Oznámení o Univerzálním jazykovém přepínači

This page is a translated version of the page Announcement Universal Language Selector and the translation is 82% complete.
Outdated translations are marked like this.

It is now active on over 150 Wikimedia wikis, including English language Wikipedia and Wikimedia Commons.

Ikonka ULS u mezijazykových odkazů

Rozšíření Universal Language Selector (ULS, Univerzální jazykový přepínač) umožňuje přizpůsobivě nastavit a následně poskytovat jazyková nastavení, například jazyk rozhraní, písmo rozhraní nebo metodu zadávání vstupu (rozložení klávesnice). Od 11. června 2013 je ULS nasazováno v pěti fázích na všech projektech Wikimedia. V současnosti je používáno na zhruba 130 wikiprojektech Wikimedia.

Dne 9. července bude nasazení ULS dokončeno zprovozněním na všech zbývajících wiki Wikimedia (5. fáze).

Kde najít Univerzální jazykový přepínač

 
Ikonka ULS v uživatelském panelu

ULS může být zobrazeno dvěma způsoby: u projektů s jazykovými verzemi, například u Wikipedií, ozubenou ikonkou na postranním panelu, a u projektů bez jazykových verzí, jako například na Wikimedia Commons nebo Meta-Wiki, v rámci horního uživatelského panelu. Kliknutí na ikonku otevře panel nastavení, kde mohou být provedeny změny v nastavení i metodách vstupu. Přednastavení jazykových nastavení je určeno na základě informací o zeměpisném umístění uživatelů. Uživatelé mohou dle libosti měnit nastavení písem a vstupních metod. Přihlášení uživatelé mohou navíc změnit své nastavení jazyka pro rozhraní MediaWiki.

Pro podrobnější informace navštivte, prosím, popis možností Univerzálního jazykového přepínače a často kladené otázky.