щодо пропонованих настанов, які ви маєте.
 • Відтак SecurePoll сповістить вас, що ваш голос враховано.
 • Ви можете змінювати свій голос упродовж виборів. Нові введені вами дані перезапишуть старі. Ви можете робити це стільки, скільки потрібно.

Як будуть визначені результати голосування?

Для переходу до подальшої ратифікації Радою повірених встановлено поріг підтримки учасників, що складає 50%. Наразі в русі немає єдиної практики щодо процесів голосування типу за/проти (деякі процеси використовують щось ближче до супербільшості (⅔), тоді як інші використовують просту більшість (50% +1), а інші узагалі уникають підрахунку голосів). Для цього процесу, щоб уподібнити його до більшості референдумів у юрисдикціях зовнішнього світу, було обрано просту більшість.

До виборців ставиться запитання, які елементи варто змінити і чому. Якщо результатом голосування буде більшість «проти», то команда проєкту УКП анонімізує й опублікує причини виборців, які проголосували «проти», й підготує узагальнений звіт. Член двох редакційних комітетів УКП будуть запрошені до формування Ревізійного комітету; ця група розглядатиме покращення настанов з огляду на застереження, підняти у процесі голосування. Подібно до цього процесу, ревізії будуть опубліковані для розгляду і буде проведене повторне голосування.

Чи будуть задіяні люди з-поза Фонду Вікімедіа для забезпечення чесності голосування?

Результат голосування будуть перевіряти на предмет порушень вікімедійці, які не є працівниками і мають досвід у процесах голосування та верифікації в русі. Цими перевірниками є:

 • Sj — колишній повірений, колишній стюард
 • User:Tks4Fish — поточний стюард, адміністратор португальської Вікіпедії, чек'юзер та приховувач
 • Matanya — поточний стюард, адмін у hewiki і Вікісховищі, член Команди моніторингу малих вікі
 • TheresNoTime — поточна стюардка, адміністраторка, чек'юзерка і приховувачка в enwiki, адміністраторка на Меті

Право голосу

Право голосу визначене Радою повірених Вікімедіа. Усі зареєстровані дописувачі Вікімедіа, які відповідають мінімальним вимогам активності, працівники і підрядники афіліатів і Фонду Вікімедіа (найняті до 17 січня 2022), чинні і колишні повірені Фонду Вікімедіа матимуть можливість проголосувати щодо пропозиції настанов із правозастосування через SecurePoll.

Редактори

Ви можете проголосувати з будь-якого одного зареєстрованого облікового запису у вікі Вікімедіа, який вам належить. Ви можете проголосувати лише один раз, не залежно від того, скільки облікових записів у вас є. Щоб можна було голосувати, цей ваш обліковий запис повинен:

 • не бути заблокованим у більш ніж в одному проекті;
 • не бути ботом;
 • мати не менше 300 редагувань, зроблених до 7 лютого 2022, сумарно у вікі Вікімедіа;
 • мати не менше 20 редагувань, зроблених між 7 серпня 2021 та 7 лютого 2022.

Для швидкої перевірки відповідності учасника спільноти базовим вимогам до голосування можна використати інструмент AccountEligibility.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • є адміністраторами серверів Вікімедіа з кореневим доступом
 • або зробили хоча б одне схвалене редагування у репозиторіях Вікімедіа на Gerrit між 7 серпня 2021 та 7 лютого 2022.

Додаткові критерії:

 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який репозиторій розширень, що не належать ФВМ, або тем, що не належать ФВМ, між 7 серпня 2021 року та 7 лютого 2022 року.
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у репозиторій будь-якого інструменту Вікімедіа (наприклад, magnustools) між 7 серпня 2021 року та 7 лютого 2022 року.
 • або зробили не менше 300 редагувань до 7 лютого 2022 та принаймні 20 редагувань між 7 серпня 2021 року та 7 лютого 2022 року на translatewiki.net.
 • або підтримувачі/дописувачі будь-яких інструментів, ботів, користувацьких скриптів, додатків та модулів Lua у вікі Вікімедіа.
 • або були значно залучені у дизайн та/або процес розгляду технічних розробок, пов'язаних з Вікімедіа.

Примітка: Якщо ви відповідаєте основним критеріям, ви одразу можете голосувати. Через технічні обмеження SecurePoll, люди, які відповідають лише додатковим критеріям, можуть не мати прямої можливості голосувати, якщо тільки вони не відповідають іншим критеріям. Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть на ucocproject@wikimedia.org зі своїми аргументами щонайменше за чотири дні до кінця голосування.

Працівники та підрядники Фонду Вікімедіа

Чинні працівники та підрядники Фонду Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 17 січня 2022 року вони були найняті Фондом на роботу.

Працівники та підрядники афіліатів руху Вікімедіа

Чинні працівники та підрядники регіонального відділення, тематичної організації чи групи користувачів Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 17 січня 2022 року вони були найняті відповідною організацією на роботу.

Члени ради Фонду Вікімедіа

Чинні та колишні члени Ради повірених Фонду Вікімедіа мають право голосу.

