This page is a translated version of the page Campaigns and the translation is 87% complete.
Outdated translations are marked like this.


Кампанії спільноти
Ласкаво просимо!

Хочете провести кампанію чи конкурс зі створення контенту у спільноті Вікімедіа? Це гарне місце для старту!

Що таке кампанія?

На цьому порталі йдеться про активності в екосистемі Вікімедіа. Ми оперуємо такими визначеннями:

  • Кампанії збирають дописувачів і дають їм тему або засоби для внеску за визначений період часу.
  • Конкурси або виклики — це тип кампаній, спрямованих більше на досвідчених вікімедійців, і більше на якісному контенті, зазвичай з призами.
  • Контентовий заклик — тип місцевої кампанії, спрямований на заповнення прогалини чи ліквідацію відставання в роботі, зазвичай в одній вікі.
Чому кампанії важливі?
Презентація з Вікіманії 2019 про кампанії і конкурси

Контентові кампанії, конкурси і заклики у русі Вікімедіа — одні з найважливіших стратегій зростання офлайнових спільнот, залучення нових дописувачів у проєкти Вікімедіа та заохочення наявних членів спільноти до активнішої участі. Ці заходи часто залучають різноманітний новий контент і закріплюють навички й можливості відданих редакторів та організаторів.

Кампанії різняться за темами і рамками. До найбільш значущих належать: Європейська весна, Місяць Азії у Вікіпедії, Art and Feminism, Вікі любить пам'ятки, 1lib1ref та інші — вони мають стабільну історію підтримки розвитку локальних спільнот Вікімедіа.

Бажаєте дізнатися більше?

Якщо ви хочете запустити кампанію, то існує глобальна спільнота тих, хто проводили кампанії раніше! Важливо, що ви не мусите відтворювати те, що робили до вас. Але ознайомитися з документацією і дізнатися більше ви можете тут:

Допоможіть нам слідкувати за конкурсами і кампаніями!
Годинне інтерв'ю з організаторами Вікічеленжу в африканських школах, Пані в червоному і Вікі любить пам'ятки (травень 2020)

Екосистема Вікімедіа складна і люди проводять кампанії й конкурси в різних частинах світу багатьма мовами! Нам потрібна ваша допомога з пошуком кампаній і поширенням їх у русі!