Volby nadace Wikimedia/2021/2021-09-07/2021 Výsledky voleb

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-09-07/2021 Election Results and the translation is 100% complete.

Volby skončily 31 srpna 2021. Žádné další hlasy již nebudou přijímány.
Výsledky byly vyhlášeny v 7 září 2021. Zvažte prosím zaslání jakékoli zpětné vazby týkající se voleb v roce 2021 na stránku s analýzou výsledků voleb.

Volby správní rady v roce 2021
Hlavní strana
Kandidáti
Informace pro hlasující
Jediný přenosný hlas
Výsledky
Diskuse
Často kladené dotazy
Otázky
Organizace
Překlad
Dokumentace
Toto menu:: zobrazit · diskuse · editovat

Výsledky voleb do správní rady nadace Wikimedia Foundation

 

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili voleb do zastupitelstva v roce 2021. Volební komise zkontrolovala hlasování ve volbách do správní rady nadace Wikimedia v roce 2021, zorganizoval výběr čtyř nových správců. Platný hlas odevzdalo rekordních 6 873 lidí z 214 projektů. Největší podporu získali následující čtyři kandidáti:

  1. Rosie Stephenson-Goodknight
  2. Victoria Doronina
  3. Dariusz Jemielniak
  4. Lorenzo Losa

Čekání na jmenování představenstva

I když byli tito kandidáti seřazeni prostřednictvím hlasování komunity, ještě nejsou jmenováni do správní rady. Stále musí projít úspěšnou prověrkou a splnit požadavky stanovené ve stanovách. Tento proces může být delší v závislosti na zemi bydliště kandidátů. Představenstvo stanovilo předběžný termín jmenování nových správců na konec tohoto měsíce. Představenstvo také schválilo schválen krátké prodloužení podmínek stávajících správců, aby byl přechod hladký.

Děkujeme všem kandidátům

Všem kandidátům děkujeme za účast. Dosáhli rekordu v počtu kandidátů a regionální rozmanitosti, s více než polovinou z 19 kandidátů z regionů mimo Severní Ameriku a západní Evropu. V těchto volbách bylo poprvé použito Single Transferable Voting. Tento systém neuvádí počet hlasů ani procento podpory. Spíše ukazuje, ve kterém kole byl každý kandidát vyřazen. Úplné výsledky si můžete prohlédnout na Meta-Wiki, které dokumentují pořadí, ve kterém byli kandidáti matematicky vyřazeni.

Děkujeme všem volebním dobrovolníkům

Správní rada zdůraznila důležitost zvyšování rozmanitosti ve správní radě. Desítky dobrovolníků podporovaných týmem vícejazyčných facilitátorů propagovaly volby až v 61 jazycích. Uspořádali mnoho konverzací o volbách do správní rady ve více než 50 jazycích a povzbudili členy komunity k účasti ve všech oblastech voleb.

Statistika

Volby do správní rady v roce 2021 znamenaly novou půdu v ​​několika oblastech. Tým Strategie a řízení hnutí brzy zveřejní zprávu s nejpozoruhodnějšími metrikami. Mezitím, nějaké statistiky lze nalézt na Meta-Wiki. Zde máte několik zajímavostí.

  • Účast se oproti roku 2017 zvýšila o 1 753 voličů. Celková volební účast byla 10,13 %, o 1,1 procentního bodu více než v roce 2017.
  • Nejvyšší účast mezi wiki s alespoň 5 oprávněnými voliči byla zaznamenána na Wikipedii Hausa a Igbo. Obě wiki měly účast 75 % (6 z 8 oprávněných hlasujících). Další vysoká čísla účasti byla vidět na telugské, nepálské a pandžábské Wikipedii.
  • Největší nárůst účasti mezi wiki s alespoň 50 oprávněnými voliči zaznamenala katalánská Wikipedie, pro který hlasovalo 36,3 % oprávněných voličů (o 28 procentních bodů více než v roce 2017).
  • Ve volbách bylo zastoupeno 214 wiki. To je určeno wiki, na které byl účet původně vytvořen.
  • Celkem 74 wiki, které se nezúčastnily v roce 2017, produkovalo voliče v těchto volbách.
  • Celkem 226 wiki mělo alespoň jednoho oprávněného voliče, ale nevytvořilo žádného voliče. Největší voličskou základnou v této skupině byla kantonská Wikipedie s 25 oprávněnými voliči.

V nadcházejících dnech bude zveřejněn anonymizovaný seznam hlasů, který umožní hlubší kontrolu a zveřejnění více metrik. Chcete-li zobrazit seznam hlasů:

volby 2022

Příští volby do správní rady se mají konat v roce 2022. Členové komunity, kteří mají zájem, mohou sledovat volby stránku Wikimedia Foundation pro aktualizace. V té době budou vybrána čtyři místa pro komunity. Na zvažování a přípravu na kandidaturu není příliš brzy. Členové komunity si možná rádi prohlédnou Zdroje kandidátů, kde se dozvíte více o tom, co lze očekávat a jak se na tuto roli připravit.