Історія Клінгонської Вікіпедії
Версія Вікіпедії клінгонською мовою була створена в червні 2004 року, і була остаточно закрита в серпні 2005 року. Вона перебуває у відкритій формі, доступній для редагування, на зовнішньому сайті за адресою klingon.wikia.com, де й продовжує рости.
Рішення про створення
Клінгонська Вікіпедія була створена в той час, коли відбувався вибуховий приріст нових Вікіпедій різними мовами світу. Тоді критерії створення нових мовних версій Вікіпедії були ще погано визначені, і на той час не було багато роздумів щодо того, над якими запитами варто працювати, а над якими ні. Це також був час, коли відбувалося заснування інших сестринських проектів, таких як Вікісховище, Вікіджерела (тоді ще «Project Sourceberg») та Вікіновини.
Проблеми
Існування Клінгонського проекту викликало чвари і привело до довготривалих дебатів стосовно чесності та паритету по відношенню до інших мов, а особливо по відношенню до вигаданих мов. Існує декілька дюжин вигаданих мов, які мають однаково вагомі підстави для існування Вікіпедії, залежно від того, які критерії використовуються.
Серед наявних проблем було існування міжмовних посилань із головної сторінки та інших статей, через які окремі вікіпедисти почувалися певним чином приниженими від наукового вигляду проекту. Зрештою, міжмовні посилання з інших мов на клінгонську Вікіпедію були вимкнені — задовго до того, як відбулося закриття клінгонської Вікіпедії.
Цей проект ніколи не приваблював до себе спільноту, зокрема тому, що штучне походження мови означає, що в реальному світі немає тих, хто нею володіє, і може сформувати спільноту. Робота також була обмежена тим фактом, що словниковий запас клінгонської мови закритий та неповний, а це не залишало способу обговорювати багато важливих тем без багатослівності. На той час на Меті, у списках розсилки та протягом зустрічей Ради, тривало обговорення майбутнього цього проекту.
Закриття
У серпні 2005 р., Джимбо Вейлз прийняв рішення остаточно закрити клінгонську вікі. І хоча Джимбо ніколи не оприлюднював справжнього обґрунтування закриття цієї вікі, дозрівання Вікіпедії та її сестринських проектів загалом до життєздатного всесвітнього ресурсу означало, що стимул для залишення такої мови, якою явно не будуть серйозно користуватись в майбутньому, став надзвичайно малим. Інші вигадані мовні версії, такі як токі пона, були закриті приблизно в той же час (хоча Вікіпедія мовою токі пона, так само як і клінгонська Вікіпедія, зрештою опинилася на сайті Wikia завдяки наявності міцної спільноти). Станом на зараз, до штучних мов, для яких існують Вікіпедії, належать есперанто, ідо, інтерлінгва, інтерлінгва (західна), ложбан, волапюк та новіаль. Всі ці мови мають певну кількість носіїв; перші три, особливо есперанто, мають визначного розміру спільноту носіїв. Вікімедійці, що володіють есперанто, у 2012 році навіть сформували вікімедійну групу користувачів — Esperanto kaj Libera Scio.