Вікімедіа ЛГБТ+/Портал

This page is a translated version of the page Wikimedia LGBT+/Portal and the translation is 55% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikimedia LGBT+
Shortcut:
WM:LGBT
Вікімедіа ЛГБТ+

A User Group to support the LGBT+ community
and represent LGBT+ content
across Wikimedia projects.

Вікімедіа ЛГБТ+ — це користувацька група Вікімедіа про створення якої вперше оголошено на Вікіманії в 2012р. Користувацька група Вікімедіа ЛГБТ+ була схвалена Affiliations Committee у вересні 2014. Група присвячена просуванню розвитку вмісту на проектах Вікімедіа, який би був цікавий ЛГБТ+ спільнотам. Вікімедіа ЛГБТ+ — це глобальна міжрозділова користувацька група, яка вітає людей усіх рас, релігій, етнічностей, національностей, сексуальних орієнтацій, гендерних ідентичностей, та можливостей.

Місія

 1. Заохочувати культурні організації ЛГБТ спільноти використовувати проекти Вікімедіа та пристати до цінностей вільної культури та відкритого доступу.
 2. Просувати проекти Вікімедіа як інструмент для посилення ЛГБТ-спільнот.
 3. Створювати та поширювати контент, цікавий ЛГБТ-спільнотам, на проектах Вікімедіа та збільшувати загальну якість такого контенту на всіх мовах.

Цілі

 1. Покращити досвід редагування для всіх учасників, забезпечивши, щоб з переслідуванням з причин відношення до ЛГБТ, швидко розбирались на підставі простих політик, незважаючи на сексуальність.
 2. Забезпечити, щоб політики недискримінації за статтю та сексуальністю буди ефективними у всіх проектах Вікімедіа, та брати участь у дискусіях щодо дискримінації всіх видів.
 3. Надавати мережу підтримки ЛГБТ-спільноті та її союзникам, включно з привітальним IRC та підтримкою OTRS.
 4. Надати співчутливий механізм апеляції, коли врегулювання суперечок не вдалося, а дописувач хотів би, щоб його випадок врегульовував самоідентифікований ЛГБТ медіатор або арбітр.
 5. Створити більш безпечне середовище для ЛГБТ-читачів проектів Вікімедіа, з особливим наголосом на надання кращого досвіду у проектах Вікімедіа ЛГБТ-молоді.
 6. Побудувати кращу спільноту серед ЛГБТ-вікімедіанців.
 7. Координувати зусилля різних вікі серед Вікіпроектів, направлені на розробку специфічно ЛГБТ-контенту.

Стратегія

Вікімедіа ЛГБТ буде виконувати свою місію наступними шляхами:

 1. Надавати тренування організаціям та особистостям, щоб вони могли додавати контенту до проектів Вікімедіа.
 2. Створювати, збирати, обробляти та надавати дані, які описують статистику користування та якість контенту, що стосується ЛГБТ, в проектах Вікімедіа.

While Wikimedia LGBT+ members will always be welcome to contribute content of LGBT+ interest themselves, the scope of the work which the project seeks to complete can only be engaged if many LGBT+ outreach programs all contribute their expertise to developing the content in their fields. The general practice ought to be that any educator of LGBT+ populations anywhere who is performing outreach in any field ought to share their information on Wikimedia projects if any of their target demographic uses the Internet as a source of information. When such an educator recognizes this, then that person ought to be able to contact Wikimedia LGBT+ and get appropriate training to enable them to share their information on Wikimedia platforms.

Результати

 • Збільшена участь та помітність ЛГБТ+ спільноти на заходах Вікімедіа — та потуги щодо організації ще більшої помітності на наступних Вікіманіях.
 • Зростання (відкритої) участі членів ЛГБТ+ спільноти у всіх проектах Вікімедіа
 • Координація ЛГБТ+ вікіпроектів:
  • Презентація історії та культури ЛГБТ+.
  • Зростання якості та глибини ЛГБТ+ статей.
  • Включення ЛГБТ+ пам'яток Вікі любить пам'ятки.
 • Керівництва по доступі з питань рекомендації та поліпшення політик проектів Вікімедіа:
  • Політики безпечного місця у локальних організаціях та Фонді Вікімедіа, які б покривали всі події, та особливо забезпечували, щоб всі скарги на явне та неявне переслідування ЛГБТ+, розглядались швидко та ефективно.
  • Допомога новим ЛГБТ+ дописувачам (та тим, хто редагує/пише на ЛГБТ+ тематику), як залишатися в безпеці та як отримати допомогу, якщо відбудеться щось погане.
  • Просте керівництво, як реагувати на пов'язані з ЛГБТ+ переслідування або погрози у всіх проектах Вікімедіа чи через IRC.
 • Доступ до специфічної для ЛГБТ+ допомоги у вікі, через IRC та ел. пошту (напр., доступ OTRS-волонтерів, які ідентифікують себе як ЛГБТ+, через lgbt wikimedia.org).
 • Незалежна та експертна оцінка проектів Вікімедіа та ефективності Фонду Вікімедіа у їх вирішення ситуації гомофобного переслідування.
 • Замовлені огляди та статистична звітність щодо участі ЛГБТ+ та сприйняття досвіду дописування/редагування з метою підтримки запланованих поліпшень.
 • Модель майбутніх тематичних організацій міноритарних спільнот.

Діяльність та заходи

Activities associated with Wikimedia LGBT+:

Resolutions

Інформування