Афіліати руху Вікімедіа/Принципи

This page is a translated version of the page Wikimedia movement affiliates/Principles and the translation is 100% complete.
Афіліати руху Вікімедіа та сторони, що працюють з ними, такі як Комітет з приєднання, повинні дотримуватися поданих нижче принципів роботи з афіліатами руху Вікімедіа, розроблених проектом «Ролі руху Вікімедіа».


Принципи роботи з афіліатами руху Вікімедіа
Розширюйте нашу мережу
Групи, що підтримують наш рух — неформально і формально, — які відповідають критеріям для офіційного визнання, повинні бути включеними в нашу організаційну метаструктуру таким чином, щоб підсилити нашу глобальну мережу.
Гнучкість
Залиште відкритою можливість для організацій чи груп переходити з одного статусу в інший, щоб залишити простір для зміни, і не примушуйте людей обирати ту модель, яка їм, можливо, не підходить.
Тягніть, не штовхайте
Зробіть доступною інформацію про принципи, параметри і процес приєднання до руху Вікімедіа. Зазначте переваги, недоліки, права і обов'язки кожної моделі. Допоможіть група вибрати найкращу опцію, що найкращим чином відповідає їхній роботі, але остаточне рішення залиште за ними.
Жодних ієрархій; співпраця
Зробіть пріоритетною співпрацю між афіліатами. Численні афіліати, що співіснують на певній території, не перебувають у якійсь ієрархічній залежності, але потребують узгодження того, яким чином вони мають взаємодіяти між собою у своїх відповідних областях, щоб мати успішну співпрацю і уникати дублювання роботи.
Найважливіше — це комунікація
Консультація, інформаційний потік і комунікація є критичними, особливо в географічних і тематичних областях, що перетинаються між собою, — щоб мати змогу як вести успішну співпрацю, так і уникати тематичних зіткнень чи конфліктів. Діліться з усіма відповідними групами інформацією про проекти, що потенційно можуть перетинатися. Впевніться, що публічні звіти відповідають нашим стандартам підзвітності.
Уникайте зайвої бюрократії
Дописувачі мають намагатися, за можливості, працювати з наявними групами. Не слід створювати нові організації лише через персональні розбіжності.
Підтримуйте дописувачів
Першочерговою причиною визнання афіліатів є надання їм допомоги з отриманням подальшого визнання і підтримки від їхніх власних спільнот, і для пов'язування їхньої роботи з проектами Вікімедіа.