Kullanıcı adı değiştirme

This page is a translated version of the page Changing username and the translation is 100% complete.

Wikimedia projeleri kullanıcılarının kendileri için seçtikleri ad değişmez değildir. Herhangi bir kahya veya küresel yeniden adlandırıcı kullanıcı adınızı değiştirebilir. Yalnızca mevcut olmayan bir hesapla yeniden adlandırabilirsiniz (Renameuser uzantısını kullanarak). Herhangi bir küresel yeniden adlandırıcıyla iletişime geçin ve yardım isteyin.

Kullanıcı adınızı değiştirmek için Steward requests/Username changes sayfasından talepte bulunabilirsiniz.

Kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

  • Lütfen bu sayfada kullanıcı adı değişikliği talebinde bulunmayınız.
  • Almak istediğiniz kullanıcı adınıza yeni bir kullanıcı oluşturmayın.

İsteğinizi Steward requests/Username changes sayfasına ekleyin.

Nasıl çalışır

Kâhyalara veya küresel yeniden adlandırıcılar, istek üzerine belirli bir kullanıcının önceki tüm düzenlemelerinin yeni isimle ilişkilendirileceği şekilde kullanıcı hesabı ayarlarını ve madde geçmişlerini değiştirebilir. Bu geçmişte birkaç kez, gönüllü olarak veya İngilizce Vikipedi'deki saldırgan kullanıcı adlarına ilişkin politika uyarınca zorunlu olarak yapılmıştır. Hesap silme Wikimedia projelerinde yapılmaz, bu nedenle hesabınızda değişiklik yaptıktan sonra anonim olmak istiyorsanız, bunu sağlamanın yolu kullanıcı adını değiştirmektir.

Bir kullanıcı aadaı değiştirildiğinde, önceki hesabın varlığı sona erer ve kullanıcı, yeni kullanıcı adı altında aynı şifre ile hemen giriş yapabilir. Tartışma sayfalarındaki imzalar istenirse manuel olarak değiştirilebilir.

Bürokratlar kullanıcı adı değişikliği görevini yürütürken yapılan taleplerin ayrıntıları için Arşiv 1 ve Arşiv 2'ye bakabilirsiniz.

Ayrıca bakınız