This page is a translated version of the page Wikisource and the translation is 56% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikizdroje je projekt nadace Wikimedia, jehož cílem je vytvořit knihovnu volně dostupných textů. Od jeho vzniku v roce 2003 byl původně nazýván "Projekt Sourceberg" (slovní hříčka založená na newikipedistickém projektu podobného zaměření - viz Projekt Gutenberg). Do jednotlivých jazykových verzí byl rozčleněn v roce 2005. Aktuálně lze na Wikizdrojích najít knihovnu novel, esejí, historických dokumentů, básní, dopisů, proslovů a dalších dokumentů, které jsou dostupné pod otevřenou licencí pro obsah CC-BY-SA.

 
Původní logo Wikizdrojů
  • Podívejte se na "Wikizdroje — volně dostupná knihovna", jak se Wikizdroje v jednotlivých jazycích jmenují a jaký mají slogan.
  • Logo Wikizdrojů se postupně změnilo. Původně to byl obrázek ve formátu .jpeg (jak je vidět výše), nyní je to .svg obrázek ledovce (jak je vidět v horní části této stránky).

Seznam Wikizdrojů

Toto je seznam jednotlivých jazykových verzí Wikizdrojů. Na Wikisource:Jazyky(anglicky) je uveden seznam jazyků na Wikizdrojích bez jejich vlastní jazykové verze, tyto jsou hostovány na Vícejazyčných Wikizdrojích.

Alemánské, severofríské, bavorské a rýnsko-franské Wikizdroje

Alemánské Wikizdroje jsou vytvořeny jako samostatný jmenný prostor alemánské Wikipedie: Alemannischi Textsammlig (Wikisource). Podobně také severofríská, bavorská a rýnskofranská Wikipedie začlenila projekt Wikizdroje do svého Text jmenného prostoru: Nordfriisk Bibleteek, Boarische Text, Rheifränggische Tegschdsommlung.

Historické diskuse

Podívejte se na anglickou diskusní stránku.

Související odkazy