קוד ההתנהגות האוניברסלי/הנחיות אכיפה/מידע על מצביעים

This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Enforcement guidelines/Voter information and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.
קוד התנהגות אוניברסלי

הצבעה על אשרור הנחיות האכיפה של קוד ההתנהגות האוניברסלי (UCoC) נקבעה ל-7 במרץ 2022 עד 21 במרץ 2022 באמצעות SecurePoll. כלל הזכאים להצביע מקרב קהילת ויקימדיה יקבלו הזדמנות לתמוך באימוץ הנחיות האכיפה או להתנגד אליו, ולשתף את סיבותיהם לכאן או לכאן. אשרור הנחיות האכיפה הוא צעד הכרחי לקביעת מסלולי אכיפה ותהליכים בעניין קוד ההתנהגות האוניברסלי. למטה תוכלו למצוא פרטים נוספים על הוראות ההצבעה והזכאות להצבעה.

The vote is closed and the results have been published. The proposal is approved.

ראו גם שאלות נפוצות בנושא ההצבעה לקבלת מידע על ההצבעה.

קריאה למתנדבים שיסייעו בהסברה למצביעים

האם ברצונכם לעזור להגדיל את מספר המצביעים בקהילה שלכם? אינכם נדרשים להיות בעלי ניסיון בהצבעות או בסקרים. מתנדבים יכולים לעזור בעדכון הקהילות שלהם לגבי הצבעת האשרור. מתנדבים מכל הפרויקטים של ויקימדיה יתקבלו בברכה! עזרו להבטיח כי הקול והאינטרסים של הקהילה שלכם ייכללו בהצבעת האשרור (7-21 במרץ 2022) על ידי עידוד הקהילה שלכם להיות מעורבת! תוכלו לעשות זאת באמצעות הרשמה למטא-ויקי לטובת קבלת עדכונים; כניסה לדף השיחה לטובת העלאת שאלות בנושא תרגום, או יצירת קשר אתנו בכתובת ucocproject@wikimedia.org

תהליך ההצבעה

אם אתם זכאים להצביע:

 1. עיינו בהנחיות האכיפה של מדיניות קוד ההתנהגות האוניברסלי.
 2. החליטו אם לתמוך באימוץ הנחיות האכיפה או להתנגד לכך. אם אתם מתנגדים להנחיות, כתבו שינויים מומלצים בעניין ההנחיות, שייכללו בהצבעה שלכם.
 3. למדו כיצד לרשום את הצבעתכם באמצעות SecurePoll.
 4. עברו לדף ההצבעה של SecurePoll ופעלו בהתאם להוראות.
 5. הזכירו לחברי קהילה אחרים להצביע!

על מה מצביעים?

מועצת הנאמנים של Wikimedia Foundation תומכת בהצבעה קהילתית על הצעת הנחיות האכיפה של קוד ההתנהגות האוניברסלי, זאת לאחר שהיא עצמה אשררה את הקוד. כמו כן, הנאמנים מכירים בתמיכה בהצבעה שכזו, הבאה לידי ביטוי במכתב המשותף של ועדות הבוררות כמו גם בסקר שנערך בקרב בעלי תפקידים מתנדבים, חברים שותפים וועדת הניסוח.

אחת ההמלצות המרכזיות של היעדים האסטרטגיים לשנת 2030 הייתה יצירה שיתופית של קוד התנהגות אוניברסלי במטרה לספק בסיס גלובלי להתנהגות מקובלת עבור התנועה כולה, ללא גילוי סובלנות בכל הנוגע להטרדה.

הנחיות האכיפה של קוד ההתנהגות האוניברסלי

הנחיות אלו מיועדות לאכיפת קוד ההתנהגות האוניברסלי. קוד ההתנהגות האוניברסלי אושרר בעבר על ידי מועצת הנאמנים אך לא אושר על ידי הקהילה. הוא כולל פעולות מניעה, בילוש וחקירה, וצעדים אחרים המיועדים לטיפול בהפרות של קוד ההתנהגות האוניברסלי. האכיפה תטופל בעיקר, אך לא רק, על ידי בעלי תפקידים ייעודיים בכל הפרויקטים והאירועים המקוונים והלא מקוונים של ויקימדיה, כמו גם במרחבים קשורים המאוחסנים בפלטפורמות צד שלישי. הדבר ייעשה בצורה מאורגנת, מתוזמנת ועקבית בכלל תנועת ויקימדיה.

