Новини Вікімедіа, листопад 2013

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, November 2013 and the translation is 100% complete.

Головні моменти зі звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту за листопад 2013 року, з підбіркою найважливіших подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

 
Тривалість сесій редагування: 91% сесій тривали менше, ніж 8 годин

Новий довідковий матеріал для організаторів програми: звіт про сесії редагування і бібліотека шаблонів

Новий звіт про проведені сесії редагування включає інформацію по 46 заходах з лютого 2012 по жовтень 2013 року. Він починає серію з семи звітів про програми, що найчастіше проводяться лідерами Вікімедіа по всьому світу і написаних Командою розробки та оцінки програм Фонду Вікімедіа. Вперше подібний аналіз порівнює результати конкретної програми з її вартістю. Одним з багатьох висновків звіту стало усвідомлення , що сесії редагування з малим бюджетом можуть бути так само продуктивні, як і сесії з великим бюджетом.

У новій бібліотеці отриманих уроків учасники проектів Вікімедіа можуть поділитися своїми знаннями про організацію таких заходів, як сесії редагування, GLAM активність, або «Вікі любить пам'ятки». Кожен урок містить опис поширеної проблеми та поради щодо її вирішення.

 
Скріншот нової сторінки бета-функцій в налаштуваннях

Бета-функції дозволять користувачам перевірити майбутні зміни в програмному забезпеченні

В меню персональних налаштувань був доданий новий розділ «бета-функцій», що дозволяє авторизованим учасникам оцінити майбутні зміни в системі і дати розробникам зворотний зв'язок до того, як зміни стануть доступні всім.

З'їзд, присвячений програмному забезпеченню під вільними ліцензіями в Пуні, Індія

Розробники Фонду Вікімедіа спільно з Red Hat організували в Пуні, Індія, з'їзд Open Source Language, присвячений програмному забезпеченню під вільними ліцензіями . Його відвідали команди розробників візуального редактора і мобільних рішень. Обговорювалися наступні питання:

  • Поліпшення підтримки шрифтів (особливо для індійських мов);
  • Способи введення символів, відсутніх на клавіатурі користувача;
  • матриця покриття мов, що показує, як різні мови підтримуються в проектах Вікімедіа;
  • Прототип користувацького інтерфейсу для перекладу статей Вікіпедії та іншого контенту.

Розширення OAuth спрощує використання сторонніх інструментів редагування

Всі вікі-проекти Вікімедіа тепер підтримують відкритий стандарт OAuth, що дозволяє користувачам використовувати сторонні інструменти для редагування Вікіпедії від свого імені без необхідності вводити пароль від свого облікового запису. Одним з перших нову функцію став використовувати інструмент CropTool, що дозволяє обрізати зображення на Вікісховищі.

Дані та тенденції

Загальна кількість унікальних відвідувачів в жовтні:

530 мільйонів(+4.86% порівняно з вереснем; +8.62% порівняно з попереднім роком)
(дані comScore для всіх проектів Фонду Вікімедіа; дані comScore за листопад будуть опубліковані пізніше в грудні)

Запити сторінок в листопаді:

19.039 мільярда(+1.2% порівняно з жовтнем; -6.4% порівняно з попереднім роком)
(Server log data, враховані всі проекти Фонду Вікімедіа, включаючи доступ з мобільних телефонів. Примітка: дані, раніше опубліковані для липня-жовтня 2013 року, були скориговані).

Активні зареєстровані учасники в жовтні 2013 (>= 5 редагувань основного простору/місяць, виключаючи правки ботів):

75,964(-0.99% порівняно з вереснем / -3.83% порівняно з попереднім роком)
показники Бази даних, всі проекти Фонду Вікімедіа.

Картка звіту (об'єднання різних статистичних даних та прогнозів щодо проектів ФВМ):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

 
Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 31 жовтня 2013 року
 
Витрати Фонду Вікімедіа по групах станом на 31 жовтня 2013 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за жовтень 2013 року.)

Вся представлена ​​фінансова інформація відображає період з початку місяця по справжню дату і з початку року по 31 жовтня 2013.

