Fundraising 2010/Joan Gomà/pl


Joan Gomà

edit
  • Przeczytaj
  • osobisty apel
  • wikipedysty Joana Gomy
  • Wiadomość od wikipedysty Joana Gomy

Nie był zły, ale nie był również wystarczająco dobry.

Znalazłem w Wikipedii artykuł na temat, o którym uczyłem się jako student matematyki. Zauważyłem, że brakuje w nim paru istotnych informacji. Wcisnąłem przycisk edycji, dokonałem paru zmian i od tamtego czasu już regularnie edytuję Wikipedię.

Wikipedia jest sumą takich momentów, kiedy miliony jej użytkowników dokonują podobnych odkryć jak ja. Ludzie na całym świecie poświęcają swój czas i energię dla ogromnego i nieprzerwanie rosnącego zasobu wiedzy, którym stała się Wikipedia.

Ponad 400 milionów ludzi korzysta z Wikipedii i jej projektów siostrzanych każdego miesiąca. W rzeczywistości to jedna z pięciu najbardziej popularnych stron internetowych na świecie.

Jednak najbardziej wyjątkową czyni ją to, że jest efektem pracy wolontariuszy, dokonujących pojedynczych edycji. A ponieważ Wikipedia jest wolna od jakichkolwiek reklam, wszyscy ludzie którzy ją tworzą i z niej korzystają muszą ją ochraniać i wspierać.

Taki właśnie jest cel dorocznej zbiórki funduszy i powód, dla którego przekazałem podczas niej swoją darowiznę.

Mam nadzieję, że i Ty postanowisz się do mnie przyłączyć przesyłając 20 złotych, 35, 50 lub jakąkolwiek kwotę, którą możesz się podzielić, aby dostęp do Wikipedii był nadal darmowy.


Dziękuję,

Joan Gomà

Barcelona (Katalonia)