This page is a translated version of the page Requests for comment and the translation is 28% complete.
Kısayol:
GRFC
Requests for comment (kısaca RFC; tr. Görüş istekleri), daha detaylı görüş istenen işlemler sürecidir. Genellikle geniş kapsamda yapılan politika değişiklikleri için istenmektedir. Çözüm umuduyla diğer Wikimedia projelerindeki çatışmalar veya çözülmemiş konularla ilgili daha detaylı görüşler elde etmek de yararlı olabilir. Teklif sayfasına veya tartışılan sayfaya bir bağlantı ekleyin veya burada görüş istenen yeni bir alt sayfa oluşturun (lütfen {{Rfc subpage}} kullanın) Herkesin aşağıda listelenen istekler hakkında görüş bildirmesi memnuniyetle karşılanmaktadır. Ayrıca tüm RfC sayfaları ile daha fazla Wiki genel seçimleri ve oylamaları sayfalarına bakabilirsiniz.
Yerel Meta-Wiki sorunları için lütfen yerel Meta:Requests for comment sürecini kullanın.

(Translate) (Purge)

RFC'lerin açılması, ele alınması, ve kapatılması hakkındaki politika Requests for comment/Policy sayfasında bulunabilir

Yeni bir istek oluşturmak

Uygun bir isimle (mesela Requests for comment/Reforming the RFC process) alt sayfa oluşturun ve içerik:

{{rfc subpage
 |status  =
 |comment =
 |date    = {{subst:CURRENTTIMESTAMP}} <!-- creation date, do **not** change -->
}}

Aşağıda sorununuzu açıklayın ve değişikliği yayınlayın. İlk açıklamanızı imzalamayı unutmayın. Sayfanıza bağlantınız burada otomatik olarak oluşacaktır, yani manuel olarak eklemeye kalkışmayın, ama yukarıdaki "Tazele" bağlantısını kullanmanız gerekebilir, yoksa görünmesi için günler geçmesi gerekebilir.

Please ensure that you meet the requirements for opening a RFC, and that you notify the required parties or wikis, as per Requests for comment/Policy.

Açık yorum istekleri

This is a list of currently opened requests for comments sorted by creation date (oldest at the bottom). This list is being updated automatically on a regular basis.

Closed requests for comment

A list of closed RFCs are kept in the archive. Below you'll find a list of the most recent closed sorted by category:

As resolved

For a full list see Category:Requests for comments (resolved). The last ten closed RFCs for this category are shown below:

As unsuccessful

For a full list see Category:Requests for comments (unsuccessful). The last ten closed RFCs for this category are shown below:

As invalid

For a full list see Category:Requests for comments (invalid). The last ten closed RFCs for this category are shown below:

As inactive

For a full list see Category:Requests for comments (inactive). The last ten closed RFCs for this category are shown below:

Notes

See also