Translation requests/WMF/Home/fa

صفحهٔ اصلی

edit

جهانی را تصور کنید که در آن هر انسانی بتواند آزادانه سهمی از کل دانش را داشته باشد. این تعهد ماست.
و ما به کمک شما نیاز داریم. لطفاً همین امروز با کمک های مالی‌تان از بنیاد ویکی‌مدیا حمایت کنید.

وب نوشت ویکی مدیا

edit

آخرین اخبار و نظرهای بنیاد ویکی‌مدیا را بخوانید.

حمایت از ما

edit

بنیاد ویکی‌مدیا به کمک‌های زیاد کاربرانش اتکا کرده‌است. لطفاً به این که امروز کمک‌هایتان را (خواه زمانی باشد یا مالی یا سخت‌افزاری) انجام دهید بیندیشید. صفحهٔ حامیان به سازمان‌ها و اشخاصی اختصاص یافته‌است که به ما در نگهداری پروژه‌های ویکی‌مدیا کمک می‌کنند. بنیاد ویکی‌مدیا لزوماً از همهٔ کارهای حامیان خویش حمایت نمی‌کند.

بنیاد ویکی‌مدیا در ایالات متحدهٔ آمریکا به عنوان شرکتی غیرانتفاعی منطبق بر قانون ‎501(c)(3)‎ ثبت شده‌است. از این‌رو کمک‌های مالی شهروندان آمریکایی دارای معافیت مالیاتی است. کمک‌های مالی شهروندان دیگر کشورها نیز ممکن است از معافیت مالیاتی برخوردار باشند. لطفاً معافیت مالیاتی کمک‌ها را برای آگاهی از جزئیات ببینید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوهٔ کمک از طریق PayPal، MoneyBookers، پست عادی یا پرداخت مستقیم لطفاً جذب سرمایه را ببنید. برای دیگر روش‌های کمک، با ما تماس بگیرید.

آیا می دانستید؟

edit

آیا می‌دانستید ویکی‌انبار مخزنی بزرگ از محصولات چندرسانه‌ای است و هم‌اکنون بیش از دومیلیون پرونده دارد؟

یکی از کاربران ویکی‌انبار، برایانا لافر (Brianna Laugher)، ویکی‌انبار را برای شما معرفی می‌کند:

به ویکی‌انبار خوش آمدید

ویکی‌انبار سه سال پیش برای پیشگیری از بارگذاری تصاویر یکسان در دویست ویکی مختلف ایجاد شد و به عنوان یک انبار بزرگ از محصولات رسانه‌ای مطرح شد و زندگی را برای ویرایشگران ویکی مدیا شیرین‌تر کرد. از آن زمان ویکی‌انبار به‌سرعت به جایی برای عکاسان، نقاشان، پویشگرها، ویرایشگران پرونده‌های صوتی، مترجمان، سازمان‌دهندگان و مفسرین تبدیل شد.

بیشتر بدانید...

جزئیات حقوقی

edit

هیئت امنای ویکی‌مدیا بالاترین قدرت حقوقی در بنیاد ویکی‌مدیا است، و این قدرت را دارد که فعالیت‌های بنیاد را هدایت کند. آیین‌نامهٔ بنیاد را می‌توانید در آیین‌نامهٔ بنیاد ویکی‌مدیا ببینید. سایر سیاست‌هایی که توسط هیئت امنا تعیین شده‌اند را در سیاست‌ها ببینید.

بنیاد مسئولیت مدیریت بودجه، که در درجه نخست برای تجهیزات رایانه‌ای و میزبانی هزینه می‌شود را بر عهده دارد. سایر هزینه‌ها شامل منابع انسانی لازم برای برپاکردن پروژه‌های ویکی‌مدیا می‌شود، اگرچه بیشتر افراد داوطلب هستند. این وبگاه فهرستی از چکیدهٔ ملاقات‌های هیئت امنا را در خود دارد.

آخرین تصمیم های هیئت امنا را در راه‌حل‌ها ببینید.

آخرین اخبار

edit

خبرهای ماه آوریل

edit

قابل دسترس در {{News-fa/2008-04}}

هیئت امنا جزئیات تغییر ساختار هیئت را اعلام کرد
جان بارت دورده (Jan Bart de Vreede)، نایب رئیس هیئت امنا، امروز جزئیات تغییر ساختار را اعلام کرد. این تغییر ساختار با اضافه شدن چند جایگاه منتخب از میان شعبه‌ها همراه خواهد بود و شرایط و جزئیات دیگر جایگاه‌ها را مشخص‌تر خواهد کرد. بیشتر بخوانید... (۲۶ آوریل ۲۰۰۸)


