Без відкритих проксі
←Правила і настанови | Без відкритих проксі |
Ця сторінка містить інформацію про блокування відкритих проксі-серверів на проекті Мета-вікі і всіх інших проектах Вікімедіа. Проекти можуть мати локальні правила, відмінні від нижчеописаного глобального правила. Це правило обговорювалося в лютому 2004 року, а відповідна сторінка на Мета-вікі була створена в березні 2006 року. |
Правила
Публічно доступні проксі (включаючи платні проксі) можуть бути заблоковані на довільний період часу. Хоча це може вплинути і на добросовісних користувачів, вони не є тими цілями, на яких спрямовується це правило, а тому можуть вільно користуватися проксі-адресами, аж доки ці адреси не будуть заблоковані. Редагування з використанням браузера Tor, з іншого боку, автоматично заблоковані. Проте ніяких обмежень не передбачено для читання сторінок проекту «Meta» через відкриті чи анонімні проксі.
Нестатичні IP-адреси або хости, що є з якоїсь іншої причини непостійними проксі-адресами, мають блокуватись на коротший період часу, оскільки є велика ймовірність, що така IP-адреса згодом буде перенесена, її динамічна конфігурація зміниться, або ж відкритий проксі-сервер буде закритий. Після закриття, таку IP-адресу треба розблокувати.
Винятки
Користувачі можуть отримати дозвіл на редагування з відкритої проксі-адреси через надання їм прапорця виключення з IP-блокування. Такий статус у локальних проектах надається адміністраторами, а глобальний статус надають стюарди.
Однак відомо, що чимало користувачів заходять на сайти із відкритого проксі, самі про це не відаючи, через встановлене автоматичне налаштування у їхньому браузері. Перед тим як подавати запит на виключення з IP-блокування (а ця процедура може зайняти багато часу, і немає гарантій, що статус буде надано), перевірте налаштування інтернет-з'єднання у своєму браузері та змініть його на доступ без використання проксі.
Глобальні виключення та оскарження
Якщо Ваша IP-адреса була заблокована в усіх вікі,[1] і Ви переконані, що сталася якась помилка, або якщо Вам необхідно використовувати Tor з якихось поважних причин, але Ви не можете цього робити у випадку сайтів Вікімедіа,[2]
- The recommended way is to use the Unblock Ticket Request System.
- рекомендованим шляхом вирішення цієї проблеми є надсилання електронного листа стюардам на stewards wikimedia.org (Special:Contact/stewards). Ви можете використати будь-яку мову, яка для Вас буде зручнішою, а ми постараємось зробити все від нас залежне. У листі вкажіть:
- Також з цією метою можна використати сторінку запитів на Мета-вікі, якщо Ви можете її редагувати, і не проти оприлюднити свою IP-адресу (що була піддана глобальному блокуванню) або причини, які змушують Вас вдаватися до такої приватності (у випадку використання Tor). Глобальні блокування не діють на Мета-вікі.
Якщо Ваша IP-адреса таки є відкритим проксі, вона не буде розблокована. Вірогідніше, що Вам буде надано виключення з IP-блокування, якщо Ви вкажете вагомі причини, аби вважати, що Ви не будете зловживати цим правом; очевидними випадками є, зокрема, користувачі, заблоковані «Великим китайським брандмауером», а також облікові записи із значним внеском у минулому.
Якщо Вам буде надано виняткове право використовувати Tor, і якщо Ви все ще не маєте власного облікового запису, стюард створить такий обліковий запис для Вас, і надасть Вам тимчасовий пароль до електронної пошти, прив'язаної до нього.
Please do not place a local unblock request on your user talk page, they are reserved for local blocks. Local administrators are unable to remove global blocks, and will simply repeat the general instructions.
Локальні винятки
Якщо Ви зацікавлені в редагуванні однієї або декількох вікі, Ви можете попросити про локальний виняток. Проекти, політика яких дозволяє існування таких винятків, подані як приклади тут:
- Мета-вікі
- Англійська Вікіпедія
- Англійський Вікіпідручник (you may contact any local sysop or post in b:en:WB:AA)
- Китайська Вікіпедія (please follow the instruction inside this page to request via email)
- Японська Вікіпедія
For other projects, check with their policies or contact a local sysop there.
Обґрунтування
Хоча Мета-вікі заохочує кожного користувача з усього світу робити свій внесок, такі проксі досить часто використовуються із зловмисною метою. Оскільки MediaWiki (програмне забезпечення вікі) залежить від IP-адрес у питанні адміністративного втручання для припинення зловживань, відкриті проксі дозволяють цілковито обходити обмеження, встановлені адміністраторами. Використання різних скриптів чи ботів дають змогу зловмисним користувачам швидко змінювати IP-адреси, тим самим спричиняючи постійний потік порушень діяльності сайтів, який не може бути зупинений безпомічними адміністраторами. Декілька таких атак відбулися на проектах Вікімедіа, спричинивши сильні порушення їх діяльності та створивши цілу масу роботи для адміністраторів, які, якби не було цієї проблеми, могли б займатися чимось іншим, що приносило б користь для проекту.
Відомо, що така політика спричинює незручності для деяких користувачів, що змушені використовувати проксі-сервери, аби обходити цензуру, що діє в місці їхнього проживання; відомим прикладом такого типу є уряд Китайської Народної Республіки, який спорадично робить спроби завадити своїм громадянам читати та редагувати Вікіпедію.
Примітки
- ↑ a b Повідомлення про помилку виглядає так:
Your IP address has been blocked on all wikis.
The block was made by $1 ($2). The reason given is $3.
- Start of block: $4
- Expiry of block: $5
Your current IP address is $6. Please include all above details in any queries you make.
If you believe you were blocked by mistake, you can find additional information and instructions in the No open proxies global policy. Otherwise, to discuss the block please post a request for review on Meta-Wiki.
- ↑ a b Повідомлення про помилку виглядає так:
Your IP address, $1, has been automatically identified as a Tor exit node. Editing through Tor is blocked to prevent abuse. For additional information and instructions to legitimate users, see the no open proxies global policy.
Див. також
- Unfair blocking due to open proxy
- Глобальні блокування
- Довідка:блокування
- Diff posts December 2022
- Вікіпроект, що стосується відкритих проксі (інформація застаріла)
- Редагування за допомогою Tor (інформація застаріла)
- Поради для користувачів, що використовують Tor
- Початкове обговорення
- WikiEn-l: "Anonymous proxies (was Re: Desysop Morwen)", Тім Старлінг, 15 лютого 2004 р.
- WikiEn-l: "Anonymous proxies (was Re: Desysop Morwen)", Джиммі Вейлз, 16 лютого 2004 р.
- WikiEn-l: "Anonymous proxies (was Re: Desysop Morwen)", Джиммі Вейлз, 16 лютого 2004 р.