Доходи $11,646,366
Витрати:
Група розвитку $5,379,535
Група збору коштів $1,097,830
Група розподілу грантів $556,471
Група програм $573,291
Гранти $857,473
Група управління $221,061
Група права/пропаганди спільноти/комунікацій $1,058,063
Група фінансів/кадрів/адміністрування $2,490,383
Загальні витрати $12,234,107
Загальний дефіцит ($587,741)
  • Доходи за жовтень складають USD 3,78 млн у порівнянні з запланованим USD 4,91 млн, приблизно на USD 1,13 млн., або 23%, менше плану.
  • Дохід з початку року становить USD 11,65 млн замість запланованих USD 7,88 млн, тобто на 3,77 млн доларів США або 48% більше плану.
  • Витрати на жовтень місяць складає $ 2.84MM проти плану в розмірі $ 3.52MM, приблизно $ 680K або 19% відповідно до плану, в першу чергу за рахунок зниження витрат на персонал, інтернет-хостингу витрати, витрати на відрядження, капітальні витрати, так і зовні послуги контрактом частково компенсовано зростанням судові витрати та операційні гранти.
  • Витрати з початку року 12,23 млн. доларів США проти плану в 14,70 млн. доларів США, що приблизно на 2,47 млн. доларів США, або 17% менше за план, в основному через витрати на персонал, інтернет-хостинг, відрядні видатки, капітальні видатки та витрати на юридичні послуги.
  • Залишок готівки становить 38,61 млн доларів США на 31 жовтня 2013.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за листопад (5 грудня 2013)

Інші новини руху Вікімедіа

 
Логотип десятиріччя Вікіджерел

Десятиріччя Вікіджерел

У рамках святкування десятиріччя Вікіджерел 24 листопада, змагання з редагування були проведені в італійських, каталонських і англійських Вікіджерел, учасники давали інтерв'ю (англійською і французькою). Того ж дня було оголошено про офіційне визнання спільноти учасників Вікіджерел . З моменту заснування Вікіджерел в 2003 році її учасники створили 1.4 мільйона сторінок на 63 мовах.

 
Відсканована сторінка «Viswakosh»

Індійський університет випускає енциклопедію під вільною ліцензією

«Konkani Vishwakosh» - чотиритомна енциклопедія, написана мовою конкані, в основному поширеному серед населення Гоа і сусідніх штатів на західному узбережжі Індії.

В рамках Access to Knowledge (A2K, програма підтримки Вікіпедії в Індії, проведена центром Інтернету і Товариства і фінансована за рахунок гранту від Фонду Вікімедіа), університет Гоа, видавець «Konkani Vishwakosh», випустив її під ліцензією Creative Commons License (CC-BY-SA 3.0). Це один із кроків у трирічної роботі з написання Вікіпедії на мові конкані. 3632 сторінки Vishwakosh були оцифровані 37-ма учасниками-добровольцями.

Конференція різноманіття

9-10 листопада понад 80 учасників проектів Вікімедіа відвідали першу Конференцію різноманіття, проведену в Берліні німецькою регіональною організацією Вікімедіа. Багато презентацій були присвячені гендерному розриву у Вікіпедії (більша частина учасників - чоловіки). Але й інші аспекти різноманіття стали предметом обговорення, наприклад, географічні відмінності (мала кількість учасників з Півдня) або питання ЛГБТ.

 
Magnavox Odyssey, перша ігрова приставка (1972), сфотографована Еваном Еймосом (Evan Amos)

Фотограф отримав на Kickstarter 17,000 $ для представлення відеоігор на Вікісховищі

Еван Еймос (User:Evan-Amos) - шанувальник відеоігор, що завантажує високоякісні фотографії ігрових приставок на Вікісховище з 2010 року. Зараз він запустив проект з розширення своєї діяльності до створення онлайн-колекції, присвяченої історії відеоігор, названої « The Vanamo Online Game Museum» . Він представив свою ідею на Kickstarter, сайті збору пожертвувань, і отримав менш ніж за місяць понад 17 тис. доларів від більш ніж тисячі благодійників. Ці кошти призначені для придбання старих ігрових приставок, щоб пізніше їх фотографувати.