Translation requests/WMF/Home/pl

Niniejsze tłumaczenie strony głównej jest nieaktualne i wymaga całkowitego odświeżenia (Najnowsza dostępna wersja tłumaczenia).

Strona głównaEdit

Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba na naszej planecie ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Do tego właśnie dążymy.
I potrzebujemy Twojej pomocy. Każda suma jest ważna — wesprzyj nas już teraz.

Wikimedia BlogEdit

Przeczytaj najświeższe informacje i opinie o Fundacji Wikimedia.

Wikimedia Outreach, Awareness and Editathon at Nnamdi Azikiwe University in Anambra State Nigeria
The event held at Nnamdi Azikiwe University, Anambra State, Nigeria recorded over 100 participants who were willing to contribute to Wikimedia projects. The statistics are...
Kingsley Nkem 2022-12-02 20:25:28
Conversation: A Reflection from Wikimedia Taiwan about the Wiki Loves Monuments DEI Report.
The Wiki Loves Monuments team just published the 2022 DEI report. In response to what the team shared and learned, the Taiwan local campaign would...
Reke 2022-12-02 16:18:17
Malaysia themed editathon at Tokyo University of Foreign Studies
On November 26, 2022, Dr. Sae Kitamura (a.k.a. Saebou), Student Wikipedian Community in Waseda Uni Tokyo and Toumon Wikipedian Club Japan held a Malaysia themed...
Eugene Ormandy 2022-12-02 16:13:19
What’s happening with proxy blocks?
This post is the first part of a three-part series on proxy blocks, covering an introduction and history. Open proxies – shared IP addresses accessible...
Rae Adimer 2022-12-02 10:00:00
How can a username keep you safe?
Your username is a centerpiece of your Wikimedia and broader digital identity. Wikimedians are arguably more prone to digital threats than average internet users. Users...
Jackie Koerner 2022-12-01 20:00:00
Growth team newsletter #23
Welcome to the twenty-third newsletter from the Growth team! Highlights Positive reinforcement: an improved impact module to test The goal of the Growth team is to...
Trizek-WMF 2022-12-01 16:52:46

Wesprzyj nasEdit

Działalność Fundacji Wikimedia w dużym stopniu uzależniona jest od wsparcia jej użytkowników. Rozważ wsparcie nas swoim czasem, pieniędzmi lub sprzętem komputerowym. Strona "darczyńcy" poświęcona jest niektórym z firm, organizacji lub osób indywidualnych, które pomogły w utrzymaniu projektów Wikimedia. Nie oznacza to jednak, że Fundacja Wikimedia zawsze popiera działalność wszystkich swoich darczyńców.

Fundacja Wikimedia zarejestrowana jest jako organizacja typu non-profit w Stanach Zjednoczonych i dzięki temu wszelkie wsparcie dokonane przez obywateli USA może być przez nich odpisane od podatku. Wsparcie ze strony obywateli innych krajów także może podlegać odpisaniu od podatku; więcej informacji znajduje się na tej stronie. Informacje o sposobach dokonywania wsparcia za pomocą PayPal, MoneyBookers, przekazów pocztowych lub bezpośredniego przelewu dostępne są na stronie dary pieniężne. Jeśli chciałbyś wesprzeć nas w inny sposób, skontaktuj się z nami.

Czy wiesz?Edit

Czy wiesz, że Wikimedia Commons to repozytorium plików multimedialnych, w ramach którego dostępnych jest ponad 43,000,000 plików?

Brianna Laugher, jedna z wolontariuszy projektów Wikimedia, w taki sposób przedstawia Wikimedia Commons:

Witamy w Wikimedia Commons.

Założone zaledwie trzy lata temu, by zapobiec wysyłaniu tych samych plików na 20 różnych wiki, Wikimedia Commons stało się centralnym repozytorium plików, czyniąc życie edytorów projektów Wikimedia łatwiejszym. Od tego czasu szybko rozwinęło się w wielojęzyczną społeczność fotografów, ilustratorów, twórców plików audio, tłumaczy i wielu innych ludzi różnych specjalności.

Więcej...

Informacje prawneEdit

Rada Powiernicza jest najważniejszym ciałem decyzyjnym Fundacji Wikimedia i decyduje o aktualnej działalności Fundacji. Statut Fundacji dostępny jest na stronie Wikimedia Foundation bylaws (w języku angielskim). Inne przepisy uchwalone przez Radę dostępne są na tej stronie.

Fundacja zarządza budżetem, który w większości przeznaczony jest na zakup sprzętu komputerowego i pokrycie kosztów hostingu. Inne koszty to opłacenie pracowników wymaganych dla działania projektów Wikimedia, aczkolwiek większość edytorów to wolontariusze. Na tej stronie znajdziesz także sprawozdania z zebrań Rady Powierniczej.

Najnowsze decyzje Rady Powierniczej znajdują się na stronie resolutions (w języku angielskim).

Raport rocznyEdit

Przeczytaj raport roczny
Fundacji Wikimedia
na rok 2007/2008 (w języku angielskim).

Najnowsze wieściEdit

Zobacz aktualności, by poznać więcej szczegółów.

Nasze projektyEdit

Template:OurProjects-pl


Polityka prywatności: Jeśli przeglądasz strony projektów Wikimedia, informacje, które są o Tobie zbierane, nie różnią się od tych, które są zwykle zapisywane w logach serwerów internetowych. Jeśli tworzysz zawartość projektów Wikimedia, każde słowo, które publikujesz, dostępne jest publicznie. Wpisując jakąkolwiek treść należy przyjąć, że zostanie ona zachowana na zawsze. Dotyczy to artykułów, stron użytkowników i stron dyskusyjnych. Zobacz oficjalną politykę prywatności (w języku angielskim), by poznać szczegóły.