Вікімедіа Європа

This page is a translated version of the page Wikimedia Europe and the translation is 66% complete.
Outdated translations are marked like this.

Афіліати Вікімедіа, що очікують на формальне визнання[2]:

Вікімедіа Європа
Wikimedia Europe logo
Wikimedia Europe members
Члени Вікімедіа Європи
Affiliate codeWMEU
Country codeEU
Legal statusAssociation internationale sans but lucratif (AISBL)
Founding date2022
Main officeБрюссель
Membership25 (список членів)
Staff3
Official language(s)англійська
Other language(s)французька, нідерландська
ПрезидентClaudia Garád
СекретарMaciej Artur Nadzikiewicz
СкарбникCapucine-Marin Dubroca-Voisin
Члени Правління
 • Rebecca MacKinnon
 • Gonçalo Themudo
Key people
 • Dimitar Dimitrov
 • Anna Mazgal
Incorporation paperСтатут
ReportsЗвіти
RemarksBoard resolutions

20 липня на зустрічі зареєстрованих афіліатів Вікімедіа, представники підтвердили відданість своїх організацій ідеї заснувати Вікімедіа Європа. Станом на 22 вересня 2022 року членами-засновниками Вікімедіа Європи є[1]:

Регіональні відділення

Тематичні організації

Групи користувачів

Очікують на реєстрацію

Правління та наймані працівники

Правління

Правління Вікімедіа Європа
Фото Ім'я Ім'я користувача Вікімедіа Мандат Термін Посада Членство
  Claudia Garád
Обрано
2022–2024
Президент
Wikimedia Austria
  Maciej Artur Nadzikiewicz
Обрано
Секретар
Wikimedia Poland
  Capucine-Marin
Dubroca-Voisin
Обрано
Скарбник
Wikimedia France
  Rebecca MacKinnon
Призначено
(22 Aug 2022)
Фонд Вікімедіа
  Gonçalo Themudo
Обрано
Wikimedia Portugal

Співробітники

 • Dimitar DimitrovДиректор з політики ЄС
 • Anna MazgalСтарша радниця з політики ЄС
 • Michele FaillaSenior EU Policy Specialist
 • Valentina Calcagno - Fundraiser

General Assembly

Інформація для майбутніх членів

Information for newcomers

Ми створили презентацію для швидкого ознайомлення з Вікі Європою для потенційних майбутніх членів.

 
Презентація для потенційних майбутніх членів

Якщо ви хочете приєднатися до Вікімедіа Європи, будь ласка, зв'яжіться з Anna Mazgal (anna@wikimedia.be)

Founding documents

 • Statutes – our founding document is available here
 • Trademark – our agreement with WMF is available here.

Reports and plans

Stay updated!

You can join the following mailing lists to get updates from us:

Updates (updates wikimedia-europe eu) – this is a list for all news related to Wikimedia Europe, our meetings, organisational matters and Board activity. The people receiving those emails are both official representatives of their organisations to WMEU and other people from those organisations and groups that wish to be informed about Wikimedia Europe's internal affairs. If you or anybody else from your organisation would like to be there – let us know and we will make that happen[3][4].

Public policy list (publicpolicy lists wikimedia org) – this is a public list to share policy updates, look for experiences and perspective in general policy and advocacy questions – both by us in Brussels and our subscribers. The subscribers are policy and advocacy experts, enthusiasts and followers from Wikimedia and other organisations, including EU institutions, media and entities we sometimes get on opposite positions in policy debates with. It has a moderate amount of traffic and serves to share a much praised monthly digest on Brussels policy prepared by Dimi[5][6][7].

Часові рамки

Кроки Коли
Складання нотаріального акту про створення МНУО В процесі (серпень)
Оформлення нотаріального акту нотаріусом Після підтвердження членства на задовільному рівні (початок вересня)
Заявка на юридичне визнання у Федеральному департаменті юстиції Бельгії Три робочих дні з дати оформлення нотаріального акту
Королівський указ про надання статусу юридичної особи МНУО Очікується протягом трьох місяців з дати подання заявки
Публікація про створення МНУО Один місяць з дати видання королівського указу

Цілі проєкту

Як організація громадянського суспільства, ми хочемо відігравати навіть більшу роль у творенні Європейського законодавства у галузях вільного знання, доступу до інформації та свободи самовираження.

Недоліки нинішньої неформальної структури не дозволяють мати потужне представництво перед політичними діячами, журналістами та зацікавленими сторонами. Абревіатура «FKAGEU» сильно потребує роз'яснення та не є впізнаваною, як діяльність Вікімедіа, попри те, що ця робоча група слугує нашому Руху вже багато років. Також, вона не має можливості забезпечити інституційний збір коштів ні для себе, ні для своїх афіліатів.

В глобальному світі, де технології забезпечують доступ до обміну інформації та знаннями на безпрецедентному рівні, Європа розглядається як регуляторне середовище, що винятково підходить для розв'язання проблем, які несе платформова економіка. Не вистачає окремої інституції, якій би довіряли та яка б пояснювала необхідність демократичного дискурсу, заснованого на обміні правдивою інформацією. Такої, яка б могла бути прикладом того, що інтернет все ще може бути сферою надії, відкритості та співпраці.

