Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Rosie Stephenson-Goodknight/pl

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Rosie Stephenson-Goodknight and the translation is 97% complete.

Rosie Stephenson-Goodknight

Rosie Stephenson-Goodknight (Rosiestep)

Rosiestep (talk meta edits global user summary CA  AE)

Podsumowanie
 
WikiConference North America 2019
Video statement
  • Historia edycji:
    • Uczestnik projektów Wikimedia od: Czerwiec 2007
    • Projekty: Anglojęzyczna Wikipedia, Commons, Wikidata
Oświadcznie (nie więcej niż 450 słów) O mnie

Zostałam redaktorem angielskiej Wikipedii w 2007; 'administrator od 2009. W 2014 roku założyłam WikiProject Women Writers. Głęboko wierząca w siłę wolontariatu i organizowania społeczności, byłam bardzo aktywna w świecie afiliantów. W 2015 roku współtworzyłam Women in Red i WikiWomen's User Group. W 2016 roku dołączyłam do Board Wikimedia District of Columbia (WMDC); zostałam wybrana na członka Komitetu Afiliacyjnego (AffCom); i uhonorowana tytułem współ-Wikimedianki roku, podczas gdy Women in Red znalazła się na krótkiej liście ITU /UN Kobiety Nagroda GEM-TECH. Byłam współtwórcą WikiConference North America 2016 i współzałożycielem jej grupy użytkowników. W 2017 roku zostałam wybrana wiceprzewodniczącą WMDC i sekretarzem AffCom. Związana ze strategią ruchu (MS) od 2016 roku, dołączyłam do Grupy Roboczej ds. Zdrowia Społeczności w 2018 roku. Zostałam utytułowana przez Republikę Serbii, ojczyznę mojej rodziny, częściowo z powodu mojej pracy w Wikipedii. Od 2019 roku jestem związana z WikiCred. W 2020 r. artykuł, który utworzyłam w Maria Lauder został „6. milionowym artykułem w angielskiej Wikipedii„. Również w 2020 roku zostałam wybrana 'przewodniczącym AffCom; ponownie wybrana w tym roku. Posiadam tytuł licencjatu w Business Management oraz magistra w Business Administration. Moja kariera zawodowa koncentrowała się na zarządzaniu kontraktami, zarządzaniu projektami, pozyskiwaniu talentów; przeszłam na emeryturę w 2016 roku. Pełniłam funkcję adiunkta (zachowania organizacyjne; administracja opieki zdrowotnej) oraz wykładowcy (pozyskiwanie talentów). W 2017 roku byłam wykonawcą projektu WMF Gender Diversity Mapping, pierwszego tego rodzaju. Od 2017 roku jestem stypendystą Northeastern University.

O moich celach
  1. Opowiadam się za różnorodnością w jej wielu formach/perspektywach włączając w to (alfabetycznie) czytelników, darczyńców, entuzjastów, partnerów, redaktorów, treści i tak dalej.
  2. Jestem doświadczoną redaktorką na EN-WP (+220K edycji, 1300+ artykułów DYK, utworzono ponad 5300 artykułów). Ponadto +6K przesłanych do WikiCommons (głównie zdjęcia z domeny publicznej). Ponadto +44 tys. zmian w Wikidanych (w tym Wikidata WikiProject Women Writers in Review). Opieram się na wsparciu technicznym, rozwoju AI, narzędziach i naszej społeczności technicznej.
  3. Moja początkowa praca w Grupie Roboczej ds. Zdrowia Społeczności MS skupiała się na 'wywiadach społecznych' i 'zbieraniu danych' . Kiedy opracowaliśmy rekomendacje, skupiłam się na „szkoleniu umiejętności”, „bezpieczeństwie społeczności”, „doświadczeniu nowicjuszy” (redaktorzy, partnerzy, pracownicy WMF, BoT i partnerzy organizacyjni) oraz rozwoju przywództwa. Nadal bronię tych obszarów.
  4. Więcej wsparcia dla organizacji społecznych. Zależy mi na utworzeniu „Globalnej Rady” i „Centrów” w celu zapewnienia bardziej sprawiedliwych modeli zarządzania, rzecznictwa, budowania zdolności, alokacji zasobów. Wierzę, że będą one miały również pozytywny wpływ na czytelnictwo, partnerstwa, itp. „Wspieram dalsze istnienie partnerów” i wspieram wysiłki, aby pomóc im się rozwijać; to samo dla społeczności niezrzeszonych (np. Kobiety w czerwieni).
Top 3 od strony Zarządu Zatrudnić i wprowadzić nowego dyrektora generalnego

Poprawić zarządzanie zarządem i relacje ze społecznością

Kontynuowanie wsparcia dla strategii ruchu

Top 3 Strategii Ruchu Równouprawnienie w procesie decyzyjnym

Zapewnienie bezpieczeństwa i integracji

Inwestowanie w rozwój umiejętności i przywództwa

weryfikacja przeprowadzona weryfikacja
Uprawnienie:   zatwierdzono
zatwierdzono przez: Matanya (talk) 20:20, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Identyfikacja:   zatwierdzono
Zatwierdzono przez: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:18, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Trustee Evaluation Form
Trustee Evaluation Form
Years of Experience
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia experience. The candidate is a dedicated contributor to the Wikimedia movement. Eligible contributions include: contributions to the Wikimedia projects, membership in a Wikimedia organization or affiliate, activities as a Wikimedia movement organizer, or participation with a Wikimedia movement ally organization.