הנחיות האכיפה של קוד ההתנהגות האוניברסלי מורכבות משני חלקים:

 • עבודה מונעת
  • קידום המודעות לקוד ההתנהגות האוניברסלי, המלצה על הכשרה בעניין הקוד, בין היתר.
 • עבודה מגיבה
  • פירוט תהליך בעניין הגשה, טיפול בהפרות מדווחות, מתן משאבים לטיפול בהפרות מדווחות, ייעוד פעולות אכיפה בנוגע להפרות, וכן הלאה.

מדוע כדאי לכם להצביע?

אשרור הנחיות האכיפה הכרחי לגיבוש מסלולי אכיפה, תהליכי אכיפה ופעולות אכיפה בנוגע לקוד ההתנהגות האוניברסלי. ההצבעה על הנחיות האכיפה נועדה לשם הערכה של תמיכת הקהילה בקוד ההתנהגות האוניברסלי ולרכז משוב במקרה שלמצביעים יש הסתייגויות מההצעות הנוכחיות. כך או כך, חשוב שתשמיעו את קולכם דרך ההצבעה, וככל שתצביעו "לא", חשוב שתבהירו לגבי איזה חלק(ים) של ההנחיות יש לכם הסתייגויות, ומדוע.

ומעל הכל, ההצבעה:

 • תבטיח כי הדרך שבה אתם תופסים את פרויקט ויקימדיה תזכה לייצוג בהצבעה הגלובלית.

כיצד להצביע

 
A mockup of the SecurePoll ballot. Note especially that votewiki may suggest you are not logged in. Your vote will still count.

אנא קראו מקטע זה לפני הפנייה ל-SecurePoll כדי שתוכלו לקבל מידע שימושי שיאפשר לחוויית ההצבעה שלכם לעבור בצורה חלקה.

* פתק ההצבעה יציג את שאלת ההצבעה ויציע שתי אפשרויות: "כן" ו"לא"
 • תיבת "הערות" תספק לכם מקום להשאיר הערות על כל הסתייגות שיש לכם בנוגע להנחיות המוצעות.
 • לאחר מכן, SecurePoll תודיע לכם כי הצבעתכם נרשמה.
 • תוכלו לבצע הצבעה חוזרת. היא תחליף את ההצבעה הקודמת שלכם. תוכלו לעשות זאת כמה פעמים שתרצו.

כיצד תוצאות ההצבעה יוכרעו?

סף של מעל %‏50‏ תמיכה בקרב המשתמשים המשתתפים יידרש לצורך מעבר לאשרור מועצת הנאמנים. נכון לעכשיו, התנועה לא מנהיגה רק שיטה אחת שלאורה יש לנהוג בנוגע לתהליכי הצבעה עוברים/נכשלים (חלק מהתהליכים עושים שימוש בשיטת הכרעה קרובה יותר לרוב גדול (⅔), חלקם משתמשים ברוב רגיל (50% ‏+‏1) וחלקם נמנעים לחלוטין מספירת קולות מספרית). לטובת התהליך הזה ספציפית, וכדי לשמור על תאימות לרוב המשאלים הנערכים בתחומי שיפוט שונים בעולם האמיתי, נבחרה שיטת הרוב הרגיל.

המצביעים יישאלו אלו רכיבים זקוקים לשינוי ומדוע. אם ההצבעה תניב רוב של "לא", צוות פרויקט קוד ההתנהגות האוניברסלי יהפוך את הסיבות שניתנו על ידי מצביעי ה"לא" לאנונימיות, יפרסם אותן, ויכין דוח מסכם. חברי שתי ועדות הניסוח של קוד ההתנהגות האוניברסלי יוזמנו להקים ועדת תיקונים; קבוצה זו תבחן שיפורים בהנחיות בהתבסס על ההסתייגויות שהועלו בתהליך ההצבעה. בדומה לתהליך זה, התיקונים יפורסמו לצורך ביקורת ותתקיים הצבעה שנייה.