Вплив створення цієї організації полягає в тому, що люди матимуть більше вільних знань, більше доступу до інформації та не будуть боятися висловити свою думку, і таким чином проінформований демократичний дискурс стає можливим в Європі, а знання стають доступними для всіх. Як наслідок, вільні знання, доступ до інформації та свобода вираження враховуються в законодавчій та нормативній базі європейських інституцій. Ми розглядаємо наші бесіди, заяви, документи щодо позиції, пресрелізи та онлайн-кампанії як результат цієї діяльності.

У результаті може бути створений унікальний Європейський гравець, що бере активну участь в обговоренні формування правил. Проєкти Вікімедіа є найбільшими некомерційними платформами світу. Вікімедіа — одна з найбільших громадських організацій, яка як підтримується живою, активною та різноманітною спільнотою, так і створила унікальну відкриту технологічну екосистему. Не існує іншої громадської організації в Європі, яка має такий набір технологічних ноу-хау. Ця унікальність в дискусії про платформи, поєднана з технологічною експертизою, робить Вікімедіа точкою фокуса в Європейському дискурсі щодо формування правил.

Опис проєкту

У другій половині 2022 буде створена асоціація з якомога більшою кількістю європейських афіліатів. Наразі найпопулярнішим, але не остаточним інституційним варіантом є «association internationale sans but lucratif (ASBL) / internationale vereniging zonder winstoogmerk (VZW)» відповідно до бельгійського законодавства. Пізніше розширення шляхом приєднання більшої кількості афіліатів можливе та бажане. Ця нова організація матиме назву «Вікі Європа». У майбутньому ми можемо укласти угоду з Фондом Вікімедіа щодо використання торгової марки «Wikimedia»/«Вікімедіа» і називати себе «Wikimedia Europe» — «Вікімедіа Європа».

Про заснування Вікі Європи буде широко оголошено завдяки контактам з пресою та засобами масової інформації, публічному заходу та прямому спілкуванню з політиками та партнерами в Європі. Вже наявні формати адвокації будуть продовжені. Буде підтримуватися звичайна тісна координація та співпраця з Фондом Вікімедіа.

Контекст

Група з адвокації вільного знання в ЄС (FKAGEU) працює від імені європейських афіліатів Вікімедіа, тематичних організацій та груп користувачів для представлення об'єднаної та чіткої позиції з основних змін законодавства і політичних стратегій, що пов'язані з баченням, місією та цінностями Руху Вікімедіа. FKAGEU не має юридичного статусу. На разі вона адмініструється з Вікімедіа Німеччина, яка отримує фінансування з 9 інших афіліатів Вікімедіа. Два FTE працюють з FKAGEU.

Для того, щоб посилити наявні можливості та спланувати більшу підтримку Руху в Європі ми тепер маємо на меті заснувати європейську юридичну особу, створену як хаб згідно зі стратегією Вікімедіа-2030. «Вікі Європа» буде асоціацією організацій, не осіб. Ядром Вікі Європи буде адвокаційна робота в ЄС, яку ми робили майже 10 років. Двома додатковими функціями Вікімедіа Європи можуть бути, наприклад, збір коштів (фандрайзинг) та обмін знаннями. Функція збору коштів спрямована на інституційний збір коштів у структурах ЄС та підтримку фандрайзингу для афіліатів.

Оцінка роботи, що була зроблена раніше Групою з адвокації вільного знання в ЄС

Напередодні 8-го року власної діяльності у 2021 Група з адвокації вільного знання в ЄС провела оціночне дослідження спрямоване на визначення досвіду та очікувань її ключових зацікавлених осіб і структур, усередині та зовні Руху Вікімедіа. Методом 33 опитувань було описано загалом позитивний досвід і визначено перелік бажаних наступних кроків, з підкресленням збільшеного впливу та більшої видимості як ключових цілей для адекватного представлення нашого Руху перед ЄС.

Оскільки команда з двох людей одразу можлива, питання як забезпечити відповідність цим очікуванням було поставлено перед фокус групою Європейських ED. Вони рекомендували структурно посилити операції FKAGEU, забезпечивши гнучку автономну структуру, брендування що пов'язане з Рухом, та збільшити особисті можливості. Паралельно, базуючись на оціночному дослідженні та стратегії Вікімедіа Руху 2030, готувалися стратегічні напрямки які визначають шлях досягнення цілей, поставлених спільнотами перед FKAGEU.

Всі документаційні документи можна знайти тут:

Див. також

Примітки

 1. Остання зміна членства 19 серпня 2022 року
 2. Стаття 5 Статуту визначає: "Усі організації-члени мають бути юридичними особами, що розташовані в європейській країні та формально визнані афіліатами Руху Вікімедіа"
 3. Confidentiality level: unless the author of a message specifies differently (for example for data protection purposes), you are free to forward these messages to your colleagues, board and members of your organisation.
 4. People not added to the group can't post to its members.
 5. Confidentiality level: the list has a searchable public archive, so it is not suitable for passing on confidential information. You are free to forward these messages to anyone, within and outside your organisation.
 6. People not added to the list can't post to its members.
 7. Anybody can sign up, upon admin approval.