Сторінкам Вікіпедії бракує фотографій 2023

This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos 2023 and the translation is 100% complete.

«Статті Вікіпедії вимагають світлин» 2023

Головна Спільноти-учасниці Команда організаторів Взяти участь Результати Ресурси Часті запитання

Сторінкам Вікіпедії бракує фотографій 2023 (англ. Wikipedia Pages Wanting Photos — WPWP) — це четвертий з ряду щорічний захід з метою заохотити дописувачів Вікіпедії з усього світу, з усіх мовних проєктів і спільнот додавати фотографії до статей, яким їх бракує. Це має сприяти вжитку цифрових зображень, зібраних у рамках розмаїтих вікімедійних фотоконкурсів та фотопрогулянок. Зображення привертають увагу читачів краще, ніж суцільний текст, збагачують та ілюструють виклад і загалом сприяють інформативності статей та їх привабливості для читача.

Тисячі зображень були передані в дарунок і завантажені на Вікісховище в рамках розмаїтих правозахисних програм, фотопрогулянок,конкурсів на кшталт «Вікі любить пам'ятки», «Вікі любить Африку», «Вікі любить Землю», «Вікі любить фольклор» тощо. Однак стосунково небагато з цих зображень знайшли ужиток на сторінках статей Вікіпедії. Вікісховище містить мільйони фотографій, проте наразі лише мізерна частка зображень знайшла ужиток на сторінках статей Вікіпедії. І цю величезну прірву має на меті подолати нинішній проєкт.

Як узяти участь

Преш ніж долучитись, ознайомтесь з вашої ласки з усіма понижчими вказівками і умовами. Ті, хто не будуть здатні дотриматись умов, ризикують втратити статус учасника.

 1. Справдіть, чи ви підлягаєте участі. Умови належності переглануті в цьому році, і реєстрація облікового запису учасника зразка 2023 року має бути щонайменше річної давності.
 2. Знайдіть статтю, в якій бракує світлини. Це можна зробити в різний спосіб. Тут є окремі приклади.
 3. Знайдіть на Вікісховищі відповідне зображення. Шукайте зображення за їхніми назвами або категоріями. Можна зробити це в різний спосіб. Прогляньте ці прості вказівки використання зображень. Отут є ще деякі зразки. Зверніть увагу, що зображення потрібні для кращого розуміння читачами суттєєвого змісту статті, почасти через безпосереднє зображення людей, предметів, подій та понять, прописаних у статті. Відповідний ілюстративний аспект має бути центральним і чітко видним на зображенні. Зображення має бути суттєвим і прямо стосуватись змісту статті, не бути лише декоративним чи фоновим для неї.
 4. На сторінці статті знайдіть розділ чи абзац, змісту якого зображення прямо стосується і помагає читачу його зрозуміти. Натисніть «редагувати» і вставте шаблон зображення, додавши короткий підпис з поясненням, що саме воно зображує в цій статті. Використовуйте найкращі з наявних фотографій. Зображення низької якості – темні або нечіткі, неточні, з замалим чи прихованим центральним об'єктом і т. ін. – не повинні використовуватись, хіба що вони все ще дуже необхідні. Старанно розважте, яке саме зображення найкраще ілюструватиме зміст статті. Ви повинні додавати описи до всіх ваших редагувань. Перед збереженням редагування перегляньте його у вікні «Попереднього перегляду» та внесіть необхідні уточнення. Включайте гештеґ #WPWP у всі описи редагувань статей, покращених додаванням зображень. Потім клікніть на «Зберегти зміни». Уважно перегляньте: Інструкцію як застосовувати гештеґи кампанії WPWP
 5. Уважно звіряйте кодування зображень у вікні редагування! Якщо ви додаєте зображення до інфобоксу статті, там додається сама назва файлу, отже замість [[File:Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg|thumb|The Obamas worship at [[African Methodist Episcopal Church]] in Washington, D.C., January 2013]] просто наберіть The Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg.

