ערכים מחפשים תמונות 2022

This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos 2022 and the translation is 86% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikipedia Pages Wanting Photos 2022

Home Participating Communities Organizing Team Participate Results Resources FAQ & Campaign Rules

אתגר ערכים מחפשים תמונות (באנגלית: Wikipedia Pages Wanting Photos; בראשי תיבות: WPWP) הוא אתגר שנתי בו עורכים מכל העולם – מכל השפות, המיזמים והקהילות – מוסיפים תמונות לערכי ויקיפדיה שבהם חסרות תמונות. פעילות זו נעשית על מנת לקדם את השימוש בקבצים, שנאספו בתחרויות תמונות שארגנה קהילת ויקימדיה, בערכי ויקיפדיה. תמונות מושכות את תשומת־לב הקוראים יותר ממלל וממחישות את הנאמר, וכך הן עושות את הערך מועיל ומעניין יותר לקריאה. אלפי תמונות נתרמו לוויקישיתוף במסגרת תוכניות שונות, בהן טיולים ותחרויות בין־לאומיות. בין התחרויות: ויקי אוהבת אנדרטאות, ויקי אוהבת את אפריקה, ויקי אוהבת את כדור הארץ, ויקי אוהבת מורשת. עם זאת, מעט יחסית מאותן תמונות משמש בערכי ויקיפדיה. האתגר הנוכחי נועד לגשר על הפער הזה.

איך משתתפים?

לפני ההשתתפות חשוב לקרוא את כל הוראות ההשתתפות דלהלן, כדי לא להיפסל.

 1. בדקו אם אתם עומדים בתנאים. תנאי ההשתתפות שונו במהדורת 2022 והמשתתפים נדרשים להחזיק בחשבון בן שנה לפחות.
 2. מצאו ערך שזקוק לתמונה. יש דרכים רבות לעשות זאת, כאן יש מספר עצות בנושא.
 3. מצאו תמונה מתאימה בוויקישיתוף. חפשו תמונה תוך שימוש בכותרת מתאימה או בקטגוריה כזו. קיימות מספר שיטות לשימוש בקבצים, תוכלו לעיין במדריך פשוט זה בנושא. כאן יש עוד מספר עצות. שמטרת התמונה היא לסייע לקורא להבין את הנושא בו עוסק הערך, ולכן לרוב יכללו בה אנשים, חפצים, פעילויות או מושגים המתוארים בערך. על התמונה להכיל פריט ברור ומרכזי. חשוב שהתמונות תהיינה משמעותיות ומתאימות להקשר, יותר משתהיינה יפות כשלעצמן.
 4. בדף הערך, מצאו נושא אליו התמונה מתאימה, כזה שהיא תועיל להבנתו. לחצו על 'עריכה' והכניסו את התמונה, כולל כיתוב קצר שיסביר מה רואים בה. יש להשתמש בתמונות באיכות הגבוהה ביותר שניתן למצוא. אין להשתמש בתמונות באיכות ירודה – כהות או מטושטשות, בהן הנושא קטן מדי, מוסתר או לא ברור וכדומה – אלא אם אין ברירה אחרת. חשוב לשים לב איזו תמונה תשמש תמחיש את נושא הערך באופן הטוב ביותר. חובה להוסיף תקציר עריכה לכל העריכות, וכן ללחוץ "תצוגה מקדימה" ולבצע את התיקונים הנדרשים לפני השמירה. בתקצירי העריכות בהן נוספות התמונות יש לכלול את התג #WPWP. לאחר ביצוע ההוראות האמורות – לחצו על "פרסום השינויים". להרחבה ראו מדריך לשימוש בתגי WPWP במהלך האתגר.
 5. שימו־נא לבבכם לתחביר התמונה! אם מוסיפים תמונה לתבניות מידע בערכים התחביר פשוט בהרבה – רק שם הקובץ: במקום [[File:Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg|thumb|The Obamas worship at [[African Methodist Episcopal Church]] in Washington, D.C., January 2013]] הקלידו פשוט The Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg.

