העורך החזותי/ידיעון/2015/אוגוסט

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/August and the translation is 100% complete.

לקרוא את זה בשפה אחרתלעשות מינוי לידיעון הרב־לשוני הזה

העורך החזותי

הידעת?

אפשר להוסיף מירכאות יפות לפני ואחרי כותרת או משפט בלחיצה אחת.

בחור את הטקסט רלוונטי. מצאו את סימני המירכאות הנכונים וכלי להוספת התווים המיוחדים (מסומן באות Ω בסרגל הכלים).

צילום מסך שמראה את כלי התווים המיוחדים, טקסט נבחר והתווים המיוחדים שיוכנסו


לחצו על הכפתור. העורך החזותי יוסיף את סימני הפיסוק משני הקצוות של הטקסט שבחרתם.

צילום מסך שמציג את כלי התוים המיוחדים ואת אותו הטקסט אחרי שנוסף התו המיוחד


אתם יכולים לקרוא ולעזור לתרגם את המדריך למשתמש, שיש בו מידע נוסף על העורך החזותי.

מאז הידיעון האחרון, אנשי צוות העריכה עבדו על תמיכה בטלפונים ניידים. הם תיקנו באגים רבים ושיפרו תמיכה בשפות. הם שולחים עדכוני מצב שבועיים לmediawiki.org. אפשר לצפות בלוח העבודה שלהם בפבריקטור. המשימות החשובות שלהם הן שיפור התמיכה בשפות ופונקציות במכשירים ניידים.

ויקימניה

הצוות נכח בוויקימניה 2015 במקסיקו סיטי. הם השתתפו בהאקאתון ופגשו עורכים. הם הציגו הרצאות על העורך החזותי ועל עתיד העריכה.

אחרי ויקימניה הודענו את הזוכים במרתון תרגום העורך החזותי של 2015. התודות והברכות שלנו שלוחות למשתמשים Halan-tul‏, Renessaince‏, जनक राज भट्ट (Janak Bhatta)‏, Vahe Gharakhanyan‏, Warrakkk, ו־Eduardogobi.

בהודעות מערכת (שמתורגמות באתר translatewiki.net) ראינו שהיזמה השפיעה על 42 שפות. ההתקדמות הממוצעות בתרגומים בכל השפות הייתה 56.5% לפני מרתון התרגום, ו־78.2% אחריו (+21.7%). בפרט, רמת התרגום לשפת סאחה השתפרה מ־12.2% ל־92.2%; פורטוגלית ברזילאית עלתה מ־50.6% ל־100%; בלארוסית (טרשקביצה) עלתה מ־44.9% ל־85.3%; דוטלי עלתה מ־1.3% ל־41.2%. כמו־כן, התרגומים של 1.7% מההודעות בכל השפות היו מיושנים בכל השפות, והמספר הזה ירד ל־0.8% (-0.9%).

בתרגום המדריך למשתמש (באתר mediawiki.org) ראינו שהיזמה השפיעה על 24 שפות. ההתקדמות של התרגומים הייתה 26.6% בכל השפות, ועכשיו היא 46.9% (+20.3%). היו הישגים מרשימים במיוחד בשלוש שפות. ארמנית עלתה מ־1% ל־99%; שוודית עלתה מ־21% ל־99%; פורטוגלית ברזילאית עלתה מ־34% ל־83%. תרגומים מיושנים בכל השפות ירדו מ־8.4% ל־4.8% (-3.6%).

פרסמנו כמה תרשימים שמראים את ההשפעה של המבצע בדף מרתון התרגום. אנחנו מודים למתרגמים על ההשתתפות ולסגל translatewiki.net על העזרה ביזמה הזאת.

שיפורים שנעשו לאחרונה

אפשר להפעיל מילוי אוטומטי של ציטוטים בכל ויקיפדיה. הכלי משתמש בשירות ציטואיד כדי להמיר URL או DOI לציטוט ביבליוגרפי ממולא ומעוצב. אפשר לראות הנפשה של התהליך המהיר והפשוט באתר mediawiki.org. כד עכשיו, כ־12 ויקיפדיהות הפעילו את הכלי לציטוטים אוטומטיים. כדי להפעיל את זה בוויקי שלכם, עקבו אחר ההוראות באתר mediawiki.org.

