Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Dariusz Jemielniak/uk

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Dariusz Jemielniak and the translation is 100% complete.

Даріуш Ємельняк

pundit (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
 
Даріуш Ємельняк
Відеозвернення кандидата
  • Особова інформація:
  • Учасник руху:
    • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: 2007
    • Активно бере участь у проєктах: plwiki, enwiki, Commons
Твердження (не більше 450 слів) Я є членом Ради ФВМ з 2015 року. Робота в Раді відбирала у мене весь вікічас і навіть більше. Це дратує, це важко і тяжко. Також, для мене це дивовижно, я вважаю, що мені це вдається, і зважаючи на швидке розширення Ради цього року, а також той факт, що переобираюсь лише я, я вважаю, що моє балотування на свій останній термін важливе — щоб забезпечити тяглість, а також нагляд з досвідом, бо ж розуміння роботи Ради справді займає час.

Про мене: Я був адміном, бюрократом, чек'юзером, стюардом, омбудсом, головою Комітету з розподілу коштів. За професією я (повний) професор менеджменту в Університеті Козмінського, faculty associate у Центрі інтернету та суспільства Беркманів—Клейна Гарвардського університету, вивчаю онлайн-співпрацю. Я написав Common Knowledge? (2014, Stanford Uni Press), першу етнографічну працю про Вікіпедію, а нещодавно — Collaborative Society (MIT Press); ви можете почитати у статті Wired, чому я вважаю, що Вікіпедія — це велетенська RPG ;) Я є членом двох інших рад і маю досвід стратегічного консультування. Я фемініст й активіст прав LGBTQ: є радником Жіночого страйку і вже багато років входжу до почесної комісії Прайд-параду в Польщі. Моя форма самооцінки як повіреного доступна тут.

Про мої цілі: Якщо мене переоберуть, я сподіваюся продовжити роботу над цілями, які я собі поставив. Серед основних сподівань на цей термін: успішне влиття нових повірених і нового CEO (кого я допомагаю шукати); впевнення, що ФВМ розвиває кращі процедури того, як можна прислухатися до спільнот (хоча я вважаю, що вони вже дуже покращилися); впевнення, що ми здатні розробляти інструменти для агрегованого відгуку спільноти; впевнення, що афіліати мають чітку й важливу роль в екосистемі і зростають разом зі зростанням Фонду (також, впевнення в тому, що ріст не є метою в собі). Моя велика мрія — боротьба з переслідуванням і дезінформацією (я експерт у цій галузі, і зараз працюю над цим за трьома дослідними грантами сумарним бюджетом майже 2,5 млн дол. США), зменшення регіональної й гендерної прірви, а також розвиток лідерства та стратегічне тренування у нашій спільноті: я ідеалістично сподіваюся, що за кілька років ми розбудуємо внутрішню спроможність заповнювати більшість позицій організаційного лідерства внутрішньо, і можливо, ми навіть зможемо мати структуровану програму із сертифікатом, який люди зможуть використати у своїй денній роботі, бо наші волонтери заслуговують на віддачу. І наостанок, я сподіваюся, що ми, як Фонд і як рух, можемо почати більше дивитися назовні і готуватися до прийдешніх технологічних викликів (таких як AR-революція).

Три пріоритети в Раді 1. завершення реформи урядування і влиття в команду,

2. відповідь на дезінформацію та інші нові технічні виклики,

3. кристалізація урядування й фінансування руху, включно з Глобальним Півднем.

Три пріоритети Стратегії Руху 1. розвиток лідерства (особливо у менш представлених регіонах),

2. прислухання до ширшої громадськості і менш почутих та приглушених голосів,

3. покращення урядування та співпраці між Фондом та афіліатами (і визначення чіткішого розподілу обов'язків).

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям:   перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:15, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація:   перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 22:46, 28 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+ років: Я вікімедієць з 2007 року. Серед іншого, був адміном, бюрократом, чек'юзером, омбудсом, стюардом та головою FDC (три терміни).

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

10+ років: Я входжу в Раду ФВМ з 2015. Я є повіреним і віцеголовою Escola S.A., публічної компанії в Польщі (передового розробника мобільних застосунків). Також я входжу в раду Центру науки «Коперник» (який має 1 млн відвідувачів щороку) з 2011 року.

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

У мене немає виконавчого досвіду на цьому рівні. Але в мене є виконавчий досвід загалом. Зараз я керую відділом університету з 20 людьми і вирішую розподіл дослідницького бюджету розміром ≈2,5 млн доларів США. Я заснував, розвинув і продав ling.pl (найбільший онлайн-словник у Польщі, що має до 15 млн переглядів щомісяця). Я співзаснував InstaLing, освітню платформу, якою зараз користується понад 220 тис. студентів щотижня, де керував командою з 15 осіб. Також у 1998—2004 роках я був виконавчим директором неприбуткової організації (Collegium Invisibile, що входить до мережі Сороса) з річним бюджетом прибл. 65 тис. доларів США.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

10+ років: Я професійно консультую щодо стратегії і зараз є головним стратегом спільноти у Foap, стартапі з 3 млн користувачів, що має на меті добитися більш справедливої частки роялті для творців контенту. Як професор менеджменту, я обіймав різні довгострокові посади у найкращих університетах, зокрема Корнелльському, Берклі, MIT й Гарварді (де я зараз на посаді faculty associate у Berkman-Klein Center for Internet and Society). Виконую обов'язки радника у Жіночому страйку, польському русі, що бореться з драконівськими законодавчими обмеженнями абортів (найжорсткішими в ЄС). Я також входжу до почесної комісії польського Прайд-параду уже багато років.

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Частково: Я білий цисгендерний гетеросексуальний чоловік, що вже робить мене членом високопривілейованої групи будь-де в світі, без жодного сумніву. Однак упродовж багатьох років я жив приблизно на 20 доларів на місяць, не міг подорожувати (все ще пам'ятаю перший раз, коли полетів літаком до західної країни, уже будучи дорослим… Запахи, кольори — шокували мене :) Мені було вже далеко за 30, коли я перестав вважати усіх західних людей розумнішими з освіченішими за замовчуванням…), і я походжу з регіону, який історично рідко представлений у владних структурах.

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Так: Моя домівка у Польщі, і я також жив більше двох років у США й Данії.

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Так (польська)

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Так: Я виріс у комуністичній Польщі. Мені доводилося весь час слідкувати за тим, що кажу, щоб моїх батьків не запроторили до в'язниці, і я знаю, що таке справжня цензура (також я досить добре читаю подвійне мовлення, не залежно від того, чи це корпоративний піар, чи державна пропаганда). Дуже гнітить, що моя країна зараз знову скочується в авторитарний режим.