Стратегія/Рух Вікімедіа/2018—20/Рекомендації
У 2017 році ми розробили стратегічний напрямок, щоб спрямувати наш Рух у майбутнє: До 2030 року Вікімедіа стане невід'ємною інфраструктурою в екосистемі вільних знань, і кожен, хто розділяє наше бачення, зможе до нас приєднатися.
Упродовж двох років люди з усього Руху об'єдналися у відкритому партисипативному процесі, щоб обговорити, як ми можемо працювати над досягненням цього. Результатом є набір рекомендацій та базових принципів, які пропонують структурні й системні зміни, що дозволять нам створити майбутнє нашого Руху разом. Вони відкривають способи, в які ми можемо взяти якнайбільше від відкритих можливостей та зустріти виклики сьогодення і майбуття. Вони пропонують, як ми можемо докладати зусиль до справедливості знань та знань як послуги. Так щоб будь-хто — і ті, хто вже в Русі, і ті, хто хоче приєднатися — могли відігравати роль у зборі, поширенні й удоступненні вільних знань.
Рекомендації такі:
Як читати рекомендації
На наступних сторінках ви знайдете фінальну версію документа про стратегію Руху, що складається з 10 рекомендацій змін, 10 настановчих принципів, а також картини змін, яка описує, які ці рекомендації поєднуються і як вони мають, які одне ціле, допомогти нам рухатися згідно зі стратегічним напрямком. Також є глосарій ключових термінів та підсумки документу. Перегляньте журнал змін, щоб побачити, що змінилося у фінальній версії порівняно з попередньою версією рекомендацій.
У структурі рекомендацій є розділи «Що», «Зміни й дії» та «Обґрунтування». «Що» — це визначена потреба або бажаний стратегічний фокус. «Зміни й дії» представляють ті наслідки й результати, які слід розробити, щоб досягти «Що». А «Обґрунтування» містить підґрунтя та деяке пояснення причин, чому зміни й дії необхідні нам, щоб рухатися згідно зі Стратегічним напрямком 2030. Ці рекомендації взаємопов'язані й підтримують одна одну. Порядок, у якому вони подані, не означає якоїсь важливості чи пріоритету.
Рекомендації створені Рухом
Цей вміст розроблено за час майже дворічного процесу близько 100 вікімедійцями з усього світу, серед яких волонтери, працівники та члени правління афіліатів і Фонду Вікімедіа, представники організацій-союзників. Його відшліфовували в обговореннях онлайн і наживо з вікімедійцями, які ділилися своїми думками щодо кожної наступної чернетки. Це справді були всерухові, спільні зусилля. Дізнайтеся більше про те, хто зробили свій внесок до створення цього вмісту.
Хочете ознайомитися з цим вмістом в іншому форматі?
Ми створили декілька різних способів, як можна почитати, послухати або дізнатися про ці рекомендації:
- Усі рекомендації разом
- PDF документу
- односторінкове резюме, яке коротко описує кожну рекомендацію
- презентація
- аудіофайли рекомендацій та інших матеріалів
- відеофайли рекомендацій
- Спробуйте гру Вікімедіа 2030 (гра з відкритим кодом, створена із Twinery). З іншими вікімедійцями цікавіше!
Diversity working group member and writing group member Marc Miquel-Ribé has also shared his insights into how the recommendations were developed and the ideas that shaped them in this interview (in English).