Візуальний редактор/Розсилка новин/2015/Серпень

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/August and the translation is 100% complete.

Читати цю розсилку іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

Візуальний редактор

Чи знали Ви?

Лапки перед та після назви чи фрази можна додавати одним клацанням.

Виділіть бажаний текст. Знайдіть відповідні лапки у вікні вибору спеціальних символів (позначене іконкою Ω на панелі інструментів).

Скріншот, на якому показане використання інструменту вибору спеціальних символів, виділений текст та спеціальний символ, який буде вставлений.


Клацніть кнопку. Візуальний редактор додасть лапки з обидвох боків виділеного тексту.

Скріншот, що демонструє використання інструмента вставки спеціальних символів, а також той же текст із вже вставленим спеціальним символом.


Ви можете прочитати та допомогти з перекладом посібника користувача, який має більше інформації стосовно того, як користуватися Візуальним редактором.

З моменту останнього випуску розсилки новин, Команда розробників працювала над підтримкою для мобільних пристроїв. Вони виправили чимало баґів та вдосконалили підтримку мов. Вони публікують щотижневі доповіді про статус виконаної роботи на mediawiki.org. Їхній робочий план можна переглянути на Фабрикаторі. Їхніми поточними пріоритетними завданнями є вдосконалення підтримки мов та функціональності на мобільних пристроях.

Вікіманія

Команда побувала на Вікіманії 2015 у Мехіко. Там вони взяли участь у марафоні для програмістів («Hackathon»), та спілкувалися з окремими користувачами та групами користувачів. Вони також зробили декілька презентацій про Візуальний редактор та майбутнє редагування.

Після Вікіманії ми оголосили переможців Перекладацького марафону («Translathon») Візуального редактора 2015. Висловлюємо подяку та вітання користувачам Halan-tul, Renessaince, जनक राज भट्ट (Janak Bhatta), Vahe Gharakhanyan, Warrakkk, та Eduardogobi.

Для повідомлень інтерфейсу (перекладаються на translatewiki.net), цю ініціативу підтримали 42-ма мовами. Середній стан перекладів для усіх мов становив 56.5% перед перекладацьким марафоном, і досяг 78.2% після нього (+21.7%). Зокрема, кількість перекладених повідомлень якутською мовою збільшилася з 12.2% до 94.2%; бразильською португальською — від 50.6% до 100%; білоруською (тарашкевиця) – від 44.9% до 85.3%; мовою дотелі — від 1.3% до 41.2%. Також, тоді як близько 1.7% від усіх повідомлень із усіх мов мали статус «застарілих» перед марафоном, цей відсоток скоротився до 0.8% після нього (-0.9%).

Переклад повідомлень документації (на mediawiki.org) Здійснювався 24-ма мовами. Середній прогрес перекладів для всіх мов становив 26.6% перед початком перекладацького марафону, і 46.9% після нього (+20.3%). Три мови мали особливо визначні досягнення. Кількість готових перекладів вірменською мовою збільшилася від 1% до 99%, шведською — від 21% до 99%, та бразильською португальською — від 34% до 83%. Кількість застарілих перекладів серед усіх мов зменшилася від 8.4% до початку марафону, до 4.8% після нього (-3.6%).

На сторінці перекладацького марафону ми опублікували деякі графіки, що демонструють вплив цієї події. Ми висловлюємо подяку перекладачам за участь, та представникам translatewiki.net за сприяння цій ініціативі.

Останні покращення

Функції автозаповнення для приміток можна увімкнути у кожній Вікіпедії. Цей інструмент використовує сервіс «citoid» для перетворення URL або DOI в попередньо заповнене, відформатоване бібліографічне цитування. Можна переглянути анімацію GIF цього швидкого, простого процесу на mediawiki.org. Поки що, лише близько дюжини Вікіпедій увімкнули цю функцію автозаповнення. Аби увімкнути її у Вашій вікі, слідуйте інструкціям на mediawiki.org.

Ваша вікі може налаштувати перший розділ інструменту вставки спеціальних символів у Візуальному редакторі. Будь ласка, слідуйте інструкціям на mediawiki.org, аби помістити вгорі ті символи, які Ви бажаєте.

Серед інших змін, якщо Вам треба ввести CAPTCHA, але Ви не розумієте його, то Ви можете клацнути, аби отримати новий його варіант для завершення. Візуальний редактор тепер може відображати та редагувати графіки на основі Vega. Якщо Ви використовуєте оформлення «Моно-книга», вигляд Візуального редактора тепер став більш відповідним вигляду решти інтерфейсу.

Майбутні зміни

Команда працюватиме над зміною вигляду вибраних посилань у Візуальному редакторі. Це нововведення спрямоване на те, аби користувач міг побачити, чи курсор перебуває в межах посилання, чи поза ним. При виділенні назви посилання (тобто слів, які цьому посиланню відповідають та відображаються на сторінці), ця назва буде обрамлена нечітким прямокутником. Якщо Ви помістите курсор всередину прямокутника, Ваші зміни до назви посилання стануть частиною посилання. Якщо Ви помістите курсор за межами прямокутника, Ваші зміни на текст посилання не вплинуть. Це полегшить розуміння того, коли саме нові символи будуть додані до посилання, а коли — ні.

В англійській Вікіпедії 10% новоствореним обліковим записам тепер пропонується використання як Візуального редактора, так і редактора вікірозмітки. Нещодавнє контрольоване випробовування не показало якоїсь значної відмінності у збереженні продуктивності серед нових користувачів у короткій перспективі. Нові користувачі із доступом до Візуального редактора лише трішечки рідше робили редагування, які потребували скасування. Ви можете дізнатися більше про це, переглянувши відео із Вітрини досліджень Вікімедіа за лютий 2015 р.. Пропорція нових облікових записів із доступом до обидвох середовищ редагування поступово збільшуватиметься з плином часу. Зрештою, усі нові користувачі матимуть можливість вибору між двома методами редагування.

Працюймо разом

  • Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback. Ця сторінка відгуків використовує розширення Flow замість LiquidThreads.
  • Чи можете Ви читати та набирати текст корейською чи японською? Мовний інженер Девід Чен потребує людей, які знають, які саме інструменти люди використовують у деяких мовах. Якщо Ви володієте японською чи корейською, Ви можете допомогти йому із тестуванням підтримки для цих мов. Будь ласка, перегляньте інструкції на mediawiki.org, якщо Ви можете допомогти.
  • Якщо Ваша вікі хотіла б увімкнути Візуальний редактор у якомусь іншому просторі назв, Ви можете подати запит на Фабрикаторі. Будь ласка, додайте посилання на обговорення спільноти щодо зміни, на яку подається запит.
  • Будь ласка, подавайте на Фабрикаторі запити на мовні відповідники іконок «Bold» та «Italic» для меню стилів.
  • Команда дослідників дизайну хоче поспостерігати за працею справжніх редакторів. Будь ласка, підпишіться на їхню дослідницьку програму.
  • Щотижневі зустрічі з визначення пріоритетних завдань є так само відкритими для волонтерів, як і раніше, і відбуваються зазвичай по вівторках о 12:00 (опівдні) PDT (19:00 UTC). Дізнайтесь, як долучитися до цих зустрічей, і як номінувати баґи на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Вам не потрібно відвідати зустріч для того, аби номінувати баґ як «Q4 blocker». Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до основного проекту «VisualEditor project».

Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Дякуємо!