Wybory Wikimedia Foundation/2021/2021-09-07/Wyniki wyborów 2021

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-09-07/2021 Election Results and the translation is 94% complete.

The election ended 31 sierpnia 2021. No more votes will be accepted.
The results were announced on 7 września 2021. Please consider submitting any feedback regarding the 2021 election on the elections' post analysis page.

Wybory 2021 do Rady Powierniczej
Strona główna
Kandydaci
Voting information
Single Transferable Vote
Wyniki
Dyskusje
Najczęściej zadawane pytania
Pytania
Organizacja
Tłumaczenie
Dokumentacja
Ten szablon: pokaż · dyskusja · edytuj

Wyniki najbardziej angażujących społeczność wyborów do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach do Rady Powierniczej. Komisja Wyborcza dokonała przeglądu głosów w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation, zorganizowanych w celu wybrania czterech nowych powierników. Rekordowe 6873 osoby z 214 projektów oddały ważne głosy. Największe poparcie uzyskały następujące cztery osoby:

  1. Rosie Stephenson-Goodknight
  2. Victoria Doronina
  3. Dariusz Jemielniak
  4. Lorenzo Losa

Oczekując na powołanie do Rady Powierniczej

Pomimo tego, że Ci kandydaci zostali wskazani w wyniku głosowania społeczności, nie zostali jeszcze powołani do Rady Powierniczej. Nadal muszą oni przejść pomyślnie weryfikację (background check) i spełnić kwalifikacje określone w Regulaminie. Ten proces może być dłuższy w zależności od kraju zamieszkania kandydatów. Rada Powiernicza wyznaczyła wstępny termin powołania nowych powierników na koniec września 2021. Rada przedłużyła również kadencje dotychczasowych członków Rady, aby umożliwić płynne przekazanie obowiązków.

Podziękowania dla wszystkich kandydatów

Dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w wyborach. Ich grono osiągnęło rekord pod względem liczby kandydatów i zróżnicowania regionalnego, przy czym ponad połowa z 19 kandydatów pochodziła z regionów spoza Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. W tych wyborach po raz pierwszy wykorzystano system Pojedynczego Głosu Przechodniego. System ten nie wskazuje liczby głosów ani procentu poparcia poszczególnych kandydatów. Pokazuje raczej, w której rundzie każdy kandydat został wyeliminowany. Możesz przejrzeć pełne wyniki na Meta-Wiki, które dokumentują matematyczną kolejność eliminacji kandydatów.

Podziękowania dla wolontariuszy wyborczych

Rada Powiernicza podkreśliła potrzebę zwiększania różnorodności w Radzie. Dziesiątki wolontariuszy wspieranych przez wielojęzyczny zespół facylitatorów promowało wybory w 61 językach. Prowadzili wiele rozmów na temat wyborów do Rady Powierniczej w ponad 50 językach i zachęcali członków społeczności do udziału w wyborach.

Statystyki

Wybory do Rady Powierniczej w 2021 roku otworzyły nowe możliwości w wielu obszarach. Zespół Movement Strategy and Governance opublikuje wkrótce raport z najbardziej godnymi uwagi wskaźnikami. Tymczasem trochę statystyk można znaleźć na Meta-Wiki. Tutaj przedstawiamy kilka najważniejszych statystyk.

  • Liczba głosujących zwiększyła się o 1753 w porównaniu do 2017 roku. Ogólna frekwencja wyniosła 10,13%, o 1,1 punktu procentowego więcej niż w 2017 roku.
  • Najwyższą frekwencję spośród projektów z co najmniej 5 osobami uprawnionymi do głosowania odnotowały Wikipedie w językach Hausa i Igbo. Oba projekty zanotowały frekwencję wynoszącą 75% (6 z 8 uprawnionych do głosowania).
  • Najwyższą frekwencję spośród projektów z co najmniej 50 uprawnionymi do głosowania zanotowała katalońska Wikipedia. 36,3% uprawnionych do głosowania oddało głos (28 punktów procentowych więcej niż w 2017 roku).
  • W wyborach reprezentowanych było 214 projektów. Jest to określane poprzez projekt, w którym konto użytkownika zostało utworzone ($home-wiki)
  • Łącznie 74 projekty, które nie brały udziału w wyborach w 2017 roku, wzięły w nich udział w tym roku.
  • W sumie 226 projektów posiadało co najmniej 1 osobę uprawnioną do głosowania, ale z których żaden użytkownik nie oddał głosu w wyborach. Największym projektem w tej grupie była kantońska Wikipedia z 25 osobami uprawnionymi do głosowania.

W nadchodzących dniach zostanie opublikowana anonimowa lista głosów, która umożliwi głębszą kontrolę społeczności i publikację większej liczby wskaźników.

To see the list of votes:

Wybory 2022

Kolejne wybory do Rady Powierniczej mają odbyć się w 2022 roku. Zainteresowani członkowie społeczności mogą obserwować stronę z informacjami o wyborach. W wyborach w 2022 roku zostaną zapełnione cztery miejsca przeznaczone dla społeczności. Nie jest za wcześnie, aby rozważyć i przygotować się do kandydatury. Członkowie społeczności mogą chcieć sprawdzić stronę z zasobami dla kandydatów, aby dowiedzieć się więcej o tym, czego się spodziewać i jak przygotować się do tej roli.