درخواست برای نظر

This page is a translated version of the page Requests for comment and the translation is 100% complete.
میانبر:
GRFC
درخواست‌های نظر(به اختصار آراِف‌سی) فرآیندهایی هستند که از طریق آنها می‌توان ورودی گسترده‌تری درخواست کرد. این معمولاً برای تغییرات سیاستی که دامنه وسیعی دارند لازم است. همچنین ممکن است برای به دست آوردن نظرات گسترده‌تر در مورد درگیری‌ها یا مسائل حل نشده در سایر پروژه‌های ویکی‌مدیا با امید به به‌دست آوردن راه حل مفید باشد. پیوندی به صفحه پیشنهاد یا صفحه مورد مناقشه اضافه کنید یا یک صفحه فرعی جدید برای درخواست نظرات در اینجا ایجاد کنید (لطفاً از {{Rfc subpage}} استفاده کنید). هر کسی می‌تواند نظر خود را در مورد درخواست‌های ذکر شده در زیر بیان کند. همچنین ببینید: همه صفحات آراِف‌سی و انتخابات و رأی‌گیری‌های بیشتر در سطح ویکی.
«برای مسائل محلی متا-ویکی لطفاً به جای آن از فرآیند محلی متا:درخواست‌های نظر استفاده کنید.»

(Translate) (Purge)

خط‌مشی مربوطه برای باز کردن، مدیریت و بسته شدن آراِف‌سی‌ها را می‌توانید در درخواست‌های نظر/خط‌مشی پیدا کنید.

ایجاد یک درخواست جدید

یک صفحه فرعی با نام مناسب، به عنوان مثال Requests for comment/Reforming the RFC process و محتوا ایجاد کنید:

{{rfc subpage
 |status  =
 |comment =
 |date    = {{subst:CURRENTTIMESTAMP}} <!-- creation date, do **not** change -->
}}

در زیر این مشکل خود را شرح دهید و ویرایش را ارسال کنید. فراموش نکنید که بیانیه اولیه خود را امضا کنید. پیوند به صفحه شما به طور خودکار در اینجا ظاهر می‌شود، بنابراین سعی نکنید آن را به صورت دستی اضافه کنید، اما ممکن است مجبور شوید از پیوند «Purge» در بالا استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است چند روز طول بکشد. تا زمانی که اتفاق بیفتد.

لطفاً مطمئن شوید که شرایط لازم برای باز کردن یک RFC را دارید و طبق درخواست‌های نظر/خط‌مشی به احزاب یا ویکی‌های مورد نیاز اطلاع می‌دهید.

درخواست‌های نظر باز

این فهرستی از درخواست‌های باز شده برای نظرات است که بر اساس تاریخ ایجاد (قدیمی‌ترین در پایین) مرتب شده‌اند. این فهرست به‌صورت خودکار به‌طور منظم به روز می‌شود.

درخواست‌های نظر بسته

فهرستی از آر‌اف‌سی‌های بسته در بایگانی نگهداری می‌شود. در زیر فهرستی از جدیدترین بسته‌ شده‌ها را می‌بینید که بر اساس دسته‌بندی مرتب شده‌اند:

همانطور که حل شد

برای فهرست کامل Category:Requests for comments (resolved) را ببینید. ده آراِف‌سی بسته آخر برای این دسته در زیر نشان داده شده است:

به‌عنوان ناموفق

برای فهرست کامل Category:Requests for comments (unsuccessful) را ببینید. ده آراِف‌سی بسته آخر برای این دسته در زیر نشان داده شده است:

به‌عنوان نامعتبر

برای فهرست کامل Category:Requests for comments (invalid) را ببینید. ده آراِف‌سی بسته آخر برای این دسته در زیر نشان داده شده است:

به‌عنوان غیرفعال

برای فهرست کامل Category:Requests for comments (inactive) را ببینید. ده آراِف‌سی بسته آخر برای این دسته در زیر نشان داده شده است:

یادداشت‌ها

همچنین ببینید

  • پروژه جهانی ویکی-دموکراسی پیوندهایی به آراِف‌سی‌ها، بحث‌های متمرکز، انتخابات و رأی‌گیری برای همه پروژه‌های ویکی‌مدیا ارائه می‌کند.