This page is a translated version of the page Editing/Publish and the translation is 100% complete.

Tým Editování se chystá změnit název tlačítka Save page na Publish page a Publish changes. „Publish page“ se bude používat při zakládání nové stránky. „Publish changes“ se bude používat při změně již existující stránky. Tato jména se budou konzistentně používat ve všech editačních prostředích.[1][2]

K této změně pravděpodobně dojde v týdnu kolem 30. srpna 2016. Jakmile k ní dojde, bude změna ohlášena v Technických novinkách.

Pokud plynně ovládáte vedle angličtiny další jazyk, zkontrolujte prosím překlady Publish page a Publish changes na translatewiki.net.

Hlavním důvodem této změny je snaha o vyhnutí se matení nových editorů. Uživatelské průzkumy mezi novými editory opakovaně prokázaly, že někteří noví editoři se domnívají, že tlačítko Save page uloží soukromou kopii nové stránky do jejich účtu namísto trvalého zveřejnění provedených změn na webu. Je důležité, aby tato část uživatelského rozhraní byla srozumitelná, protože informace se po zveřejnění jen těžko odstraňují. Věříme, že nejasnosti způsobené tlačítkem „Save page“ přidávají práci i zkušeným editorům, kteří musí uklízet neúmyslně zveřejněné informace a hlásit je funkcionářům a stevardům, aby je utajili. Upřesnění, co tlačítko dělá, zmenší rozsah tohoto problému.

Navíc je cílem více sjednotit různé wiki a jazyky, přičemž některé wiki stejnou změnu provedly již před mnoha lety. Tuto změnu podporuje právní tým nadace Wikimedia. Díky úpravě editačního rozhraní k vyšší srozumitelnosti bude také jednodušší řešit otázky ohledně licencí a soukromí.

Bude potřeba upravit všechny stránky nápovědy a další základní dokumentaci týkající se editace stránek, jak na wiki, tak jinde. Na wikistránkách můžete pro zobrazení nových nadpisů v předvoleném jazyce uživatele používat wikitextovou syntaxi {{int:Publishpage}} a {{int:Publishchanges}}. Při vašem uživatelském jazykovém nastavení tato syntaxe zobrazí „Publish page“ a „Publish changes“.

Prosíme, abyste tyto novinky šířili mezi členy komunity, kteří vyučují nové editory, a všechny další, koho by mohly zajímat.


Questions

If you have questions about this change, please leave a message on the talk page.