Кодування назв файлів і вставляння підписів

Хлопчик зблизька спостерігає за метеликом

Простий приклад (розміщення зображення у правій частині):
[[File:Cute boy face with butterfly.jpg|thumb|alt=Діти цікавляться природою.|Хлопчик зблизька спостерігає за метеликом]]

 • File:Cute boy face with butterfly.jpg Назва файлу (зображення) має бути точною (Великі/малі літери, розділові знаки та пробіли) та мають містити .jpg, .png чи інші розширення. (Так само працюють Image: і File:). Якщо назви зображень у проєкті Вікіпедії та на Вікісховищі цілком співпадають, у статті відобразиться версія файлу з Вікіпедії.
 • У більшості випадків вимагається включати thumb
 • alt=Діти цікавляться природою. «Alt текст» видає інформацію для тих, хто не може бачити зображення; на відміну від підпису, видається візуальна описова інформація. Цей ґаджет має працювати з протоколом правил доступності і має ідентифікувати зображення відповідних людей, подій та предметів.
 • Хлопчик зблизька спостерігає за метеликом є прикладом підписів, і вони даються насамкінець. Підпис дає розширену інформацію щодщо змісту зображення.

Див. кодування шаблону зображення на англійській Вікіпедії, де подано більше характеристик і варіантів заповнення шаблону зображення. Якщо, незважаючи на старанне заповнення шаблону, картинка все ж не показується, вона може не мати відповідного дозволу.

Правила конкурсу


Зображення мають бути додані до статті в час від 1 липня до 31 серпня 2023.

Щодо кількості доданих зображень немає жодних обмежень. Однак, існують різні категорії премій. Не женіться за кількістю, перевантажуючи статті картинками. Додавайте фотографії лише до статтей, у яких їх немає.

Зображення має публікуватись під вільною ліцйензією або передаватись до суспільного надбання.

Учасником може бути лише зареєстрований користувач. Допускається реєстрація на будь-якому проєкті Вікімедіа. Додаткова вимога стосується лише користувачів англійської Вікіпедії, де користувачі мають бути зареєстровані як мінімум рік тому.


Неякісні або дуже низькоякісні зображення загалом не допускаються.


 1. Підпис до зображення та його опис має бути чітким і відповідним до статті.
 2. Всі додані фотографії мають містити підписи, що саме ілюструє зображення.
 3. Зображення мають бути розміщені у відповідних місцях статті
 4. Не варто додавати зображення у мовних проєктах, мовою яких ви не володієте. Учасникам, які хаотично додають зображення без підписів та несуттєві для статей, може загрожувати дискваліфікація.

Учасники мають додавати гештеґ #WPWP в опис редагування всіх статей, поліпшених додаванням зображень, додатково до описових слів, напр. «Поліпшено додаванням зображення до інфобоксу» #WPWP. Не слід вставляти гештеґ (#WPWP) у сам текст статті. Прохання переглянути: Інструкцію про використання гештеґу кампанії WPWP.

Календар глобальної кампанії

 1. Дата початку: 1 липня 2023.
 2. Закінчення дії конкурсу: 31 серпня 2023
 3. Оголошення результатів: 10 жовтня 2023

Категорії міжнародних призів

 • Призи для трьох переможців, які покращать фотографіями найбільше статей Вікіпедії:
 1. За 1-ше місце ― приз із символом кампанії, сувеніри кампанії WPWP та сертифікат
 2. За 2-ге місце ― приз із символом кампанії, сувеніри кампанії WPWP та сертифікат
 3. За 3-тє місце ― приз із символом кампанії, сувеніри кампанії WPWP та сертифікат
 • Приз для користувача, який покращить найбільше статей Вікіпедії аудіофайлами:
 1. Приз із символом кампанії, сувеніри кампанії WPWP та сертифікат
 • Приз для користувача, який покращить найбільше статей Вікіпедії відеофайлами:
 1. Приз із символом кампанії, сувеніри кампанії WPWP та сертифікат