Vikimedija LGBT+/Portalas
ir plėtoti LGBT+ turinį
visuose Vikimedijos projektuose.
Bendravimas |
---|
|
Kitos nuorodos |
Wikimedia LGBT+ - Vikimedijos vartotojų grupė, apie kurią pirmąkart buvo paskelbta 2012 m. Wikimania. Vikimedijos LGBT+ Vartotojų Grupė buvo patvirtinta Ryšių Komiteto 2014 m. rugsėjį. Grupė skatina Vikimedijos projektų turinio kūrimą, kuris yra įdomus LGBT+ bendruomenėms. Vikimedija LGBT+ yra pasaulinė ir tarpsektorinė vartotojų grupė, kurioje toleruojami visų rasių, religijų, tautybių, etninių grupių, seksualinių orientacijų, lyčių tapatybių ir įvairių sugebėjimų žmonės.
Misija
- Skatinti LGBT kultūrines organizacijas naudoti Vikimedijos projektus ir priimti nemokamos kultūros ir laisvos prieigos vertybes.
- Reklamuoti Vikimedijos projektu kaip įrankį stiprinti LGBT bendruomenes.
- Kurti ir plėsti turinį, kuris yra įdomus LGBT bendruomenėms Vikimedijos projektuose ir didinti bendrą tokio turinio kokybę visomis kalbomis.
Tikslai
- Gerinti redagavimo patirtį visiems vartotojams užtikrinant, kad su priekabiavimu prie LGBT+ asmenų būtų susitvarkyta greitai su paprastomis taisyklėmis, nepaisant jų seksualinės orientacijos.
- Užtikrinti, kad nediskriminavimo politika susijusi su lytimi ir seksualine orientacija būtų efektyvi visose Vikimedijos projektuose ir dalyvauti diskusijose apie visų tipų diskriminaciją.
- Suteikti paramos tinklus LGBT+ bendruomenei ir rėmėjams, įskaitant draugišką IRC ir VRT paramą.
- Suteikti užjaučiantį apeliacijos mechanizmą, kai ginčo sprendimas nepavyko ir vartotojos norėtų, kad jo bylą tvarkytų asmuo, save identifikuojantis kaip LGBT+.
- Sukurti saugesnę aplinką LGBT+ skaitytojams Vikimedijos projektuose, su specialiu noru gerinti LGBT+ jaunimo patirtį Vikimedijos projektuose.
- Sukurti geresnę LGBT+ Vikimedians bendruomenę.
- Koordinuoti tarp-viki pastangas tarp VikiProjektų, kurios skirtos tam tikram LGBT+ turinio kūrimui.
Strategija
Wikimedia LGBT vykdo savo misiją šiais būdais:
- Suteikia apmokymą organizacijoms ir pavieniams individams jog jie galėtu prisidėti prie Wikimedia projekto.
- Kurti, kaupti, apipavidalinti ir pristatyti įvairių tipųų metrikas, kurios apibūdina naudojimo statistiką ir LGBT informacijos kokybę Wikimedia projectuose.
Nors Vikimedija LGBT+ nariai visada gali pridėti LGBT+ turinį patys, darbo spektras, kurį nori atlikti projektas, gali būti atliktas tik tada jei daug LGBT+ informavimo programų dalinsis savo patirtimi kurdamos savo srities turinį. Bendra praktika turėtų būti, kad bet kuris LGBT+ populiacijos švietėjas, bet kur, atliekantis informavimo veiklą bet kurioje srityje ir žinantis, kad jo populiacija naudoja internetą kaip informacijos šaltinį turėtų dalintis savo informacija Vikipedijoje. Kai toks švietėjas tą norės padaryti, tada jis turėtų susisiekti su Vikimedija LGBT+ ir gauti atitinkamas žinias, kurios jam leistu dalintis informacija Vikimedijos platformose.
Rezultatai
- Išaugęs LGBT++ bendruomenės dalyvavimas ir matomumas Vikimedijoje - pagrindas augti dar didesniems įsipareigojimams ateities Vikimanijose.
- Išaugęs (laisvas) LGBT+ bendruomenės narių dalyvavimas visuose Vikimedijos projektuose.
- LGBT++ Vikiprojektų koordinavimas:
- GLAM LGBT++ istorijos ir kultūros pristatymas.
- Išaugusi LGBT++ straipsnių kokybė ir kiekybė.
- LGBT++ paminklų atstovavimas Wiki Loves Monuments projekte.
- Pastabos ir siūlymai dėl taisyklių rekomendacijų Viki projektuose:
- Saugios aplinkos politika apimanti visus LGBT++ skundus dėl priekabiavimo, užtikrinanti, kad su tuo bus tvarkomasi efektyviai ir skubiai.
- Rekomendacijos naujiems LGBT+ vartotojams (ir visiems, kurie aprašo su LGBT+ susijusias temas) apie tai kaip rašyti saugiai ir kaip gauti pagalbos jei reikalai pasisuka ne ta linkme.
- Paprasta atmintinė kaip reaguoti į su LGBT++ susijusius priekabiavimus visuose Vikimedijos projektuose ir IRC.
- Prieiga prie specialiai LGBT+ skirtos Viki pagalbos, IRC ir elektroniniu paštu (pavyzdžiui, prieiga prie LGBT+ identifikuotų OTRS savanorių naudojant $LGBT-mail).
