Посади в Раді, що обираються афіліатами/Резолюція 2019
Фасилітатори виборів заморозили цю версію резолюції на своїй зустрічі 5 квітня 2019. На розсилки all-affiliates та wikimedia-l було надіслано повідомлення про цей крок. Рада повірених Фонду Вікімедіа затвердила цю резолюцію 12 квітня 2019. Існує перелік пріоритетних мов, але інші переклади також вітаються.
Резолюція
Фонд Вікімедіа — неприбуткова організація з річним бюджетом близько ста мільйонів доларів США. Фонд Вікімедіа дає роботу близько трьомстам людям і співпрацює з тисячами волонтерів по всьому світу у своїй ролі частини руху Вікімедіа. Рада повірених Фонду Вікімедіа керує організацією.
Беручи до уваги, що статут Фонду вимагає, щоб двоє повірених обиралися через процес, визначений більшістю афілійованих організацій Вікімедіа, і були схвалені Радою повірених,
Беручи до уваги, що Рада повірених визначила, що станом на цей рік усі визнані афіліати братимуть участь у процесі вибору, зосереджуючись на різноманітності та інклюзії,
Беручи до уваги, що регіональні відділення, тематичні організації та групи користувачів Вікімедіа (разом, «афілійовані організації») відповідальні за обирання двох пропонованих кандидатів до Ради повірених Фонду Вікімедіа,
Беручи до уваги, що є необхідним, аби афілійовані організації погодилися щодо процесу, в який такі пропоновані кандидати Ради обираються для затвердження Радою,
Беручи до уваги, що Фонд зобов'язався підтримати вибори, надаючи ресурси в галузях, що покращують фокус на різноманітності та інклюзії, який матимуть ці вибори, та беручи до уваги, що Еріка Літрента з відділу Залучення спільноти призначена координувати підтримку Фондом процесу згідно з потребами та узгоджувати з фасилітаторами виборів,
Ми, афілійовані організації, приймаємо рішення, що:
- Відбудуться вибори між афілійованим організаціями з метою визначити двох пропонованих членів Ради, обраних афілійованими організаціями.
- Принаймні троє фасилітаторів виборів будуть спільно відповідальними за нагляд та проведення виборів. Один фасилітатор буде посередником з Радою повірених. Обраний посередник матиме також заступника, що допомагатиме за потреми. Фасилітатори виборів не будуть кандидатами у виборах і не підтримуватимуть відкрито жодного кандидати та не братимуть участі у жодних публічних обговореннях заслуг кандидатів. Фасилітатори можуть відійти від своєї ролі і номінувати себе не пізніше, ніж 6 квітня. Фасилітатори виборів матимуть взяти самовідвід у прийнятті будь-яких рішень про те, який голос подає афілійована організація. Будь-які скарги щодо поведінки фасиліторів мають бути надіслані Команді довіри та безпеки Фонду Вікімедіа: ca wikimedia.org. Якщо, після розслідування, є чіткі докази порушення, фасилітатор буде усунений від виконання своєї ролі.
- Фасилітатори виборів обираються консенсусом афілійованих організацій не пізніше, ніж 6 квітня 2019 року. Ті, хто висловили бажання виконувати роль фасилітаторів виборів, зазначили (і зазначать) свою зацікавленість на призначеній для цього сторінці Мета-вікі. Зголосилися: Абхінав Срівастава, Лейн Расберрі, Джеффрі Кіфер, Ад Гуйкесговен, Ніл Макбернетт та Алессандро Марчетті, а Шані Евенштейн відмовилася. На сторінці Мета-вікі не було висловлено жодних заперечень щодо цих кандидатур.
- Фасилітатори виборів визначили дати цих виборів.
- Номінації з 15 по 30 квітня.
- Розгляд і відсіювання спільнотою з 1 по 7 травня.
- Голосування за номінантів афіліатами з 8 по 31 травня.
- Результати до кінця червня.
- Фасилітатори виборів мають виробити рекомендаційні настанови про досвід та риси номінантів, які використовуватимуться спільнотою. Ці настанови будуть опубліковані на Меті (і матимуть посилання на цю Резолюцію) до 6 квітня для розгляду, обговорення та доповнення спільнотою.
- Кандидати оголошуватимуть свої імена та заяви про номінацію на призначеній для цього сторінці Мета-вікі. Щоб кандидат потрапив у бюлетень, він/вона мають подати заяву про номінацію під час періоду номінацій. Кожен номінант повинен(на) мати два (і лише два) схвалення від будь-якого виду афіліату, щоб вважатися дійсним кандидатом. Схвалення можуть публікуватися до моменту фіналізації номінацій та приготування бюлетеня, тобто до 30 квітня. Кожен афіліат може підтримати не більше двох кандидатів.
- Афіліати матимуть право голосувати, якщо вони були схвалені АфКомом до 31 травня і мають добру репутацію, тобто мають чинну угоду про афіліацію й актуальне звітування станом на 7 травня. Усі голоси афіліатів матимуть рівноцінну вагу. Якщо фасилітатори виборів отримають свідчення того, що два (чи більше) афіліати мають тих самих членів і ту саму діяльність, але використовують різні назви, фасилітатори здійснять розслідування, надіславши афіліатам запит в приватному порядку надати списки членів. У разі співпадіння членів на 70%, старішому афіліату буде дозволено голосувати, а новішому — ні. У випадку, якщо ці афіліати не нададуть списки членів, їхні голоси не будуть дійсними. Якщо фасилітаторами буде виявлено такі випадки, вони повідомлять про них спільноту.
- Фасилітатори виборів проведуть голосування з використанням Qualtrics. Кожна афілійована організація є відповідальною за уповноваження однієї особи як свого делегата для голосування та процес, у який ця особа передає голос свого афіліата. За замовчуванням, ця система голосування вважає голосуючим делегатом основну контактну особу афілійованої організації. Голосуючому делегату від афіліата буде надіслано посилання на голосування. Якщо афілійована організація бажає змінити свого голосуючого делегата, вона може має звернутися до асистента виборів Фонду Вікімедіа і зареєструвати іншого голосуючого делегата. Жодна особа не може бути делегатом більше ніж одного афіліата, або, іншими словами, жодна особа не може голосувати у цих виборах більше, ніж один раз. Кворумом вважатиметься голосування у виборчий період третини афіліатів, що мають право голосу, а якщо кворуму не буде досягнуто, результати виборів та дані голосування буде передано на розгляд Раді повірених. Голоси прийматимуться упродовж травня 2019 року. Голоси, подані після завершення виборчого періоду (31 травня 2019 року), вважатимуться недійсними.
- Методологія голосування та підрахунку голосів під час цих виборів включатиме систему єдиного перехідного голосу, з використанням квоти Друпа для визначення числа голосів, необхідних для обрання (посилання на пояснювальне відео про ЄПГ). Кожен афіліат проранжує кандидатів у порядку переваги, де голос з номером "1" означатиме найвищу перевагу. Якщо для ранжування більше ніж одного кандидата буде використано той самий номер, це буде вважатися наданням рівноцінної переваги, а голос організації розподіленим рівною мірою між кандидатами. Якщо організація залишить кандидата без рангу, це не вважатиметься ні голосом «за», ні голосом «проти» такого кандидата.
- До 30 червня фасилітатори виборів підрахують результати виборів і представлять результати Раді повірених та спільноті Вікімедіа. Підрахунки кожного голосу афіліатів будуть опубліковані для надання спільноті змоги перевірити результати. Рада повірених Фонду Вікімедіа прийме остаточне рішення про затвердження результатів виборів.