הוויקי שלך יכול להתאים את החלק הראשון של הכלי להוספת תווים מיוחדים בעורך החזותי. אנא עקבו אחר ההוראות באתר mediawiki.org כדי להוסיף את התווים הרצויים לחלק העליון.

בין שינויים אחרים, כשתצטרכו למלא קוד אימות (CAPTCHA) ותטעו, תוכלו ללחוץ כדי לקבל קוד חדש. העורך החזותי יכול עכשיו להציג ולערוך גרפים שמבוססים על Vega. למי שמשתמש בעיצוב מונובוק, העורך החזותי יוצג באופן עקבי יותר עם שאר התכנה.

שינויים עתידיים

הצוות ישנה את המַראה של קישורים שנבחרו בתוך העורך החזותי. המטרה היא שיהיה קל יותר לראות אם הסמן שלך בתוך הקישור או מחוצה לו. בעת בחירת קישור, התווית שלו (המילים שמוצגות בדף) יוצגו בתיבה מעורפלת. את תכניסו את הסמן לתוך התיבה, השינויים שלכם לתווית הקישור יהיה חלק מהקישור. אם תשימו את הסמן מחוץ לתיבה, הם לא יהיהו כאלה. הודות לזה יהיה קל יותר לדעת אם תווים חדשים יתווספו לקישור או לא.

בוויקיפדיה האנגלית, 10% מהחשבונות החדשים מקבלים את העורך החזותי ואת עורך הקוד. ניסוי מבוקר שנערך לאחרונה הראה שאין הבדל בסיכויי ההישרדות או ברמת היצרנות של משתמשים חדשים בטווח הקצר. למשתמשים חדשים עם גישה לעורך החזותי היה סיכוי נמוך יותר ליצור תוצאות שהיו זקוקות לשחזור. אפשר לקבל על זה מידע נוסף בסרט ממצגת המחקר של ויקימדיה של יולי 2015. מספר החשבונות החדשים עם גישה מידית לעורך החזותי תגדל עם הזמן. בסוף לכל המשתמשים החדשים תהיה בחירה בין שתי סביבות העריכה.

בואו נעבוד יחד

  • שתפו את הרעיונות שלכם ושאלו שאלות בmw:VisualEditor/Feedback. המשוב הזה משתמש עכשיו בזרימה ולא ב־LiquidThreads.
  • האם אתם יודעים להקליד בקוריאנית או ביפנית? מהנדס הלשון דייוויד צ'אן זקוק לאנשים שיודעים באילו כלים אנשים משתמשים כדי להקליד בשפות אחדות. אם אתם מדברים יפנית או קוריאנית, תוכלו לעזור לו לבדוק את התמיכה בשפות האלה. ר' את ההוראות באתר mediawiki.org אם אתם יכולים לעזור.
  • אם בוויקי שלכם רוצים להפעיל את העורך החזותי במרחב שם אחר, תוכלו לשלוח בקשה לפבריקטור. אנא הוסיפו לשם קישור לדיון בקהילה על השינוי המבוקש.
  • אנא שלחו בקשות לכפתור "Bold" ו־"Italic" מתאימים לתפריט העיצוב בפבריקטור.
  • צוות מחקר עיצוב רוצה לדעת איך עובדים עורכים אמתיים. אנא הירשמו לתכנית המחקר שלהם.
  • פגישות מיון משימות שבועיות פתוחות למתנדבים, בדרך כלל בימי רביעי ב־12:00 (בצהריים) PDT (או 19:00 UTC). למדו איך להצטרף לפגישות האלה ואיך להציע באגים לטיפול בדף mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. עם זאת, אין צורך להיות נוכחים בפגישות כדי להציע באג בתור "Q1 blocker". במקום זאת, לכו לפבריקטור ושייכו את הפרויקט הראשי אל הבאג.

אם אינכם קוראים את זה בשפה המועדפת עליכם, אנא עזרו לנו לתרגם! הירשמו לרשימת התפוצה Translators או צרו אתנו קשר ישיר כדי שנודיע לכם מתי הגיליון הבא מוכן לתרגום. תודה!