האם אנשים מחוץ ל Wikimedia Foundationיהיו מעורבים בבדיקת ההצבעה כדי לאמת את האותנטיות שלה?

תוצאת ההצבעה ייבדקו לצורך שלילת אי-סדרים. מי שיערכו את הבדיקה הם ויקימדים עם ניסיון בתהליכי הצבעה ואימות בתנועה, שאינם חברי צוות. בודקי ההצבעות הם:

 • Sj – נאמן/ה לשעבר, דייל/ת לשעבר
 • User:Tks4Fish – דייל/ת בהווה, מנהל/ת ויקיפדיה בפורטוגזית, בודק/ת, ובעל/ת הרשאות מסתיר
 • Matanya – current steward, admin on hewiki and Commons, member of the Small Wiki Monitoring Team
 • TheresNoTime – current steward, administrator, checkuser and oversighter on enwiki, admin on Meta

כשירות הצבעה

הזכאות להצבעה נקבעת על ידי מועצת הנאמנים של ויקימדיה. כלל תורמיה הרשומים של ויקימדיה העומדים בדרישות הפעילות המינימליות, שותפי Wikimedia Foundation, צוותה והקבלנים שעובדים עמה (שהועסקו לפני 17 בינואר 2022), ונאמני Wikimedia Foundation בהווה ובעבר – כל אלה יקבלו הזדמנות להצביע על הצעת הנחיות האכיפה ב-SecurePoll.

עורכים

תוכלו להצביע מכל חשבון בודד רשום שאתם מחזיקים במסגרת ויקימדיה. תוכלו להצביע פעם אחת בלבד, ללא קשר למספר החשבונות שלכם. כדי לעמוד בדרישות, החשבון הבודד חייב:

 • לא להיות חסום ביותר מפרויקט אחד;
 • ואל תהיה בוט;
 • לבצע לפחות 300 עריכות לפני 7 בפברואר 2022 ברחבי הוויקיס של ויקימדיה;
 • ולפחות 20 עריכות בין 7 באוגוסט 2021 ל-7 בפברואר 2022.

ניתן להשתמש בכלי ה-AccountEligibility לצורך אימות מהיר של הזכאות הבסיסית להצבעה שישנה לעורך.

מפתחים

מפתחים זכאים להצביע אם הם:

 • הם מנהלי שרת ויקימדיה עם גישה לשרת
 • ולחלופין, אם הם ביצעו לפחות קומיט ממוזג אחד לריפו כלשהו של ויקימדיה ב-Gerriit בין 7 באוגוסט 2021 ל-7 בפברואר 2022

קריטריונים נוספים:

 • או ביצעו לפחות קומיט ממוזג אחד לריפו כלשהו ב-nonwmf-extensions או ב-nonwmf-skins בין 7 באוגוסט 2021 ל-7 בפברואר 2022
 • או ביצעו לפחות קומיט ממוזג אחד לריפו כלשהו של ויקימדיה (לדוגמה magnustools) בין 7 באוגוסט 2021 ל-7 בפברואר 2022.
 • או ביצעו לפחות 300 עריכות לפני 7 בפברואר 2022, ולפחות 20 עריכות בין 7 באוגוסט 2021 ל-7 בפברואר 2022 ב-translatewiki.net.
 • או שהם בגדר מתחזקים/תורמים של כלים, בוטים, סקריפטים של משתמשים, גאדג'טים ומודולי Lua כלשהם בוויקימדיה.
 • ולחלופין, עסקו באופן מהותי בתהליכי העיצוב ו/או הבדיקה של פיתוח טכני זה או אחר הקשור לוויקימדיה.

הערה: ככל שאתם עומדים בקריטריונים העיקריים, באפשרותכם להצביע מיד. בשל המגבלות הטכניות של SecurePoll, ייתכן שאנשים שעומדים בקריטריונים הנוספים לא יוכלו להצביע ישירות, אלא אם הם עומדים בכל אחד מהקריטריונים האחרים. אם אתם סבורים כי אתם עומדים בקריטריונים הנוספים, אנא שלחו את נימוקיכם בדוא"ל ל-ucocproject@wikimedia.org לפחות ארבעה ימים לפני יום ההצבעה האחרון.

