Adaylar için Wikimedia Foundation seçimleri 2015 / Çağrı

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections 2015/Call for candidates and the translation is 100% complete.
Info The election ended 31 Hederlez 2015. No more votes will be accepted.
The results were announced on 5 Kirez ay 2015. Please consider submitting any feedback regarding the 2015 election on the election's post mortem page.

WMF Kurulu topluluk seçimlerinde yeni adayları yardım edin

Sayın Wikimedia Mensupları,

Projelerimiz gelişip olgunlaştıkça, önümüzdeki on yıl boyunca dünyanın bilgi dağarcığını oluşturmaya devam etmek için geleceğe bakmamız gerekiyor. Geçtiğimiz ay, WMF birçok okuyucumuzu bir strateji istişare toplantısında düşüncelerini paylaşmaya davet etti. En sık karşılaşılan yanıtlardan biri, internet üzerinde henüz yeni yer alanlar da dahil olmak üzere, diller ve topluluklar üzerine daha fazla odaklanılmasına yönelik isteklerdi. Gezegenimizin her köşesinde ve büyüyen her akılda bilginin peşinde koşarken, bu istekler dikkatimizi farklı ve yeni seslere karşı daha kapsayıcı olmaya yöneltiyor.

Yönetim Kurulu aynı zamanda Kurulun bileşimini de görüştü ve topluluklarımızın ve projelerimizin Kurul bünyesinde kapsamlı bir şekilde temsil edilmesine ihtiyacımız olduğuna karar verdik. Bu, bugüne dek Yönetim Kurulu bileşimimiz içinde yer almamış veya yeterince temsil edilmemiş olanlar da dahil, dünya genelinde coğrafyaları ve dilleri temsil eden topluluk, dil ve projelerimizden yönetim kurulu üyeleri çıkarmamızı da içeriyor.

Aşağıdaki özelliklere sahip olası mükemmel adayları önermek amacıyla, Wikimedia bünyesinden veya dışarıdan, topluluklara ulaşmamızda bize yardımcı olmamızı istememizin nedeni budur:

  • Afrika, Hindistan, Asya veya Orta Doğu'dan; veya
  • Daha küçük projelerimizden birinde veya Wikipedia dışı projelerde uzmanlığı olan; veya
  • Teknoloji ve ürün ya da finans alanlarında, konusunda derinlemesine uzman; ve
  • Temel yöneticilik deneyimine sahip (öğretmenlik, personel yönetimi, proje yönetimi, daha büyük, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda yönetim kurulu deneyimi, özellikle uluslararası kuruluşların yönetim kurulları, vb.)

Tüm yönetim kurulu toplantılarımızda kullandığımız dil olduğundan ilan ile ilgilenen tüm adaylar İngilizce iletişim kurabilmeli ve görüşme yapabilmelidir. Etkili yönetim kurulu üyeleri aynı zamanda görev odaklı, stratejik, anlayışlı, son derece dürüst, saygılı ve toplum odaklı kişilerdir.

Yönetim Kurulunun amacı çeşitlilik ve cinsiyet dengesi sağlamaktır. Şu anda perspektifleri ve sesleri yeterince temsil edilmeyen, ama projelerimizin geleceği açısından katılımları çok önemli olan adayları bulmamızda lütfen bize yardımcı olun. Bunu yapmak için tüm projelerimizden ve topluluklarımızdan Yönetim Kurulu üyeliğine aday olmayı düşünen herkesi aday olmaya ve oy kullanma hakkı olan herkesi sorular sorarak ve oy vererek katkıda bulunmaya çağırıyoruz. Yönetim Kurulunun ileriye dönük olabildiğince güçlü ve çeşitli olmasını sağlamak için Wikimedia camiasının eksiksiz katılımına ihtiyacımız var.

Daha fazla bilgi almak, soru sormak veya aday göstermek için, lütfen seçim ana sayfasını ziyaret ediniz:

Desteğiniz için teşekkür ederiz,
Wikimedia Vakfı Yönetim Kurulu

Fonlar Yaygınlaştırma Komitesi'ne katılmak üzere 5 yeni üye ve ombuds- Aradığınız

Merhaba Wikimedia Mensupları,

Bildiğiniz gibi, Funds Dissemination Committee (FDC) hareketin hedeflerine ulaşmak için para harcamak nasıl Mütevelli Heyetine tavsiyeler kılan bir gönüllü komitesi olduğunu. Her yıl, FDC Wikimedia örgütleri tarafından sunulan yıllık plan hibe önerileri tartışmak üzere iki kez toplanır. Bir katılımcı, şeffaf, işbirlikçi hibe sürecinde ayrılan, bu fonlar genişletmek ve derinleştirmek katılımı ve Wikimedia projelerine oluşturulmasını ve kaliteli içerik korunmasıyla etkinleştirmek için kuruluşlar tarafından kullanılır.

Ombudsmanlık pozisyonu olarak komite Beş koltuk, bu yıl açık. Bu komitede görev, hareket içinde nişan derinleştirmek için liderlik ve deneyimini oluşturmak ve hareket daha fazla etki elde etmesinde ilgilenen diğer meslektaşları ile yakın çalışmak için bir fırsattır.

Taahhütler önemlidir: Eğer fazla 18 öneri ve önemli arka plan belgeleri her yıl gözden ek olarak en az iki yüz-yüze görüşmeler 4 gün öncesine kadar sürecek her yıl, gelmesi beklenmektedir. En komite üyeleri için, toplantılara katılım da önemli uluslararası seyahat içerir. Bu dönemde mevcut olmalıdır kadar komite, 15-21 Kasım arası dört gün boyunca San Francisco buluşacak unutmayın.

Biz şu özelliklere sahip kişilerin çeşitli bir grup arıyoruz:

  • Deneyim yönetmek veya içinde veya Wikimedia hareketinin dışında, programların değerlendirilmesi;
  • Hibe ile Uzmanlık (alınan veya yönetilen hibe fonları veya deneyim hibe yapım var var);

Wikimedia hareketi içinde ve Wikimedia projelerine (ki, Wikimedia programları, Wikimedia örgütleri, veya-wiki liderlik rolleri ile deneyim) hakkında * Bilgi ve anlayış, ve kişisel güvenilirlik;

  • Biz cinsiyet, coğrafi ve dilsel komitesinde çeşitliliği yanı sıra Wikimedia hareketi içindeki farklı rollere sahip deneyimi (örn içerik katkıda program liderleri, kullanıcı grubu liderleri, görevlileri, bölüm kurulu üyeleri) aramak

Uygunluk gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aday gösterme, ya da kendini adaylığını yayımlamak nasıl, lütfen seçim ana sayfasını ziyaret edin:

Herhangi bir soru ile bana ulaşmak lütfen.

Alkış,
Kayti Lav
Kıdemli Program Görevlisi
Fon Dağıtım Komitesi