کمک‌هزینه‌ها:شروع

This page is a translated version of the page Grants:Start and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikimedia Foundation logo - horizontal.svg
به صندوق‌های بنیاد ویکی‌مدیا خوش آمدید!
ویدئو معرفی با صندوق‌های بنیاد ویکی‌مدیا

بنیاد ویکی‌مدیا از افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان برای افزایش تنوع، دسترسی، کیفیت و کمیت دانش رایگان حمایت می‌کند. ما برابری دانش را مطابق با جهت راهبردی جنبش ویکی‌مدیا ترویج می‌کنیم. برنامه‌های تأمین مالی ما بر تصمیم‌گیری غیرمتمرکز، کمیته‌های منطقه‌ای و دستیابی به جوامعی متمرکز شده است که نمایندگی کمتری دارند.

رویکرد مردم محور ما بر اساس اصول برابری و توانمندسازی، تعامل و همکاری و ارتقای نوآوری و یادگیری بنا شده است. ما سه برنامه مالی داریم که از افراد و سازمان‌ها حمایت می‌کنند: صندوق جامعه ویکی‌مدیا، صندوق اتحاد ویکی‌مدیا، و صندوق تحقیقات و فناوری ویکی‌مدیا.

برنامه‌های تأمین مالی

 
صندوق جامعه، یک برنامه واحد با پشتیبانی و بودجه منعطف برای ویکی‌مدین‌هایی است که بر روی برابری دانش همسو با جهت راهبردی جنبش کار می‌کنند.
 
صندوق اتحاد، برای سازمان‌های همسو با مأموریت در جوامعی که نمایندگی کمتری دارند که می‌خواهند با ما همکاری کنند و کار ما را تقویت کنند.
 
صندوق تحقیقات و فناوری برای بهبود فناوری، ابزارها و تحقیقات به منظور پرورش محیطی پاسخگوتر و قابل دسترس برای مشارکت‌ها.

صندوق‌های بنیاد ویکی‌مدیا توسط گروه منابع جامعه پشتیبانی می‌شود. گروه ما پشتیبانی منطقه‌ای مستمری را ارائه می‌دهد و به ایجاد ذهنیت یادگیری کمک می‌کند. ما تأثیر جهانی ادامه همه‌گیری کووید-۱۹ را درک می‌کنیم و اولویت اولمان همبستگی و انعطاف‌پذیری با جوامع در سراسر جهان است.

سایر برنامه‌های تأمین مالی

 
کمک‌های مالی برای اجرای راهبرد جنبش از پروژه‌هایی پشتیبانی می‌کند که وضعیت فعلی ابتکار راهبرد جنبش را به‌دست می‌آورند و آن را یک قدم به جلو می‌برند. پروژه‌های حمایت‌شده توسط این کمک‌ها می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد، اما همهٔ آن‌ها باید برای پیشبرد یک ابتکار عمل کنند.
 
صندوق سهام دانش بنیاد ویکی‌مدیا یک صندوق جدید ۴٫۵ میلیون دلاری است که توسط بنیاد ویکی‌مدیا در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد تا به سازمان‌های خارجی که با پرداختن به نابرابری‌های نژادی که از دسترسی و مشارکت در دانش رایگان جلوگیری می‌کنند، از برابری دانش حمایت کنند.
 
The Organizer Lab (beta) is a 9-week online training course designed by the Wikimedia Foundation to hone the skills organizers need to run consistent, high-impact campaigns that invite new contributors, partners, and supporters to the movement.

جستارهای وابسته