FAQ з голосування

 1. Як я можу перевірити свою відповідність критеріям права голосу?
  Користувачі можуть застосувати інструмент AccountEligibility для перевірки допуску до виборів. Сторінка глобального облікового запису надає додаткову інформацію про кількість ваших редагувань та історію внеску.
 2. Як встановлюються критерії права голосу?
  Рада Фонду Вікімедіа встановила вимоги до права голосу до початку голосування. Це ті самі вимоги, що й до голосування на виборах до Ради повірених.
 3. Якщо виборець з правом голосу не може проголосувати
  Ви можете отримати повідомлення: «Вибачте, ви не входите в список користувачів, допущених до голосування на цих виборах».
  Рішення

  Упевніться, що Ви ввійшли до системи.

  Переконайтеся, що ви переходите голосувати з Мета-вікі; ви можете скористатися цим посиланням, щоб перейти на початкову сторінку голосування.

  Якщо ви розробник, співробітник Фонду Вікімедіа або член Консультативної ради, виборча комісія, можливо, не змогла визначити ваше ім'я користувача. Вам потрібно зв'язатися з ucocproject@wikimedia.org, щоб вас було додано до списку виборців.

  Якщо ви все ще не можете проголосувати і вважаєте, що маєте право голосу, будь ласка, зв'яжіться з виборчою комісією за адресою ucocproject@wikimedia.org. Відповідь має бути надіслана протягом 72 годин.

 4. Я не можу увійти до VoteWiki
  Для голосування вам не потрібно входити у систему VoteWiki. Якщо ви бачите бюлетень, SecurePoll успішно ідентифікує вас. З міркувань безпеки у VoteWiki зареєстровано лише обмежену кількість облікових записів.
 5. Чи може хтось побачити, за що я голосував/ла?
  Ні, вибори безпечні. У виборах використовується програмне забезпечення SecurePoll. Голосування таємне. Ніхто з виборчої комісії, правління чи хтось із співробітників Фонду Вікімедіа не має до них доступу. Член команди «Довіра та безпека» у Фонді Вікімедіа зберігає ключ шифрування для виборів. Після активації ключа вибори припиняються.
 6. Які дані про виборців збираються?

  Деякі особисті дані про виборців можуть переглядати окремі особи, які перевіряють і підраховують результати виборів. Див. вище перелік оголошених перевірників ратифікації.

  Це включає IP-адресу та агент користувача. Ці дані автоматично видаляються через 90 днів після виборів.

 7. Як ці дані використовуватимуться?
  Показники щодо цих виборів будуть узагальнені на сторінках результатів голосування на сайті Мета-вікі та у звіті аналізу після голосування. Жодна особиста інформація не буде опублікована. Ця особиста інформація може бути використана для визначення кількості незалежних виборців та глобального поширення виборців.
 8. Коли я голосую, то не бачу жодного підтвердження, що голос було отримано, і з'являється автоматичне повідомлення, що мені треба увійти, щоб проголосувати. Що відбувається?

  Вам не треба входити в систему на votewiki, щоб проголосувати. Цю помилку, ймовірно, спричиняє проблема з кешем. Перепрошуємо за це: будь ласка, спробуйте проголосувати знову, перейшовши на сторінку m:Special:SecurePoll/vote/391.
  Після цього ви маєте побачити сповіщення «Голосування проходить на централізованій вікі. Будь ласка, натисніть кнопку для переходу». Натискання на кнопку перенаправить вас на сервер для голосування і там ви маєте змогти залишити свій голос.

  Зверніть також увагу, що ви можете змінювати свій голос стільки разів, скільки бажаєте. Буде збережено лише один голос від користувача, і система просто замінить ваш старий голос на новий, відкинувши всі попередні.

  Коли процес вашого голосування завершено, на екрані показується чек, який ви можете зберегти як доказ того, що ви голосували.

 9. Як система голосування захищена від користувачів, які голосують багато разів?
  Система зберігає лише один голос. Ви можете змінювати свій голос стільки разів, скільки бажаєте. Система просто замінить ваш старий голос на новий, відкинувши всі попередні.
 10. Чи працівників змушують або заохочують голосувати певним чином?
  Ні, працівників Фонду Вікімедіа та афіліатів не заохочують голосувати певним чином. Ми заохочуємо усіх голосувати незалежно. Щоб настанови з правозастосування Універсального кодексу поведінки були ефективними, нам потрібен чесний результат, щоб розуміти, чи є галузі, де необхідні покращення.
 11. Чи Команда довіри і безпеки має упередження щодо результату голосування?
  Команда довіри і безпеки складається з трьох підгруп: Політика, Дезінформація та Операції. Фасилітацією УКП займається команда з політики. Ця команда не задіяна у розслідуваннях поведінки користувачів. Хоча не вважається, що команда з операцій є чи може бути упередженою, цей розподіл функцій зроблений навмисне, щоб уникнути необережних упереджень. Робота команди політики не оцінюється за тим, чи буде цей колективно створений документ схвалений з першого разу, чи потребуватиме подальшої розробки. Команду ніколи не оцінюють за тим, чи добре вона працює зі спільнотою. Це означає розробку колаборативного підходу до застосування УКП, який працюватиме для спільноти. Наша мета — якомога краще виконати цей обов'язок.
 12. Інші питання, не згадані тут
  Про технічні помилки або помилки системи голосування, будь ласка, пишіть на електронну адресу ucocproject@wikimedia.org. Будь ласка, вкажіть ім'я користувача, з якого ви намагаєтесь проголосувати, та проєкт, де ви намагаєтесь проголосувати. Член команди проєкту відповість на ваш електронний лист якомога швидше.