Ázijský mesiac Wikipédie/Otázky a odpovede

This page is a translated version of the page Wikipedia Asian Month/QA and the translation is 98% complete.
Outdated translations are marked like this.

Pohľadnica

 • Otázka: Koľko pohľadníc môže jedna osoba dostať?
  Odpoveď: Každý wikipedián, ktorý splní požiadavky na jednej Wikipédii, dostane jednu pohľadnicu. Ak sa udalosti zúčastní na dvoch jazykových verziách Wikipédie a splní požiadavky oboch, dostane dve pohľadnice. Lokálny organizátor dostane jednu pohľadnicu za každú Wikipédiu, na ktorej udalosť organizuje (maximálne však 5, potrebujeme totiž, aby aj niečo robili, nielen mali svoje meno napísané na stránke).
 • Otázka: Znamená to teda, že ak vytvorím 10 článkov na jednej Wikipédii, dostanem 2 pohľadnice?
  Odpoveď: Nie. Požiadavkou sú aspoň 4 články. Ďalšie články sú samozrejme cenené, no nezvyšujú počet pohľadníc.
 • Otázka: Aký je maximálny počet pohľadníc, ktoré môže jedna osoba získať?
  Odpoveď: Sedem.
 • Otázka: Ktorej krajiny pohľadnicu dostanem?
  Odpoveď: Adresy budú distribuované náhodne, takže nikto nevie, dokým ju nedostane.
 • Otázka: A čo moje súkromie?
  Odpoveď: Zbierať budeme len adresu, Vaše reálne meno a používateľské meno. Ázijskej pobočke, ktorá Vám bude pohľadnicu posielať, bude daná len Vaša adresa a reálne meno, teda nie Vaše používateľské meno. Po odoslaní pohľadníc budú všetky informácie okamžite vymazané.
 • Otázka: Kedy sa budú pohľadnice posielať?
  Odpoveď: Zo skúseností z minulých ročníkov, najskôr v januári, najneskôr v máji. Zvyčajne od marca do apríla. Môže sa to líšiť na základe toho, ktorá pobočka Vám bude pohľadnicu posielať. Chápeme, že to nie je najrýchlejšie, no naše zdroje sú na 100% dobrovoľnícke a musíme poslať stovky pohľadníc.
 • Otázka: Ak do troch mesiacov nedostanem pohľadnicu, čo mám robiť?
  Odpoveď: Kvôli nespoľahlivému poštovému systému v rôznych krajinách je možné, že svoju pohľadnicu nedostanete načas. My sa však pri posielaní uistíme, že pohľadnicu sme poslali a bola odoslaná. Prosím pochopte, že toto je bežný problém pri posielaní pohľadníc.
 • Otázka: Žijem, resp. som z krajiny (prípadne regiónu), ktorá pohľadnice posiela. Môžem si vybrať, že nechcem dostať pohľadnicu z mojej krajiny alebo regiónu?
  Odpoveď: Dáme Vám možnosť pri zbieraní adries. Môžete si vybrať jednu krajinu/región, z ktorej nechcete dostať pohľadnicu.
 • Otázka: Keď vytvorím 15 článkov, budú mi 2 pohľadnice zaslané balíkom?
  Odpoveď: Každá pohľadnica bude poslaná samostatne.
 • Otázka: Dá sa pohľadnica poslať doporučene?
  Odpoveď: Nie. Všetky pohľadnice budú poslané ako štandardná letecká pošta, nie doporučene. Medzinárodná doporučená pošta je oveľa drahšia a náš rozpočet si to nemôže dovoliť.
 • Otázka: Mám svoje meno a adresu napísať v

latinke alebo ich môžem napísať v znakoch môjho jazyka?

 • Odpoveď: Formulár na zbieranie adries požaduje obidve, teda v latinke a a vo Vašom jazyku. Niektoré pobočky adresy vytlačia v miestnych jazykoch prijímateľov. Niektoré fonty však nemajú znaky písiem z celého sveta, preto prosím nezabudnite zahrnúť Vašu adresu v anglickej abecede.

