Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Rosie Stephenson-Goodknight/uk

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Rosie Stephenson-Goodknight and the translation is 100% complete.

Розі Стівенсон-Ґуднайт

Розі Стівенсон-Ґуднайт (Rosiestep)

Rosiestep (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
 
Вікіконференція Північної Америки 2019
Відеозвернення
  • Учасник руху:
    • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: червень 2007
    • Активно бере участь у проєктах: англійська Вікіпедія, Вікісховище, Вікідані
Твердження (не більше 450 слів) Про мене

В англійській Вікіпедії я стала редакторкою у 2007; адміністраторкою в 2009 році. У 2014 я заснувала WikiProject Women Writers (Вікіпроєкт:Письменниці). Як адептка волонтерства і самоорганізації спільноти, я дуже активна у світі афіліатів. У 2015 році я співзаснувала Women in Red («Пані в червоному») та WikiWomen's User Group (група користувачів Вікіжінок). У 2016, я приєдналася до правління Wikimedia District of Columbia (WMDC, Вікімедіа Округ Колумбія); була обрана членкинею Комітету афіліатів (AffCom); удостоєна співзвання Вікімедиста року, а Women in Red була внесена в короткий список номінації на нагороду GEM-TECH від ITU/ООН-Жінки. Була співотримувачкою гранту на проведення WikiConference North America 2016 і співзасновницею відповідної групи користувачів. У 2017 році мене обрали віцепрезиденткою WMDC та секретарем AffCom. Будучи залученою до розробки стратегії руху з 2016, у 2018 я приєдналася до Робочої групи зі здоров'я спільноти. Того ж року отримала отримала лицарський орден від Республіки Сербія, батьківщини моєї родини, частково за мою вікіпедійну роботу. З 2019 року працюю з WikiCred. У 2020 році стаття, яку я створила про Марію Лаудер стала шестимільйонною статтею в англійській Вікіпедії. Також у 2020 році обрана головою AffCom; переобрана цьогоріч. Маю ступінь бакалавра наук з бізнес-менеджменту та магістра бізнес-управління. Моя професійна кар'єра була зосереджена на контрактному менеджменті, проєктному менеджменті, залученні талантів; я перестала працювати у 2016. Працювала ад'юнкт-професором (організаційна поведінка, управління в галузі охорони здоров'я) і викладачем (залучення талантів). У 2017 році була підрядницею ФВМ у проєкті Gender Diversity Mapping, першому в своєму роді. З 2017 року є запрошеним дослідником у Північно-Східному університеті.

Про мої цілі
  1. Я адвокатую різноманіття у його багатьох формах і виглядах, у тому числі (абетково) різноманіття ентузіастів, жертводавців, контенту, партнерів, редакторів, читачів і так далі.
  2. Я є редактором-ветераном енвікі (понад 220 тис. редагувань, 1300+ статей у ЧЗВЩ, створила понад 5300 статей). Також зробила понад 6 тис. завантажень у Вікісховище (здебільшого фото у суспільному надбанні). Маю понад 44 тис. редагувань у Вікіданих (включно з Wikidata WikiProject Women Writers in Review). Я покладаюся на і підтримую технічну сферу, розвиток ШІ, інструменти та нашу технічну спільноту.
  3. Початково моя робота у Робочій групі зі здоров'я спільноти зосереджувалася на інтерв'ю спільноти та зборі даних. Коли ми розробили рекомендації, мій фокус змістився до тренування навичок, безпеки спільноти, досвіду новачків (редакторів, афіліатів, працівників ФВМ, повірених Ради, організацій-партнерів) і розвитку лідерства. Я продовжую бути поборницею цих сфер.
  4. Більше підтримки організаціям спільноти. Я прагну, щоб ми заснували Глобальну раду і вузли, щоб забезпечити більш справедливі моделі управління, адвокації, розвитку спроможностей, розподілу ресурсів. Я переконана, що вони також матимуть позитивний вплив на лідерство, партнертства тощо. Я підтримую тривале існування афіліатів і щиро підтримую зусилля з їхнього процвітання; те саме стосується спільнот не-афіліатів (напр., Women in Red).
Три пріоритети в Раді Найняти і підготувати нового/у CEO