هیئت امنا منصوب شدن خزانه‌دار جدید هیئت را اعلام کرد
هیئت امنا سوارت وست (Stuart West) را به عنوان خزانه‌دار جدید منصوب کرد. وست تجارب مالی جدید و توانمندی‌هایش را به هیئت امنا می‌آورد. بیشتر بخوانید... (۲۲ آوریل ۲۰۰۸)


ویکی‌مدیا استخدام می‌کند!
سه فرصت شغلی جدید دربارهٔ جذب سرمایه و توسعه مطرح شده‌اند. مهلت نهایی ۱۵ مه است. بیشتر بخوانید... (۲۰ آوریل ۲۰۰۸)


خبرهای ماه مارس

edit

قابل دسترس در {{News-fa/2008-03}}

نیکولاس هیلیارد (Nicholas Hilliard)، موضوع مقاله شماره ۱۰ میلیون

ویکی‌پدیا به مرحلهٔ ۱۰ میلیون مقاله در بیش از ۲۵۰ زبان رسید
زندگی‌نامهٔ یک نقاش قرن ۱۶ به زبان مجارستانی به عنوان مقالهٔ ۱۰ میلیونم شناخته شده‌است. بیشتر بخوانید... (۲۸ مارس ۲۰۰۸)


بنیاد ویکی‌مدیا کمک ۵۰۰ هزار دلاری دریافت کرد
بنیاد ویکی‌مدیا اعلام کرد که یک کمک مالی نامحدود ۵۰۰ هزار دلاری از طرف دو انسان دوست به نام Vinod و Neeru Khosla دریافت کرده‌است. بیشتر بخوانید... (۲۷ مارس ۲۰۰۸)


بنیاد سلون جایزه‌ای ۳ میلیون دلاری برای حمایت از کیفیت و رشد ویکی‌پدیا می‌دهد
بنیاد آلفرد پ سلون (Alfred P. Sloan Foundation) اعلام کرد که جایزه‌ای ۳ میلیون دلاری برای حمایت از بنیاد ویکی‌مدیا، سازمان غیرانتفعالی که بزرگترین و مشهورترین دانشنامهٔ جهان، ویکی‌پدیا، را می‌گرداند در نظر گرفته‌است. بیشتر بخوانید... (۲۵ مارس ۲۰۰۸)


خبرهای ماه فوریه

edit

قابل دسترس در {{News-fa/2008-02}}

کتابخانهٔ اسکندریه

ویکی‌مانیا ۲۰۰۸ برای شرکت‌کنندگان دعوت به عمل می‌آورد
کمیتهٔ برگزاری ویکی‌مانیا ۲۰۰۸ تا ۱۶ مارس ۲۰۰۸ در حال پذیرفتن ارائه‌ها، کارگاه‌ها، پنل‌ها، پوسترها، فضاهای خالی و آثار هنری خواهد بود. کنفرانس در تابستان امسال در کتابخانهٔ اسکندریه در مصر برگزار می‌شود. رهنمود ارسال به طور برخط در دسترسی است. برای جزئیات بیشتر، وبگاه رسمی را ببینید. (۱۲ فوریه ۲۰۰۸)


بنیاد ویکی‌مدیا آخرین اظهارنامه‌های مالی را منتشر می‌کند
من مفتخرم، اگر چه قدری دیرتر از آن‌چه که در ابتدا انتظار می‌رفت، اعلام کنم که هیئت امنای بنیاد ویکی‌مدیا اظهارنامهٔ مالی بنیاد برای سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ را پذیرفته است. اظهارنامهٔ مالی اینک در ویکی بنیاد در نشانی http://wikimediafoundation.org/wiki/Image:Wikimedia_2007_fs.pdf بارگذاری شده‌است. بیشتر بخوانید... (فلورانس دووارد، ۸ فوریه ۲۰۰۸)همچنین برای اطلاعات بیشتر رویدادهای اخیر را ببینید.

پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا (بیشتر بخوانید...)

سیاست حفظ اسرار: اگر شما وبگاه‌های پروژه‌های ویکی‌مدیا را بگردید، ما اطلاعاتی بیش از آنچه به طور معمول در سیاههٔ کارگزارها (سرورها) ثبت می‌شود جمع‌آوری نمی‌کنیم. اگر در پروژه‌های ویکی‌مدیا مشارکت کنید، شما در حال انتشار هر کلمه‌ای که به طور عمومی می‌نویسید خواهید بود. باید فرض کنید که هرآنچه می نویسید برای همیشه باقی می‌ماند. این شامل مقاله‌ها، صفحه‌های کاربری، صفحه‌های بحث و دیگر صفحه‌های وبگاه می‌شود. برای جزئیات بیشتر سیاست رسمی را ببینید.