Ázijskí veľvyslanci Wikipédie

 • Otázka: Ak budem mať najviac článkov v rámci viacerých Wikipédií, dostanem titul "Ázijský veľvyslanec Wikipédie" viackrát?
  Odpoveď: Titul dostanete na každej jazykovej verzii Wikipédie, na ktorej dosiahnete najväčší počet článkov. Druhá osoba na Wikipédii, na ktorej máte menej článkov, bude tiež označená za "Ázijského veľvyslanca Wikipédie".
 • Otázka: Čo získam z titulu "Ázijský veľvyslanec Wikipédie"?
  Odpoveď: Dostanete pohľadnicu navyše a digitálny certifikát! Certifikát je vyrobený z papiera a my ho oskenujeme, aby sme Vám ho mohli poslať. Pošleme Vám ho aj normálne papierom prostredníctvom prvej triedy.
 • Otázka: Čo ak bude viac ľudí prispievajúcich najväčším počtom článkov na jednej Wikipédii?
  Odpoveď: Na každej jazykovej verzii Wikipédie bude iba jeden Veľvyslanec, takže redaktori prispievajúci rovnakým počtom článkov budú zoradení podľa súčtu bajtov zo všetkých ich článkov (rozšírenie článkov sa tu nebude rátať). Pokiaľ budú príspevky osoby ďaleko za hranicou priemeru, budeme uvažovať o udelení titulu ďalšej osobe.

Pravidlá

 • Otázka: Ak napíšem Odporúčaný článok, znamená to viac bodov?
  Odpoveď: Nie. Toto nie je súťaž článkov. Napriek tomu Vás povzbudzujeme k písaniu článkov lepšej kvality.
 • Otázka: Pokiaľ si napíšem článok pred novembrom napríklad na svojej používateľskej podstránke a potom ho presuniem, bude sa to počítať?
  Odpoveď: Nie. Môžete však presunúť obsah zo stránky namiesto presúvania stránky.
 • Otázka: Nežijem v ázijskej krajine. Môžem sa zúčastniť?
  Odpoveď: Áno, na toto tu neexistuje žiadny limit. Projekt je určený pre prispievateľov z celého sveta na zvýšenie pokrytia Ázie na Wikipédii.
 • Otázka: Môže sa zapojiť používateľ bez registrácie (len s IP adresou)?
  Odpoveď: Kvôli obmedzeniu wmflabu a nášho nástroja sa používateľ s IP adresou nemôže zúčastniť. Odporúčame Vám, aby ste sa zaregistrovali, čím sa zároveň chráni Vaše súkromie. Registrácia je jednoduchá a bezplatná.
 • Otázka: Ak je osoba (článok o nej) ázijská, no nenarodila sa v Ázii, počíta sa to?
  Odpoveď: Nie. No osoba narodená v Ázii, ktorá sa stane významnou mimo Ázie, sa počíta. (Napríklad osoba narodená v Thajsku, no významná vďaka práci v Európe alebo Afrike, sa počíta.)
 • Otázka: Ak osoba (článok o nej) nie je ázijská, no jej práca prispieva k propagácii ázijskej kultúry, počíta sa to?
  Odpoveď: Áno. Ľudia, ktorí sú významní len v Ázii, pričom boli narodení mimo Ázie, sa počítajú. (Napríklad žurnalista bez ázijských koreňov, ktorý sa narodil v africkej, americkej alebo európskej krajine, no v Japonsku je známy vďaka objavovaniu sa v správach, sa počíta.)
 • Otázka: Môžem prekladať články z iných jazykov?
  Odpoveď: Áno. Pokiaľ sa články stále týkajú Ázie a sú nové na jazykovej verzii Wikipédie, do ktorej ich prekladáte, počítajú sa.
 • Otázka: Počítajú sa zoznamy?
  Odpoveď: Nie. Kvôli komplikovanému výberu, ktoré zoznamy sú vhodné a ktoré nie, a kvôli jednoduchosti pravidiel, zoznamy nie sú povolené.
 • Otázka: A čo medzikontinentálne krajiny?
  Odpoveď: Áno, ale iba ázijské časti týchto krajín. Medzi tieto krajiny patrí: Egypt, Rusko, Azerbajdžan, Turecko, Vianočý ostrov, Kokosové ostrovy. Ak chcete prihlásiť článok, ktorý nie je v tomto zozname, poraďte sa so svojím miestnym organizátorom, či sa to počíta do Ázie.
 • Otázka: Môžem do sútaže prihlásiť články, ktoré som vytvoril predtým?
  Odpoveď: Nie, články musia byť vytvorené počas Ázijského mesiaca Wikipédie. Úlohou projektu je vytváranie nových článkov.
 • Otázka: Ako môžem vymazať nesprávne články, ktoré som prihlásil do Fountain?
  Odpoveď: Požiadajte miestneho porotcu, aby to vymazal. Ak nemôže, kontaktujte vývojára nástroja.

Organizácia

 • Otázka: Moja domovská Wikipédia nie je v zozname a už je november.

*:Odpoveď: Túto súťaž môžete začať na svojej Wikipédii hocikedy pred koncom novembra (samozrejme to nechcete začať pár dní pred koncom). Všetky podklady nájdete na Meta. Prosím kontaktujte User:AddisWang alebo zanechajte správu na tejto diskusnej stránke pre pomoc a upovedomte nás, že sa zapojíte.