Wikimedia Foundation elections/2021/Candidate Requirements/uk

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidate Requirements and the translation is 100% complete.

Вибори завершились 31 серпня 2021. Голоси більше не приймаються.
Результати були оголошені 7 вересня 2021. Будь ласка, не вагайтеся залишати будь-які відгуки щодо виборів 2021 року на післявиборній сторінці.

Вибори членів Ради відповідають її обов'язку дотримуватись інтересів Фонду. Повірені діють з розумом, старанно і поінформовано, з огляду на те, як у подібних умовах діятиме звичайна розсудлива людина. Цей обов'язок, зокрема, стосується ретельного обирання кваліфікованих осіб для виконання обов'язків у Раді, які не погіршать репутацію цього органу.

Вибори Ради 2021
Головна сторінка
Кандидати
Інформація про голосування
Система єдиного перехідного голосу
Результати
Обговорення
ЧаПи
Запитання
Організація
Переклад
Документація
Цей блок: перегляд · обг. · ред.

Перш ніж подавати свою заявку, кандидати мають прочитати Wikimedia Foundation Board Handbook і переглянути юридичні та фідуціарні зобов'язання повірених.

Ролі та обов'язки повіреного

Рада повірених відповідальна за нагляд за діяльністю Фонду Вікімедіа. Гарні члени Ради уможливлюють добре управління CEO/виконавчим директором та, непрямо, персоналом. Вони самі не займаються управлінням організацією та не втручаються у її щоденну діяльність. Наглядова роль Ради включає прийняття рішень, моніторинг та лідерство.

Ці обов'язки включають:

 • Прийняття рішень щодо стратегії та організаційних цілей і політик;
 • Моніторинг продуктивності Фонду Вікімедіа, ризиків, фінансів та дотримання вимог;
 • Дорадча функція щодо CEO/виконавчого директора та старших працівників, завдяки досвіду та експертизі;
 • Комунікація зі спільнотою Вікімедіа щодо ролі та відповідальності Ради.

Повірені забезпечують правову та етичну цілісність організації. Вони також залучають і культивують різноманіття у Раді. Повірені повинні завжди діяти, виходячи з інтересів Фонду Вікімедіа. Попри те, що повірені вибираються голосуванням спільноти, з моменту входження до Ради вони не є представниками спільноти.

Дізнайтеся більше про роль Ради повірених у Wikimedia Foundation Board Handbook.

Відповідність критеріям

Кандидати повинні виконувати обов'язки у раді і її комітетах. Сюди належить вивчення релевантних питань, прийняття поінформованих рішень та відвідання зустрічей ради. Вимоги до кандидатів такі ж, як і для виборців, плюс ці додаткові вимоги:

 • Ви не повинні мати судимість за тяжкий злочин або злочин, пов'язаний з будь-яким видом нечесності або обману;
 • Ви не повинні були звільнені з посади в некомерційній організації або іншій компанії через безгосподарність або неправомірні дії;
 • Під час висування чи обрання, ви не можете бути забанені або заблоковані у будь-якому проєкті Вікімедіа на період 30 днів або довше;
 • Якщо ви відповідаєте вимогам до виборця лише як редактор: ваше перше редагування має бути зроблене до 9 червня 2019 року;
 • Ви повинні розкрити своє справжнє ім'я при висуванні своєї кандидатури.

Неможливо обіймати позицію у Раді повірених під псевдонімом, оскільки особистості у Раді повірених є загальнодоступними.

Вимоги до заявок

 1. Ви не можете посилатися зі своєї заявки чи тверджень на переліки підтримки чи інші сторінки платформи і не можете обиратися в блоці з іншими кандидатами.
 2. Заявки приймаються з 00:00 9 червня 2021 (UTC) до 23:59 29 червня 2021 (UTC). Ви можете змінити свою заявку лише упродовж трьох днів після подання або закінчення прийому номінацій о 23:59 29 червня 2021 (UTC). Дрібні орфографічні редагування чи виправлення перекладу можливі поза цими часовими рамками. (Див. примітку щодо виправлень у заявках).
 3. Ви повинні надати підтвердження своєї особи Фондові Вікімедіа до 23:59 29 червня 2021 (UTC). Член Виборчої комісії зв'яжеться з вами щодо цього після того, як ви подасте свою заявку.

Кандидати, які не відповідають зазначеним вище вимогам і термінам, будуть дискваліфіковані.

Подайте підтвердження особи Фондові Вікімедіа

Кандидати на цю позицію мусять надати підтвердження особи та досягнення повноліття на виконання вимоги до кандидатів. Для цього необхідно надати копію одно з цих документів:

 • водійські права
 • паспорт
 • інший офіційний документ, де вказано справжнє ім'я і вік

Цей документ треба надіслати Фонду Вікімедіа електронною поштою на secure-info wikimedia.org.

Якщо ви є одним із обраних кандидатів, Фонд Вікімедіа може висунути запит на додаткову інформацію для ідентифікації, щоб здійснити перевірку особи до призначення вас у Раду.

Як подати свою заявку

Якщо ви відповідаєте критеріям, ви можете висунути свою кандидатуру.