Спеціальні глобальні права

This page is a translated version of the page Special global permissions and the translation is 92% complete.
Правила і настанови Спеціальні глобальні права
Скорочення:
WM:SGP

Ця сторінка описує спеціальні глобальні права, що мають глобальну сферу дії, і базуються на технічній необхідності та політиках Фонду Вікімедіа.

Із впровадженням глобальних прав, деякі старіші права стали надлишковими й обмежувальними для тих, кому вони належать. Наразі було введено такі зміни:

Комісія омбудсменів (Ombuds)

Комісія омбудсменів — це невелика група осіб, що обирається Радою повірених для розслідування випадків можливого зловживання чек'юзерів своїми правами.

Ця група має глобальне право checkuser-log, що уможливлює їм перегляд журналів перевірок, що виконуються чек'юзерами в усіх проектах Фонду Вікімедіа.

Системні адміністратори (System administrators)

Системні адміністратори займаються технічним обслуговуванням серверів, на яких розміщені наші проекти. Усі ці особи мають технічну змогу і права вносити найрізноманітніші зміни. Для них була впроваджена глобальна група «Sysadmin», аби заохочувати їх до внесення необхідних змін, а також для більшої прозорості їхніх дій.

Співробітники фонду (Staff)

Сторінку з початковою пропозицією можна переглянути тут: Запити на коментар/Статус співробітника Фонду Вікімедіа.

Співробітники Фонду Вікімедіа — це працівники Фонду, яким необхідний доступ до прав із глобальною сферою дії, ширших аніж ті, що надаються звичайним користувачам, а також технічна змога використовувати ці права.

Засновник

Статус користувача, створений 27 лютого 2009 для Джимбо Вейлза (User:Jimbo Wales).

Редактори інтерфейсу (Global interface editors)

Редактори інтерфейсу — це глобальна група, члени якої можуть редагувати сторінки інтерфейсу та захищені шаблони в усіх проектах Вікімедіа. Користувач може отримати це право, якщо він є дуже досвідченим розробником js/css/шаблонів. Це право можна використовувати лише для виконання недискусійних завдань. Як правило, цей статус надається на обмежений проміжок часу — до одного року.

Прозорість

На Мета-вікі є журнал глобальних прав, де кожен користувач (незалежно, зареєстрований він чи ні) може переглянути історію створення та вилучення глобальних груп, а також зміни у їхніх правах. Детальний опис різноманітних прав можна знайти на MediaWiki.org. Будь ласка, зверніть увагу, що там, на відповідних сторінках розширень, є додаткова інформація, що стосується деяких прав.

Двофакторна автентифікація

The Wikimedia Foundation made two-factor authentication (2FA) mandatory for selected global user roles in December 2018. The requirement is recorded at the top of various Meta-Wiki pages as imposed by "the Wikimedia Foundation"; the addition of that text was itself the announcement (by a Foundation employee). No broader announcement was made and the requirement will be enforced by manual audits.

Див. також