Покращити урядування Ради і відносини зі спільнотою

Продовжувати підтримувати Стратегію руху

Три пріоритети Стратегії Руху Забезпечити справедливість у прийнятті рішень

Забезпечити безпеку та інклюзію

Інвестувати у навички та розвиток лідерства

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям:   перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:20, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація:   перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:18, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+ років: Я є вікімедисткою з 2007 року. Була на позиціях адміністратора, співзасновника афіліата, члена AffCom, члена робочої групи Стратегії руху. Коли тільки випадає така можливість, я говорю про вікірух (до преси, на презентаціях, конференціях). Також у мене є зв'язки зі спільнотами по всьому світу, не лише англомовними, я розумію їхні потреби, особливо потреби афіліатів. Окрім цього Women in Red допомогла розбудувати глобальну мережу жінок у русі Вікімедіа.

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

<1 року: Хоча я не працювала у національному/глобальному правлінні, я обіймаю посаду члена/керівника у регіональному правлінні, у Вікімедіа Округ Колумбія (з 2016). Хоча Women in Red не є зареєстрованою неприбутковою організацією, вона глобальна і визнана ITU/UN Women, які внесли її до короткого списку номінацій на премію GEM-TECH у 2016.

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

Ні. У мене немає виконавчого досвіду на цьому рівні. Але я керувала багатомільйонними річними бюджетами як підрядник уряду США у сфері охорони здоров'я у 1993—2009 роках, будучи представником компанії з юридичних питань у той час. Маю післявишівський сертифікат з виконавчого лідерства у галузі охорони здоров'я Університету Каліфорнії у Сан-Дієго.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

10+ років: Я залучена до Стратегії руху з 2016 року, у тому числі працювала у Робочій групі зі здоров'я спільноти. Також є членом AffCom'у з 2016 (з 2020 — голова), маю досвід у розвитку спільноти і врегулюванні конфліктів. Упродовж десяти років працюю над проблемою гендерного розриву у контенті Вікіпедії. З 2017 року є запрошеним дослідником у Північно-Східному університеті (Бостон), де зосереджуюсь на письменницях періоду до 20 століття і їхніх творах.

У професійному житті маю 15 років досвіду контрактного менеджменту та проєктного менеджменту, 15 років у залученні талантів, у тому числі на керівних позиціях. Назва моєї магістерської роботи — “A Two Year Strategic IT Plan for a Non-Profit” («Дворічний стратегічний IT-план для неприбуткової організації»).

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Так. Я жінка за 60.

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Ні. Я народилася у США у сім'ї вихідців з Югославії, які зустрілися таборі для переміщених осіб після Другої світової. Я виросла у сербськомовній родині з трьох поколінь, англійська була другою мовою. Таке виховання послугувало моєму тривалому зацікавленню географічною і культурною різноманітністю (я відвідала понад 30 країн; приймала вдома 8 іноземних студентів за обміном; відправила своїх двох синів під час їхнього навчання на інші континенти як іноземних студентів за обміном).

У 2016 році я співрозробила конференційну модель, базовану на географічних хабах (WCNA) (співотримувачка гранту, членкиня центральної команди з часу її заснування), яка стала групою користувачів (співзасновниця), єдиним конференційним афіліатом у нашому русі.

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Так. Моя перша мова (домашня мова дитинства) — сербська. EN (N); ES (1-2); FR (1-2). Питання мовного та культурного різноманіття дуже мене цікавлять, зокрема мови Югославії.

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Я не жила у недемократичній, підцензурній чи репресивній країні. Однак понад десять років я ділюся знанням про жінок, які мали такий досвід, створюючи біографії у Вікіпедії: наприклад, Маргарита Ортега, Деолінда Родрігес Франциско де Альмейда, Конкордія Самойлова, Тан Цюньін.