Опитування побажань спільноти (2015)

This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey 2015 and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.

Опитування побажань спільноти (2015) завершилося, і тепер починається робота технічної команди Community Tech над впровадженням 10 функцій та виправлень, які набрали найбільше голосів.

В листопаді та грудні 2015 року ми запросили дописувачів з усіх проектів Вікімедіа взяти участь у внесенні пропозицій щодо того, над чим вони б хотіли, щоб попрацювала команда Community Tech, що допомогло б вдосконалити чи створити інструменти для полегшення редагування чи модерування проектів Вікімедіа активними редакторами.

В опитуванні взяли участь 634 людини, які пропонували, обговорювали та голосували щодо 107 ідей. Двотижневий період в листопаді був відведений на винесення та заохочення пропозицій, після чого наступав двотижневий період голосування. 10 пропозицій, що набрали найбільше голосів підтримки, тепер потрапили на чільні позиції у планах команди Community Tech з покращення проектів Вікімедіа.

10 побажань, що набрали найбільше голосів

  1. Міграція недійсних посилань до Wayback Machine (111 голосів «за»)-- примітки
  2. Вдосконалений екран порівняння версій (104)-- примітки
  3. Центральний глобальний репозиторій для шаблонів, модулів Lua та ґаджетів (87)-- примітки
  4. Міжпроектний список спостереження (84)-- примітки
  5. Числове сортування в категоріях (84)-- примітки
  6. Дозволити створення категорій на Вікісховищі усіма мовами (78)-- примітки
  7. Інструмент, що показує статистику переглядів сторінки (70)-- примітки
  8. Глобальна міжпроектна сторінка обговорення користувача (66)-- примітки
  9. Вдосконалити бота, що виявляє копіпасти (63)-- примітки
  10. Додати список спостереження за користувачами (62)-- примітки

Ви можете переглянути весь список з посиланнями на усі пропозиції та завдання на Фабрикаторі на цій сторінці: Community Wishlist Survey 2015/Results.

Отож, що тепер?

Наступним кроком команди стане попередня оцінка першої десятки побажань та визначення того, що буде потрібним для їх виконання. Нам потрібне чітке визначення проблеми та пропонованого рішення, а також треба зрозуміти, які виклики кожне з них поставить перед командою в технічному плані, плані дизайну та в стосунку до спільноти. Про попереднє оцінювання ми говоритимемо на Саміті розробників Вікімедіа (2016) в перший тиждень січня, а після цього саміту опублікуємо звіт щодо запланованого процесу роботи.

Деякі побажання в топ-10 видаються порівняно простими у виконанні, і ми зможемо зосередитися та взятися за них вже з початку року. Інші побажання, натомість, можуть потребувати чималих досліджень та обговорення з іншими розробниками, командами, що займаються впровадженням готового продукту, з дизайнерами та учасниками спільноти. Можуть бути й такі, які є надто значними чи надто складними й узагалі не піддаються виконанню.

Наш аналіз братиме до уваги такі фактори:

  • Підтримка: загальна підтримка пропозиції, в т. ч. й обговорення на сторінці опитування. Таким чином братимуться до уваги й нейтральні голоси та голоси «проти». Деякі з цих ідей мають також багату історію обговорень в інших вікі та в завданнях на Фабрикаторі. Для здійснення деяких побажань нам потрібне буде обговорення за участі спільноти, яке б допомогло краще визначити проблему та узгодити запропоновані рішення.
  • Здійсненність: як багато роботи потрібно, включаючи вже наявні супутні завдання та залежності.
  • Вплив: оцінка того, як багато проектів та дописувачів отримають вигоду від нововведення, чи це буде постійне/тривале рішення, чи тимчасове, а також яким чином воно вплине на загальну продуктивність та задоволення дописувачів від роботи.
  • Ризики: потенційні недоліки нововведення, конфлікти з роботою інших розробників та ймовірний негативний вплив на будь-яку групу дописувачів.

Наш план на 2016 рік полягає в тому, аби здійснити якомога більше побажань із тих 10, що набрали найбільше голосів. Що ж до тих побажань, які ми не зможемо виконати, ми беремо на себе завдання максимально їх дослідити та повідомити спільноту про результати аналізу.

Тож протягом року буде набір контрольних дат, коли ми презентуватимемо поточний статус роботи над десяткою побажань. Перший такий звіт ми виголосимо на Саміті розробників Вікімедіа в перший тиждень січня. Ми плануємо обговорити попереднє оцінювання на цьому саміті, після чого поділимося результатами обговорення з усіма зацікавленими.

Якщо Ви бажаєте слідкувати за всім процесом, за тим, як просувається робота, ми будемо документувати його та зберігати нотатки щодо роботи в двох місцях:

Як щодо інших 97 пропозицій?

Було багато хороших та важливих пропозицій, яким так і не вдалося набрати такої великої кількості голосів, і ми переконані, що кожен учасник опитування мав таку пропозицію, за яку вболівав найбільше. Знову ж таки, список усіх пропозицій можна переглянути тут: Опитування побажань спільноти (2015)/Результати.

Ми маємо намір поговорити з іншими командами, що працюють над продуктами Вікімедіа, аби дізнатися, чи можуть вони взятися за виконання деяких ідей, до яких спільнота проявила певний інтерес. Ми також поговоримо з командою, що опікується взаємодією з розробниками, аби побачити, чи не могли б розробники-волонтери взятися за виконання деяких з цих побажань.

Існує також можливість, що команда Community Tech візьметься за виконання невеличких, чітко визначених завдань, які не потрапили в десятку, якщо лише це не буде конфліктувати з нашими зобов'язаннями здійснити топ-10 побажань.

Тож перед нами чимало роботи, і — ура! — в нас цілий рік, аби виконати її. Якщо цей процес виявиться успішним, то ми плануємо запустити ще одне таке опитування наприкінці 2016 року, аби дати більшій кількості людей шанс взяти участь та висловити більше чудових ідей.

До кожного, хто пропонував, заохочував, обговорював, дискутував та голосував в опитуванні, а також для кожного, хто тепло висловлювався щодо нас: щиро дякуємо Вам за те, що прийшли й підтримали інтерактивну розробку функцій. Ми приємно схвильовані через всі ті завдання, які тепер стоять перед нами.

Ми також хотіли б подякувати команді Technischer Communitybedarf організації Вікімедіа Німеччина — весь цей процес опитування був їхньою ідеєю, і вони успішно опрацювали чимало побажань спільноти з початку їхнього першого такого опитування в 2013 році.

Ви можете спостерігати за сторінкою Community Tech/News, аби не пропускати оголошень від Community Tech!

Архіви

Ви можете переглянути всі пропозиції цього опитування та всі обговорення на таких сторінках:

Неактуальні пропозиції

Неактуальні пропозиції були перенесені на сторінку Опитування побажань спільноти (2015)/Архів.

Див. також