צוות וקבלני קרן ויקימדיה

הצוות והקבלנים הנוכחיים של Wikimedia Foundation זכאים להצביע אםWikimedia Foundation העסיקה אותם נכון ל-17 בינואר 2022.

אנשי צוות וקבלנים של תנועת ויקימדיה

אגודות ויקימדיה קיימות, ארגונים נושאיים או צוותים וקבלנים של קבוצות משתמשים – כל אלה זכאים להצביע אם ארגוניהם העסיקו אותם נכון ל-17 בינואר 2022.

חברי מועצת הנאמנים של Wikimedia Foundation

חברים בהווה ובעבר במועצת הנאמנים שלWikimedia Foundation זכאים להצביע.

שאלות נפוצות בנושא הצבעה

 1. כיצד אוכל לאמת את זכאותי?
  עורכים יכולים להשתמש בכלי ה-AccountEligibility כדי לאמת את זכאותם בנוגע להצבעה הנוכחית. דף פרטי החשבון הגלובלי זמין למידע נוסף אודות ספירת העריכות והיסטוריית התרומות שלכם.
 2. כיצד נקבעות דרישות הזכאות?
  מועצתWikimedia Foundation קבעה את דרישות הזכאות לפני תחילת ההצבעה. מדובר באותן דרישות שחלות על הצבעות למועצת הנאמנים.
 3. משתמשים זכאים אינם יכולים להצביע
  ייתכן שתקבלו את ההודעה הבאה: "אנו מצטערים, אינכם מופיעים ברשימת המשתמשים המורשים שנקבעה מראש לצורך הצבעה זו".
  פתרונות

  וודא שאתה מחובר.

  ודאו שאתם מצביעים ממטא-ויקי. תוכלו להשתמש בקישור זה כדי לעבור לדף ההתחלה של ההצבעה.

  אם אתם מפתחים, חברי צוות שלWikimedia Foundation או חברים בוועדה המייעצת, ייתכן שוועדת ההצבעה לא הצליחה לקשר אתכם עם שם משתמש ספציפי. עליכם ליצור קשר עם ucocproject@wikimedia.org כדי שתוכלו להתווסף לרשימה.

  אם אתם עדיין לא יכולים להצביע, ומאמינים כי צריכה להיות לכם היכולת לעשות זאת, אנא השאירו הודעה בדף השיחה הייעודי להצבעה או צרו קשר עם ועדת ההצבעה בכתובת ucocproject@wikimedia.org. תשובה אמורה להישלח תוך 72 שעות.

 4. איני מצליח/ה להתחבר ל-VoteWiki
  אינכם צריכים להתחבר ל-VoteWiki כדי להצביע. אם אתם רואים את פתק ההצבעה, סימן ש-SecurePoll זיהתה אתכם בהצלחה. מטעמי אבטחה, ב-VoteWiki ישנו מספר מוגבל של חשבונות רשומים.
 5. האם מישהו יכול לראות למי הצבעתי?
  לא, ההצבעה מאובטחת. לצורך ההצבעה נעשה שימוש בתוכנת SecurePoll. ההצבעות סודיות. לאיש מוועדת ההצבעה, ממועצת הנאמנים או מהצוות של Wikimedia Foundation אין גישה אליהן. מפתח ההצפנה המיועד להצבעה נמצא בידיו של חבר בצוות האמון והבטיחות של Wikimedia Foundation. לאחר הפעלת המפתח, ההצבעה נעצרת.
 6. אלו נתונים נאספים על המצביעים?

  חלק מהנתונים המאפשרים זיהוי מצביעים יהיו פתוחים למספר מצומצם של אנשים נבחרים, שיבדקו את ההצבעה ויערכו סיכום שלה (בודקי האשרור יוכרזו בקרוב).

  הדבר כולל את כתובת ה-IP ואת סוכן המשתמש. נתונים אלה נמחקים אוטומטית 90 יום לאחר ההצבעה.