- Nepriklausomų ir ekspertų vertinimai dėl Vikimedijos projektų ir Vikimedijos Fondo efektyvumo reaguojant į homofobišką priekabiavimą.
- Įgalioti apklausas ir statistinius pranešimus apie LGBT+ dalyvavimą ir suvokimą, dėl redagavimo patirties užtikrinant planuojamus patobulinimus.
- Ateities mažumų populiacijoms skirtų teminių organizacijų modelis.
Veikla
Veikla susijusi su Vikimedija LGBT+:
- Bendruomenės stiprinimas ir informavimas, telkiant didžiausias pastangas ties LGBT+ renginiais, Vikimanija ir kitais Vikimedijos renginiais.
- Skatinti bendradarbiavimą su kitais Vikimedijos projektais ir išorinėmis organizacijomis, tokiomis kaip VikiProjektas LGBT studijos (Vikipedija anglų k.), LGBT Nemokamos Medijos Kolekcija (Vikimedija Commons) ir Wiki Loves Pride.
- Draugiškos saugios erdvės politikos kūrimas, įskaitant prašymą WMF tarybai dėl rezoliucijos, susijusios su homofobija.
Nutarimai
- LGBT+ Vikimedijos vartotojų grupės pripažinimas - 2014 m. rugsėjis
- Renewals from 2015 WMCon Eligibility Renewal Sprint – December 2015
Spauda
- "Wikipedia celebra el Mes del Orgullo LGTBIQ+ con un concurso para enriquecer la enciclopedia digital". El Universo (in Spanish). 2024-06-10. Retrieved 2024-06-10.
- Nacaru (2024-02-19). "Tenemos un Wikiepisodio". Spotify (in Spanish). - Nacaru speaks about the work of the Wikiproyecto LGBT+ at the Co3 Radiolab Podcast.
- Dorothy Howard, John Samuel, and Owen Blacker. WikiProject report: Wikipedians Convene for Queering Wikipedia 2023: The First International LGBT+ Wikipedia Conference, The Signpost, 22 May, 2023.
- MiguelAlanCS (2022-09-23). "Wiki Loves Europride 2022: un editatón por la diversidad de contenidos LGBTIQ+ en Wikipedia". wikimedia.es (in Spanish). Archived from the original on 23 September 2023.
- MiguelAlanCS; Nacaru (2022-06-28). "Somos LGBT, y en Wikipedia también". wikimedia.es (in Spanish). Archived from the original on 23 September 2023.
- Wexelbaum, Rachel. (2020). Edit Loud, Edit Proud: LGBTIQ+ Wikimedians and Global Information Activism. Originally published by Wikipedia@20 and licensed CC-BY 4.0. Retrieved from The Signpost, 28 June 2020.
- Wexelbaum, Rachel. (2019). "Coming Out of the Closet: Library Advocacy to Advance LGBTQ+ Wikipedia Engagement." In B. Mehra (Ed.) LGBTQ+ Librarianship in the 21st Century: Emerging Directions of Advocacy and Community Engagement in Diverse Information Environments (Advances in Librarianship, Volume 45) Emerald Publishing Limited, pp.115 - 139.
- Jacobs, Julia (8 April 2019). "Wikipedia Isn’t Officially a Social Network. But the Harassment Can Get Ugly.". The New York Times.
- Millona, Kristina (January 6, 2018). "WIKI LGBTI PROJECT: How contributing to Wikipedia became a new form of activism". Turmoil Collective.
- Caballero, Lucía (15 March 2017). "La española que ha llegado a vicepresidir Wikimedia defendiendo al colectivo LGBT". eldiario.es (in Spanish).
- Weaver, Madison (October 20, 2016). "Librarians work to make Wikipedia more inclusive with ‘Wiki Loves Pride’ event". The Bucknellian.
- Moore, Jason (June 17, 2016). "Help expand Wikipedia’s coverage of LGBT communities during Wiki Loves Pride". Wikimedia Foundation.
- Wexelbaum, Rachel, Herzog, Katie, Rasberry, Lane. (2015). "Queering Wikipedia." In R. Wexelbaum (Ed.) Queers Online: LGBT Digital Practices in Libraries, Archives, and Museums. Sacramento, CA: Litwin Books.
- "Wikipedia Pride Month Celebrations in India culminate with edit-a-thons in various cities". Gaylaxy. July 20, 2014.
- Moore, Jason; Howard, Dorothy (July 18, 2014). "Wiki Loves Pride 2014 and Adding Diversity to Wikipedia". Wikimedia Foundation.
- Lasrado, Svetlana (July 15, 2014). "Wikipedia does its bit for sexual minorities". The New Indian Express.
- "Wikipedia Holds Wiki Loves Pride Event". American Library Association. July 10, 2014.
- Redmond, Jim (July 8, 2014). "Wiki Loves Pride „redagavimo maratonai" patobulina LGBT turinį Vikipedijoje". Towleroad.
- Milliken, Alice (July 7, 2014). "Vikipedija rengia Pride „redagavimo maratonus“, kad būtų patobulintas turinys, susijęs su LGBT". Pink News.
- Phadnis, Renuka (July 7, 2014). "Vikipedijos „redagavimo maratonai" skirti papildyti LGBT turinį". The Hindu.
- "Wikipedia Series "Edit-a-Thons"". Guru Mavin. July 7, 2014.