Універсальний кодекс поведінки/Настанови з правозастосування/Голосування

This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Enforcement guidelines/Voting and the translation is 93% complete.
Універсальний кодекс поведінки


Настанови з правозастосування УКП пройшли голосування спільнотою, яке відбулося 7—21 березня 2022 року у SecurePoll. Голосування слідує за завершенням розробки Настанов із правозастосування Універсального кодексу поведінки (УКП) та нещодавнім оголошенням Ради повірених про підтримку ратифікації спільнотою. Ратифікація настанов із правозастосування необхідна для фіналізування шляхів, процесів та дій із правозастосування УКП. Див. також результати голосування та оголошення результатів.

Виборці з правом голосу мають можливість віддати голос за або проти Настанов з правозастосування і додати коментарі до них. Заохочуємо членів спільноти поширювати Настанови з правозастосування у своїх спільнотах, щоб їхні потреби були представлені. Детальніше про процес голосування можна почитати на інформаційній сторінці виборця. Ви можете дізнатися більше про правила УКП та Настанови з правозастосування.

Про що голосування? — Настанови з правозастосування Універсального кодексу поведінки (УКП)

Настанови з правозастосування Універсального кодексу поведінки (УКП) створені для забезпечення виконання Універсального кодексу поведінки, який уже ратифікувала Рада повірених. Настанови з правозастосування включають попередження, виявлення, розслідування та інші дії щодо порушень Універсального кодексу поведінки. Правозастосування УКП залишається на втілення спільнотою, а сам УКП буде основною лінією для оцінювання поведінки.

Настанови з правозастосування УКП складаються з двох частин:

 • Превентивна робота
  • Поширення обізнаності про УКП, серед іншого, рекомендування тренінгів щодо УКП
 • Реактивна робота
  • Детальний опис процесу для документування
  • Обробка заявок про порушення
  • Надання ресурсів для заявлених порушень
  • Визначення примусових дій щодо порушень

Буде сформовано новий глобальний комітет під назвою Координаційний комітет Універсального кодексу поведінки (U4C). U4C має бути кінцевим приймачем рішень, якщо локальним органам не вдасться забезпечити виконання Універсального кодексу поведінки. U4C буде на рівні з іншими органами прийняття рішень, як-то Арбітражний комітет та Комітет з приєднання. U4C буде сформований будівничим комітетом. У цей будівничий комітет (building committee) входитимуть члени з волонтерської спільноти, працівники ФВМ та працівники афіліатів. Цей будівничий комітет плануватиме кроки, необхідні для досягнення функціонального U4C.

Ви можете ознайомитися з додатковою інформацією про Настанови з правозастосування.

Чому ратифікаційне голосування про Настанови з правозастосування УКП важливі / Чому треба голосувати?

Ратифікація настанов із правозастосування необхідна для фіналізування шляхів, процесів та дій із виконання УКП. Голосування про Настанови з правозастосування призначене для оцінки підтримки УКП спільнотою і збору відгуків від виборців, які можуть мати застереження до поточних пропозицій. Важливо, щоб ваш голос почули у цьому голосуванні. При голосуванні «проти» важливо вказати, які частини настанов викликають зауваження і чому.

Голосування має такі цілі:

 • гарантувати, що погляди вашого проєкту Вікімедіа представлені у глобальному голосуванні
 • допомогти вам висловити, до яких частин настанов у вас є зауваження і чому