Вибори до Фонду Вікімедіа/2022/Голосування спільнотою/Виборчий компас

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2022/Community Voting/Election Compass and the translation is 100% complete.


Дякуємо за інтерес до виборів Ради повірених, до якої є шість кандидатів і лише два вільних місця.


У процесі відбору для підтримки членів спільноти є доступний Виборчий компас. У багатьох країнах світу під час виборчих кампаній для виборців-прихильників при виборі кандидата (або партії), за якого вони хочуть проголосувати, досить поширені так звані «Застосунки-консультанти щодо голосування» (або «Виборчі компаси»). Даний Виборчий компас став можливим завдяки відкритому волонтерському проекту під назвою «Open Election Compass».

Поширені запитання про Виборчий компас

Як створювався Виборчий компас?

Кожен член спільноти був запрошений подати твердження в рамках ширшого кола компетенції Ради піклувальників. Після періоду внесення тверджень члени спільноти підтримали ті твердження, які, на їхню думку, були найбільш розрізняючими і, отже, помічними, щоб дізнатися від кандидатів про їхні погляди. Виборчий комітет відібрав 15 остаточних тверджень. Докладніше про процес на цій сторінці.

Усіх шістьох кандидатів попросили позиціонувати себе щодо цих тверджень. Потім їхні відповіді були включені до «Виборчого компасу». Кожен, хто користується цим інструментом, зможе легко побачити, як кандидати узгоджуються з темами, які сприймаються спільнотою як важливі для цих виборів.

Чи можна довіряти цьому інструменту?

Цей Виборчий компас базується на проекті з відкритим кодом під назвою "Open Election Compass", вихідний код якого є загальнодоступним. Жодних змін у вихідний код не було внесено. Цей інструмент широко використовувався також в інших контекстах, напр. сторінками ЗМІ до парламентських виборів у Німеччині у 2022 році.

Чи є інший спосіб переглянути відповіді кандидатів?

Звичайно, усі відповіді всіх шести кандидатів також доступні на Мета: як у таблиці для швидкого огляду, так і в повному розмірі, відсортовані за твердженням.

Я хочу перекласти цей інструмент своєю мовою!

Дякуємо, приємно чути! Для цього першого використання інструмент доступний щонайменше 18 мовами, окрім англійської. Будь ласка, зв’яжіться через msg wikimedia.org до 30 серпня 2022 , якщо ваша мова не є однією з них і ви хочете зробити інструмент доступним вашою мовою.

Мови, охоплені на старті цього інструмента (крім англійської): арабська (ar), бенгальська (bn), німецька (de), іспанська (es), французька (fr), гінді (hi), хорватська (hr), індонезійська (id), японська (ja), корейська (ko), польська (pl), португальська (pt-br), російська (ru), сербська (sr), суахілі (sw), турецька (tr), українська (uk) і мандарин (zh-han)

Мови, додані від початку роботи інструменту (лише інтерфейс + програма, не включаючи переклад відповідей на запитання): угорська (hu), малаялам (ml), тайська (th)

Де я можу залишити відгук?

Ми раді отримати ваші відгуки про цей інструмент. Залиште свій відгук (будь-якою мовою) тут сторінка обговорення або надішліть електронний лист на адресу msg wikimedia.org.

Процес і розклад подій

8–20 липня: Членів спільноти запрошують пропонувати твердження для Виборчого компасу
21–22 липня: Виборчий комітет переглядає твердження, чи зрозумілими вони є, і прибирає такі, що не відповідають тематиці виборів
23 липня – 3 серпня: Члени спільноти можуть голосувати за твердження
4 серпня: Виборчий комітет обирає топ-15 тверджень
5–12 серпня: Кандидати визначають свої позиції стосовно тверджень
23 серпня: Виборчий компас відкритий для виборців, які можуть використовувати його, щоб визначитися з голосуванням