10+ lat: jestem Wikimedianem od 2007 roku. Byłam administratorem, współzałożycielem Affiliate, oficerem AffCom, członkiem Grupy Roboczej ds. Strategii Ruchu. Kiedy tylko jest ku temu okazja, mówię o ruchu wiki (prasa; prezentacje; konferencje). Ponieważ mam relacje ze społecznościami na całym świecie, nie tylko anglojęzycznymi, rozumiem ich potrzeby, szczególnie te dotyczące partnerów. Ponadto Women in Red pomogła zbudować globalną sieć kobiet wokół ruchu Wikimedia.

Board experience. The candidate has served on the board of trustees/directors or other similar governing body of a nationally- or globally-focused organization (non-profit, for-profit, or governmental).

<1 rok: Chociaż nie pracowałam w radzie krajowej/światowej, pełnię funkcję członka/oficera zarządu regionalnego Dystryktu Kolumbii Wikimedia (od 2016 r.). Chociaż Women in Red nie jest zarejestrowaną organizacją non-profit, jest to organizacja globalna uznana przez ITU/UN Women, która w 2016 roku zakwalifikowała ją do nagrody GEM-TECH.

Executive experience. The candidate has worked at an executive level for an organization, department, or project of comparable (or greater) size, complexity, and scope to the Wikimedia Foundation.

Nie. Nie mam doświadczenia w zarządzaniu na taką skalę. Ale zarządzałam wielomilionowymi rocznymi budżetami dla amerykańskiego kontrahenta rządowego w sektorze opieki zdrowotnej w latach 1993-2009, pełniąc w tym czasie funkcję przedstawiciela firmy w sprawach prawnych.

Posiadam dyplom ukończenia studiów podyplomowych Executive Healthcare Leadership na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego.

Subject matter expertise. The candidate has worked or significantly volunteered in an area relevant to the work of the Foundation and the Board. Such areas will be determined on an annual basis and may include areas such as Global movement building and community organization, enterprise-level platform technology and/or product development, public policy and the law, knowledge sector (e.g., academia/GLAM/education), human rights and social justice, open Internet/free and open source software, organizational strategy and management, finance and financial oversight, non-profit fundraising, human resources, board governance.

10+ lat: Jestem zaangażowana w Strategię Ruchu od 2016 roku, w tym służąc w Community Health Working Group. Jako członek AffCom od 2016 r. (przewodniczący od 2020 r.) mam doświadczenie w rozwoju społeczności i rozwiązywaniu konfliktów/zarządzaniu konfliktami. Od dziesięciu lat zajmuję się różnicą między płciami w Wikipedii. Od 2017 roku jestem stypendystką wizytującą na Northeastern University (Boston) i skupiam się na pisarkach z okresu przed XX wieku i ich twórczości.

W życiu zawodowym mam 15 lat doświadczenia w zarządzaniu kontraktami i zarządzaniu projektami; 15 lat doświadczenia w pozyskiwaniu talentów, w tym na stanowiskach C-level. Tytuł mojej pracy magisterskiej brzmiał: „Dwuletni strategiczny plan IT dla organizacji non-profit”.

Diversity: Background The candidate belongs or belonged to a group that has faced historical discrimination and underrepresentation in structures of power (related to, for example, gender, race, ethnicity, disability, LGBTQ+ identity, social class, economic status, or caste).

Tak, jestem kobietą po sześćdziesiątce.

Diversity: Geography The candidate would contribute to the overall geographic diversity of the Board of Trustees, based on the geographic regions where they have lived.

Nie. Urodziłam się w Stanach Zjednoczonych dla urodzonych w Jugosławii rodziców, którzy poznali się w powojennym obozie dla przesiedleńców. Dorastałam w serbskojęzycznym domu z członkami rodziny z 3 pokoleń; Drugim językiem był angielski. To wychowanie przyczyniło się do mojego całożyciowego zainteresowania różnorodnością geograficzną i kulturową (podróżowałam do ponad 30 krajów obcych; gościłam 8 studentów na wymianie zagranicznej; wysłałam moich 2 synów w latach szkolnych na inne kontynenty jako studentów w wymianie zagranicznej).

W 2016 roku współtworzyłam model konferencji oparty na geograficznym hubie (WCNA) (współ-grant; główny członek zespołu od momentu powstania), który stał się grupą użytkowników (współzałożyciel) i jedynym afiliantem o tematyce konferencyjnej w naszym ruchu.

Diversity: Language The candidate is a native speaker of a language other than English.

Tak. Moim pierwszym językiem (językiem ojczystym w dzieciństwie) jest serbski. EN (N); ES (1-2); FR (1-2). Interesują mnie kwestie językowe i tożsamości kulturowej, na przykład języki Jugosławii.

Diversity: Political system experience The candidate has substantial experience living in and/or working to share knowledge in a non-democratic, state-censoring, or repressive context.

Nie mieszkałam w kraju niedemokratycznym, z cenzurą państwową lub represyjnym. Jednak od ponad dekady dzielę się wiedzą o kobietach, które to zrobiły, poprzez biografie, które stworzyłam na Wikipedii, na przykład Margarita Ortega, Deolinda Rodrigues Francisco de Almeida, Konkordiya Samoilova i Tang Qunying.