Training modules/Keeping events safe/slides/ways-to-accept-reports/pl
W czasie wydarzenia:Sposoby przyjmowania skarg
Brak skargi na piśmie nie powinien być powodem jej odrzucenia. Każda skarga na nękanie powinna być potraktowana poważnie, niezależnie od sposobu w jaki została złożona.
Posiadanie oficjalnego, pisemnego zapisu incydentu jest bardzo ważne bo później można się do niego odnosić, śledzić go i analizować. Jednakże, napisanie skargi zaraz po incydencie może nie być możliwe z praktycznego punktu widzenia.
Słowna skarga może być zgłoszona do jednego z członków zespołu zabezpieczającego imprezę. Nawet gdy członkowie tego zespołu są specjalnie oznakowani, może się zdarzyć, że akurat nie będzie ich na miejscu. W takim przypadku, skarżący się powinien zgłosić się do dowolnego organizatora, którzy również powinni być specjalnie oznakowani. Następnie, poinformowany organizator powinien znaleźć członka zespołu zabezpieczającego aby ten przejął i rozpoznał skargę.
Chociaż odpowiedzialność za obsługę skargi spada głównie na członków zespołu zabezpieczającego, wszyscy organizatorzy imprezy powinni być w razie konieczności przygotowani do wysłuchania pilnej skargi, aby zapewnić skarżącemu się choć minimalny poziom natychmiastowej ulgi. Następnie, powinni oni jak najszybciej zaangażować zespół zabezpieczający zgodnie z protokołami komunikacji wewnętrznej.
W przypadku skarg słownych, pisemny opis sprawy powinien zostać sporządzony przez zespół zabezpieczający zaraz po tym jak incydent zostanie zażegnany. Opis powinien zostać przedstawiony do akceptacji i podpisu skarżącemu, co zapewni jego dokładność i wiarygodność.