 7. כיצד נתונים אלה יבואו לידי שימוש?
  מדדים בעניין הצבעה זו יסוכמו בעמודי תוצאות ההצבעה במטא ובדוח שייצא לאחר ניתוח ההצבעה. לא יפורסם כל מידע אישי מזהה. המידע האישי המזהה עשוי לשמש לקביעת מספר המצביעים העצמאיים ופריסת המצביעים הגלובלית.
 8. בזמן ההצבעה, איני רואה כל אישור על כך שהצבעתי התקבלה, וישנה הודעה אוטומטית שאומרת כי עלי להיות מחובר/ת כדי להצביע. מה קורה

  אין צורך להתחבר ל-votewiki כדי להצביע. שגיאה זו היא ככל הנראה בעיית מטמון. אנו מתנצלים על הטרחה: אנא נסו להצביע שוב ב-m:Special:SecurePoll/vote/391.
  פעולה זו אמורה להנחות אתכם באמצעות הודעה שאומרת "ההצבעה תתבצע בסנטרל וויקי. כדי לעבור לשם, לחצו על הכפתור כאן למטה". לחיצה על הכפתור תשלח אתכם לשרת ההצבעה, ואמורה לאפשר לכם להצביע.

  כמו כן, זכרו שאתם חופשיים לקבוע או לשנות את העדפות ההצבעה שלכם כמה פעמים שרק תרצו. רק הצבעה אחת תישמר עבור כל משתמש/ת, והמערכת פשוט תחליף את ההצבעה(ות) הישנה(ות) בזו החדשה ותבטל כל הצבעה קודמת.

  לאחר השלמת תהליך ההצבעה, תוצג על המסך שלכם קבלה שתוכלו לשמור כראיה לכך שהצבעתם

 9. באיזה אופן מוגנת מערכת ההצבעה מפני משתמשים שמזינים מספר הצבעות?
  המערכת שומרת רק הצבעה אחת לכל משתמש/ת. תהיו חופשיים לקבוע או לשנות את העדפות ההצבעה שלכם כמה פעמים שרק תרצו. המערכת פשוט תחליף את ההצבעה(ות) הישנה(ות) שלכם בהצבעה החדשה, ותמחק כל הצבעה(ות) קודמת(ות).
 10. האם מאלצים או מעודדים את אנשי הצוות להצביע בצורה מסוימת?
  לא, אנשי הצוות של Wikimedia Foundation ושל שותפיה אינם מקבלים עידוד להצביע בצורה מסוימת. אנו מעודדים את כולם להצביע באופן עצמאי. כדי שהנחיות האכיפה של קוד ההתנהגות יהיו אפקטיביות, אנו זקוקים למשוב כן שיעזור לנו לזהות אם ישנם תחומים שזקוקים לשיפור.
 11. האם צוות האמון והבטיחות מוטה ביחס לתוצאות ההצבעה?
  ליחידת האמון והבטיחות יש שלוש זרועות: מדיניות, דיסאינפורמציה ותפעול. הצוות שאמון על קוד ההתנהגות האוניברסלי הוא צוות המדיניות. צוות המדיניות אינו מעורב בחקירות הנוגעות להתנהלות משתמשים. למרות שאיננו מאמינים כי צוות התפעול מוטה או יהיה מוטה, הפרדת הפונקציות נועדה בדיוק לצורך מניעת הטיה לא מכוונת. צוות המדיניות אינו מוערך על בסיס השאלה אם מסמך זה, שנוצר בשיתוף פעולה, מגיע או לא מגיע לאישור במסגרת הרצתו הראשונה או שיש צורך בפיתוח נוסף. לעומת זאת, הצוות כן מוערך על בסיס השאלה אם הוא עובד עם הקהילה בצורה טובה. משמעות הדבר היא פיתוח גישה שיתופית לאכיפת קוד ההתנהגות האוניברסלי, שתפעל עבור הקהילה. המטרה שלנו היא לעמוד באחריות זו בצורה הטובה ביותר האפשרית.
 12. שאלות אחרות שלא הוזכרו כאן
  בכל הנוגע לשגיאות טכניות או שגיאות במערכת ההצבעה, יש לשלוח דוא"ל לכתובת ucocproject@wikimedia.org. יש לציין את שם המשתמש שעמו אתם מנסים להצביע ואת הפרויקט שבו אתם מנסים להצביע. חבר/ה בצוות הפרויקט יגיב/תגיב לדוא"ל שלכם בהקדם האפשרי.