Редагування/Опублікувати

This page is a translated version of the page Editing/Publish and the translation is 100% complete.

Команда редагування планує змінити назву кнопки «Save page» на «Publish page» та «Publish changes». «Publish page» використовуватиметься, коли Ви створюєте нову сторінку. «Publish changes» використовуватиметься, коли Ви змінюєте наявну сторінку. Назви будуть однакові у всіх середовищах редагування.[1][2]

Частина цієї зміни відбулася в серпні 2016. Решта цієї зміни, ймовірно, відбудеться 15 березня 2017, переважно на Вікімандрах, у Вікісловнику, Вікіджерелах та в інших проектах Вікімедіа, і ще через тиждень чи два — у Вікіпедії. Ця зміна буде анонсована у Тех. новинах, коли матиме статися.

Якщо Ви досконало володієте іншою мовою, крім англійської, будь ласка, перевірте стан перекладів на translatewiki.net елементів «Publish page» та «Publish changes».

Головна причина цієї зміни — уникнути плутанини для нових редакторів. Повторювані дослідження щодо поведінки нових користувачів показали, що деякі новачки вважають, що «Save page» збереже приватну копію нової сторінки у їхніх облікових записах, а не одразу опублікує їхні зміни в мережі. Важливо, щоб ця частина користувацького інтерфейсу була чіткою, бо складно вилучити публічну інформацію після того, як її було опубліковано. Ми вважаємо, що плутанина, спричинена кнопкою «Save page», збільшує навантаження на досвідчених редакторів, яким доводиться чистити інформацію, яку люди ненавсмисно розкривають, і повідомляти функціонерам і стюардам, щоб її приховували. Уточнення того, що робить кнопка, зменшить цю проблему.

Крім цього, метою є зробити усі вікі і мови більш послідовними: деякі вікі змінили цю кнопку багато років тому. Правова команда Фонду Вікімедіа підтримує цю зміну. Полегшення інтерфейсу редагування для розуміння спростить роботу з питаннями ліцензування і приватності, що можуть виникати.

Усі сторінки довідки та іншої базової документації про те, як редагувати сторінки, теж мають бути оновлені, і у вікі і будь-де ще. На вікісторінках Ви можете використовувати вікітекстовий код {{int:Publishpage}} та {{int:Publishchanges}}, щоб відображати нові назви кнопок мовою користувача. Залежно від налаштувань мови у Вашому обліковому записі, ці вікітекстові коди дають «Publish page» та «Publish changes».

Будь ласка, поділіться цією новиною з членами спільноти, які навчають нових редакторів, та іншими зацікавленими людьми.


Questions

If you have questions about this change, please leave a message on the talk page.