תחביר שמות קבצים וכיתובים

A boy playing with a butterfly
ילד משחק עם פרפר

דוגמה בסיסית (התוצאה מוצגת משמאל):
[[File:Cute boy face with butterfly.jpg|thumb|alt=A boy playing with a butterfly|<translate>A boy playing with a butterfly</translate>]]

 • File:Cute boy face with butterfly.jpg שם הקובץ (לרוב תמונה) חייב להיות מדויק (כולל אותיות רישיות, סימני פיסוק ומרווחים) ועליו לכלול .jpg, .png או סיומת אחרת. (Image: ו-File: עובדים באותו אופן.) אם גם לוויקיפדיה וגם לוויקימדיה יש תמונה עם השם הרצוי, גרסת ויקיפדיה היא זו שתופיע בערך.
 • thumb נחוץ ברוב המקרים
 • alt=A boy playing with a butterfly טקסט חלופי מיועד למי שלא יכול לראות את התמונה; שלא כמו הכיתוב, הוא מסכם את המראה של התמונה. הוא אמור להתאים להנחיות הנגישות (אנגלית) ועליו למנות אירועים, אנשים וחפצים משמעותיים.
 • A boy playing with a butterfly הוא הכיתוב והוא מגיע אחרון. הוא נותן מידע נוסף על המופיע בתמונה.

ראו תחביר תמונה מורחב (אנגלית) לתכונות ואפשרויות נוספות. אם התמונה לא מוצגת למרות שלמיטב בדיקתכם התחביר נכון, ייתכן שהתמונה מופיעה ברשימה השחורה.

כללי האתגר


יש להציב את התמונות בערכים בין ה־1 ביולי ל־31 באוגוסט 2022.

אין מגבלה על מספר הקבצים בהם ניתן להשתמש. קיימות אמנם קטגוריות שונות לפרסים – ראו להלן. אל תשחיתו ערכים בתמונות, והוסיפו אותן רק לערכים בהם אין כאלה.

חובה לפרסם את התמונה תחת רישיון המתיר שימוש חופשי או לשחררה לרשות הציבור.

ההשתתפות מותרת רק למשתמשים רשומים שיש להם חשבון בן שנה לפחות. על מנת לעמוד בתנאי ההשתתפות, על משתתף להיות בעל חשבון רשום (זה יכול להיות בכל פרויקט של ויקימדיה) מ-1 ביולי 2021 או לפני כן.


לרוב לא תתקבלנה תמונות גרועות או בעלות איכות ירודה.

 1. על כיתוב התמונה והתיאור להיות ברורים ומתאימים לערך.
 2. בכל תמונה שמוסיפים יש לכלול כיתוב שיתאר את תוכנה.
 3. יש להציב את התמונה במקום בו היא מתאימה בתוך הערך.
 4. אל תוסיפו תמונות לערכים בשפות שאינכם דוברים ברהיטות. משתמשים שיוסיפו תמונות בלי כיתוב או תמונות לא מתאימות עלולים להיפסל.

חובה להוסיף את התג #WPWP ב"תקציר עריכה" בכל ערך בו הוכנסה התמונה לצד לתקציר המתאר את הפעולה. למשל: "תמונה לתבנית המידע" #WPWP. אין להוסיף את התג (#WPWP) לערך עצמו. להרחבה ראו מדריך לשימוש בתגי WPWP במהלך האתגר.

תאריכים

 1. תאריך התחלה: 1 ביולי 2022
 2. מועד אחרון להשתתפות: 31 באוגוסט, 2022.
 3. הכרזת תוצאות: אוקטובר 2022.

קטגוריות פרסים בין־לאומיות

 • שלושת המשתמשים ששיפרו הכי הרבה ערכים באמצעות תמונות יזכו בפרסים הבאים:
 1. פרס ראשון – גביע, מזכרות מהאתגר ותעודה
 2. פרס שני – גביע, מזכרות מהאתגר ותעודה
 3. פרס שלישי – גביע, מזכרות מהאתגר ותעודה
 • מי שהוסיף קטעי שמע להכי הרבה ערכים יזכה בפרס הבא:
 1. גביע, מזכרות מהאתגר ותעודה
 • מי שהוסיף סרטונים להכי הרבה ערכים יזכה בפרס הבא:
 1. גביע, מזכרות מהאתגר ותעודה
 • המשתמש החדש ששיפר הכי הרבה ערכים בויקיפדיה באמצעות תמונות יזכה בפרס הבא:
 1. גביע, מזכרות מהאתגר ותעודה

Wiki Loves Africa prize categories

 • 1st prize - US $80 gift card
 • 2nd prize - US $50 gift card
 • 3rd prize - US $30 gift card

PLEASE PUT #WPWP #WLA in your edit summary!

NOTE: THE PRIZES WILL BE AWARDED AS SCHOLARSHIP TOWARDS ANY UPCOMING ONLINE/OFFLINE WIKIMEDIA CONFERENCE

Visit Wiki Loves Africa 2022/WPWP to learn more.