SWViewer/tr

This page is a translated version of the page SWViewer and the translation is 98% complete.
Outdated translations are marked like this.

SWViewer (direkt bağlantı), çeşitli Wikimedia projelerinde yapılan vandalizmi, spam ve diğer yapıcı olmayan düzenlemeleri tespit etmek ve geri döndürmek için kullanılan kullanıcı dostu bir web uygulamasıdır.

Basit ve sezgisel kullanıcı arayüzü ile değişiklikleri gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Bunu yaparken birçok özellik sağlar; geri alma, hızlı silme, kaynağı düzenleme gibi.

Kurulum

 
Masaüstündeki değişiklik farkı ekranı
 
Mobildeki değişiklik farkı ekranı

Uygulamayı (Chrome, Firefox, Safari'de test edilmiştir) tarayıcı üzerinde açmak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın:

Tarayıcıda aç

PWA olarak yükleyin

Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız, SWViewer'ı mobil cihazların yanı sıra masaüstüne de WebApp olarak yükleyebilirsiniz; talimatlar aşağıdaki şekildedir:

Kullanıcı betiğini yükleyin

SWViewer.js, SWViewer aracına herhangi bir sayfadan kolayca erişmek için kenar çubuğundaki "Araçlar" bölümünün altına bir bağlantı ekleyen bir kullanıcı betiğidir.

Gereksinimler

SWViewer yalnızca Wikimedia hesabı olan editörler tarafından kullanılabilir. Ek olarak, kullanıcıların vandalizmi yanlış tanımlama olasılığını azaltmak için hesabın bazı nitelikleri karşılaması gerekir. Hesabın kullanılmak istediği projede geri alma yetkisinin olması veya küresel geri alma grubunda olması gerekir.

Uygulama, "küresel kuyruk" ve "yerel kuyruk" adı verilen iki modda çalışır.

Küresel kuyruk, küçük vikiler ve bazı ek vikilerden düzenlemeler alır ve varsayılan olarak görevliler, küresel hizmetliler ve küresel geri alıcılar için etkinleştirilir.

Yerel kuyruk, bir kullanıcının herhangi bir küresel kullanıcı hakkına sahip olmadığı, ancak bir veya daha fazla projede geri döndürücü yetkisi olduğunda etkinleştirilir. Yerel kuyrukta, kullanıcılar yalnızca geri alma yetkisine sahip oldukları vikilerdeki düzenlemeleri alırlar. Küresel haklara sahip olmayan kullanıcılar da ayarlardan küresel kuyruğu etkinleştirebilir ve geri alma işlemi gerçekleştirebilir, ancak küresel olarak 1000 düzenlemeye (test vikileri hariç) sahip olmalı ve birden fazla aktif engele sahip olmamalıdır.

Özellikler

Aşağıdaki özellikler SWViewer'ı özel kılar:

  1. Vikiler arası devriyelik: SWViewer, değişiklikleri almak için Etkinlik Akışlarını kullanır ve Etkinlik Akışları tüm WMF vikilerinde yapılan düzenlemeleri içerdiğinden, herhangi viki veya viki kombinasyonlarında kullanılabilir.
  2. Basit arayüz: SWViewer'ın arayüzü minimaldir. Bunun nedeni, SWViewer'ın çeşitli yapıcı olmayan düzenlemeleri geri almak için genel amaçlı bir program hâline gelmek yerine, yalnızca vandalizm/spam kaldırmaya odaklanması gerektiğine olan inançtır. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulduğunda arayüz, normal bir web tarayıcısında açılan vikinin ilgili sayfalarına bağlantılar sağlar.
  3. Çapraz platform: Temel olarak JavaScript ve PHP kullanılarak geliştirilen ve Toolforge'da barındırılan SWViewer, çapraz platformdur. Cep telefonları dahil herhangi bir cihazda kolaylıkla kullanılabilir ve aslında mobil uyumlu bir arayüze sahiptir.

Geri bildirim

Kullanıcı kutuları

SWViewer kullanıcıları, bu kullanıcı kutusunu sayfalarına ekleyebilir. Ayrıca SWViewer kullanan Vikimedistler listesinde de listeleneceksiniz.

Code Result
{{Template:User SWViewer}}
 This user uses SWViewer to revert vandalism.
Usage

Ayrıca bakınız