Multilingualism/cs

< Multilingualism(Redirected from Vícejazyčnost)
 

Translate this page!

Help Meta become more multilingual! Add content in your native language.

Meta: by mělo být vícejazyčné, ale v červnu 2004 bylo 85% obsahu v angličtině (update: v lednu 2005 se poměr vlivem německých, japonských a francouzských překladů zlepšil na cca 75%). Jestliže nadace Wikimedia má udržovat konzistentní přístup a sadu pravidel celosvětově a jestliže chce těžit ze vstupu mnoha členů (Již jsme ve stavu, že většina uživatelů nemá angličtinu jako mateřský jazyk!), musí zvýšit úsilí směrem k vícejazyčnosti.

Informace o vícejazyčnostiEdit

Ačkoli konkrétní stránka bývá v jednom jazyce, můžeme poskytnout informace i mluvčím jiných jazyků.

Postranní lišta (sidebar)

Můžete udělat po straně stránky shrnutí popisující účel stránky, jako zde. Prosím přeložte text v postranní liště do jazyků, které znáte, a přidejte níže uvedené odkazy na vícejazyčnost do Wikipedií, kam přispíváte. Povzbuďte kolegy, kteří nepřispívají v angličtině, aby přednášeli své myšlenky a názory ve svém vlastním jazyce na příslušné stránce a či její diskusi.

Domníváme se, že důležité stránky by měly mít takové vícejazyčné postranní shrnutí.

Abstract

Můžete přidat abstrakt stránky pomocí Template:Abstract. Abstrakt se hodí, pokud se stránka týká něčeho komplikovaného a vy chcete napsat více informací než jednu shrnující větu.

Překladatelé

Jestliže jste zběhlí ve více než jednom jazyce, přidejte se na seznam překladatelů. Možná vás bude zajímat také diskuse o procesu překladu.

Správa vaší jazykové verze projektuEdit

Příjemná jazyková diverzitaEdit

Dejte vědět do všech jazykových skupin, které znáte! Získejte je pro podporu jejich oblíbeného jazyka rozšířením GFDL korpusu jeho psané formy.

články a další věci o domorodých jazycích

  1. Indigenous Language.org, jar
  2. Cherokee, http://www.legix.com/soc040224.cfm, Inuktitut keyboard layouts...
    (cf. Dannyisme, node, Etse, Ch Kaufman, ...)
  3. Learn Yoruba!

Interní odkazyEdit