This page is a translated version of the page Huggle and the translation is 100% complete.
Zkratka:
HG


O Huggle

Fakta

Huggle je rychlá prohlížečová aplikace určená pro řešení vandalismu na Wikimedia projektech, napsaná v jazyce C++. Původně byla vyvinuta v .NET uživatelem Gurchem, který na tomto projektu již není aktivní. Huggle si může stáhnout kdokoli, ale pro její povolení v neomezeném režimu je třeba právo rollbacku anglické Wikipedii.

Služba Huggle dokáže načíst a zkontrolovat úpravy provedené ve Wikipedii v reálném čase, pomáhá uživatelům identifikovat nekonstruktivní úpravy a umožňuje je rychle vrátit. K zjištění, zda je editace konstruktivní, či nikoli, se používají různé mechanismy. Používá se polodistribuovaný model, kdy jsou editace načítány pomocí "poskytovatele" (může jím být cokoli, co je schopno distribuovat proud informací o editacích, například rozhraní API Wikipedie nebo kanál posledních změn IRC), tyto editace předem analyzuje a sdílí informace s dalšími nástroji, jako je například ClueBot NG. Huggle také používá řadu mechanismů učení, včetně globálního white-listu (uživatelé, kteří jsou považováni za důvěryhodné) a skóre špatnosti uživatelů, které je uloženo lokálně v klientském počítači.

Tento projekt je spravován komunitou vývojářů Wikimedia a každý se k němu může připojit jako vývojář. V případě, že potřebujete přístup do repozitáře, požádejte prosím Petrb nebo Addshore.

Poznámka: Službu Huggle je možné nainstalovat i na weby třetích stran. Pokud jste správcem wiki na software MediaWiki a chcete tam Huggle používat, postupujte podle příručky pro nasazení Huggle.

Vývojáři vizte seznam
Nejnovější verze 3.4.12
Dokumentace Manuál Huggle
Git na GitHub
Emailové konference huggle@wikimedia