This page is a translated version of the page Huggle and the translation is 95% complete.
Kısayol:
HG


Huggle hakkında

Gerçekler

Huggle, C++ ile yazılmış Wikimedia projelerinde vandalizmle baş etmeyi amaçlayan hızlı farklı tarayıcı uygulamasıdır. Aslen bu proje üzerinde aktif olmayan Gurch tarafından .NET'de geliştirilmiştir. Herkes Huggle'ı indirebilir ancak İngilizce Wikipedia'da kısıtlamasız modda kullanmak için geri alma izni gereklidir.

Huggle, Vikipedi'de gerçek zamanlı olarak yapılan düzenlemeleri yükleyebilir ve inceleyebilir, kullanıcıların yapısız düzenlemeleri tanımlamasına yardımcı olur ve çabucak geri alınmasına izin verir. Düzenlemenin yapıcı olup olmadığına karar vermek için çeşitli mekanizmalar kullanılır. Düzenlemelerin bir "sağlayıcı" kullanılarak alındığı yarı dağıtılmış bir model kullanır (Wikipedia API veya IRC son değişiklikleri feed'i gibi düzenleme bilgilerini akışı dağıtabilen herhangi bir şey olabilir), bu düzenlemeleri önceden ayrıştırır ve analiz edin ve bilgileri ClueBot NG gibi diğer araçlar ile paylaşır. Huggle ayrıca, küresel bir beyaz liste (güvenilir olarak kabul edilen kullanıcılar) ve istemci bilgisayarında yerel olarak saklanan kullanıcı-kötülük puanları da dahil olmak üzere bir dizi kendi kendini öğrenme mekanizması kullanmaktadır.

Bu proje Wikimedia geliştiriciler topluluğu tarafından yürütülmektedir ve herkes bu projeye bir geliştirici olarak katılabilir. Veri havuzuna erişiminiz için lütfen Petrb veya Addshore'dan istekte bulunun.

Not: Huggle'ı 3. sitelerde de yüklemek mümkündür. MediaWiki wiki'nin bir geliştireniyseniz ve Huggle'ı orada kullanmak istiyorsanız lütfen Huggle'ın çalıştırılması için el kitabını takip edin.

Geliştiriciler Listeye bakınız
Şu anki sürüm 3.4.12
Belgeleme Huggle Manual
Git GitHub'de
E-posta listesi huggle@wikimedia