Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Lionel Scheepmans/tr

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Lionel Scheepmans and the translation is 100% complete.

Lionel Scheepmans

Lionel Scheepmans (Lionel Scheepmans)

Lionel Scheepmans (talk meta edits global user summary CA  AE)

Aday ayrıntıları
 
Lionel 13.11.2019
 • Kişisel:
  • İsim: Lionel Scheepmans
  • Konum: Walcourt, Belçika
  • Diller: Ana dil Fransızca, iyi düzeyde İngilizce ve Portekizce ve bilgisayarım ile akıllı telefonumdaki bütün dünya dilleri ;o)
 • Başyazı:
  • Kayıt tarihi: haziran 2008 ve 2011 başlarından beri oldukça aktif
  • Etkin Vikiler: fr.Wikiversity - fr.Wikipedia - Commons - vd
açıklama (450 kelimeden fazla olmayacak şekilde) Antropoloji doktora öğrencisi olarak Wikimedia etnografik araştırmalarında 10 yılımı bitirdim, bu tecrübeyi Wikimedia heyetinde değerlendirmek istiyorum. Gönüllülük temelinde, heyete finansal, tarihi ve antropolojik analiz yeteneklerimi ileriye dönük bir şekilde ve Wikimedia görevinden olası sapmaları da göz önünde bulundurarak getirmek istiyorum.

Özellikle hareketin özgür paylaşım misyonunu sürdürmeye katkıda bulunmak ve çevredeki ticari sektörün taklit edilmesi nedeniyle halihazırda gözlemlenebilir belirli bir sapmayı mümkün olduğunca azaltmak istiyorum. Ayrıca, projelerin bağımsızlığını sağlarken ve hareketi her türlü elitizm, tahakküm ve tacizden korurken, gönüllü katkıda bulunan topluluklar ve vakıf arasındaki işbirliğini geliştirmek için ekiple beraber çalışmak istiyorum.

Ve evet, az kalsın unutuyordum. Ayrıca hareketin içindeki, küçük çocukların ebeveynleri olan, yeterince temsil edilmeyen bir grubun parçasıyım. Bana gelince, çevremde giderek daha fazla görüldüğü için iki haftada bir olanlardanım. Bu nedenle kendimi hareketin içerisinde değerlendirebiliyorum. Wikimedia aslında her şeyin metalaştırılarak mahvedildiği bir dünyada gelecek nesillere aktarmaktan gurur duyacağım birkaç mirastan biri.

İlk 3 Yönetim Kurulu önceliği 1. Hareketin ve vakfın misyonunun saygınlığını sağlamak

2. Hareketin ve vakfın bünyesinde şeffaflığı sağlamak

3. Hareketin ve vakfın iyi yönetiminin saygınlığını sağlamak

İlk 3 Hareket Stratejisi önceliği 1. Yönetim

2. Kozmopolitlik

3. Farkındalık

doğrulama doğrulama yapıldı
Seçilebilirlik:   onaylandı
onaylayan: Matanya (talk) 20:17, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Kimlik:   onaylandı
Onaylayan: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:19, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Mütevelli Değerlendirme Formu
Mütevelli Değerlendirme Formu
Deneyim (Yıl)
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia tecrübesi. Aday Wikimedia hareketine adanmış bir kullanıcıdır. Uygun katkılar şunlardır: Wikimedia projelerine katkılar, bir Wikimedia organizasyonu ya da iştirakına üyelik, Wikimedia hareketi organizatörü olarak aktiviteler ya da Wikimedia hareketi ile dost bir organizasyona katılım.

+10 - Kullanıcı sayfama bakınız

Heyet deneyimi. Aday ulusal -ya da küresel- bir organizasyonda (kâr amacı güden, gütmeyen ya da yönetimsel) mütevelli heyeti/yönetim kurulu ya da benzer bir yönetim görevinde bulunmuştur.

2.5 - Wikimedia Belçika'nın kurucu ortağı ve 2 yıllık heyet üyesi.

Yönetim deneyimi. Aday, Wikimedia Vakfı ile karşılaştırılabilir (veya daha büyük) büyüklükte, karmaşıklıkta ve kapsamda bir kuruluş, departman veya proje için yönetici düzeyinde çalışmıştır.

<1 - Heyet üyeliği yürütme makamı değil ve bana herhangi bir statü asla verilmemiş olsa bile hayat deneyimlerin sonucunda yürütme ekibiyle işbirliği yapmayı öğrendim.

Konu uzmanlığı. Aday Vakfın ya da Heyetin çalışmalarıyla ilgili bir alanda çalışmış ya da gönüllü olarak yer almıştır. Bu alanlar yıllık olarak belirlenecek ve; Küresel hareket inşası ve topluluk organizasyonu, kurumsal seviyede ortam teknolojisi ve/veya ürün geliştirme, kamu politikası ve hukuk, bilgi sektörü (ör. akademik/GLAM/eğitim), insan hakları ve sosyal adalet, açık internet/özgür ve açık kaynak yazılımı, organizasyonel strateji ve yönetim, finans ve finansal gözetim, kâr amacı gütmeyen bağış toplama, insan kaynakları, heyet idaresi gibi alanlar içerebilir.

+10 - Sosyal ve politik olaylar, ileriye dönük antropoloji, kartografi, gönüllü gençlik hareketi, engelli topluluğu, sanat üretimi vs. Daha fazla bilgi için CV'me bakınız.

Çeşitlilik: Arka plan Aday, iktidar yapılarında tarihsel ayrımcılığa ve yetersiz temsile maruz kalmış bir gruba (örneğin; cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, LGBTQ+ kimliği, sosyal/ekonomik statüsü ya da itibarına bağlı olarak) ait veya aitti.

Çocukluğumdan beri birçok ayrımcılığın nedeni olan disleksi ve disortografim var. Ayrıca diğerleri vejetaryen olduğu için özgür kültür konusunda uzmanım ve başkaları intoleransları nedeniyle glüten yemediği için özel yazılım kullanmıyorum. Bu nedenle, Wikimedia hareketi de dahil olmak üzere düzenli olarak ayrımcılığa maruz kalıyorum.

Çeşitlilik: Coğrafya Aday, yaşadıkları coğrafi bölgelere göre Mütevelli Heyeti'nin genel coğrafi çeşitliliğine katkıda bulunacaktır.

Avrupa Parlamentosunun da içinde olduğu ama oldukça küçük bir ülke, Belçika.

Çeşitlilik: Dil Adayın ana dili İngilizce dışında başka bir dildir.

İyi derecede Fransızca, İngilizce ve Portekizce

Çeşitlilik: Politik sistem deneyimi Adayın bilgiyi demokratik olmayan, sansürcü ya da baskıcı bir bağlamda paylaşmak için yaşadığı ve/veya çalıştığı önemli bir deneyimi vardır.

2012 belediye seçimlerinde aday olarak ülkemde şeffaflığı ve demokrasiyi artırmak için çalışan Belçika Korsan Partisi ekibinin üyesi.