Asijský měsíc Wikipedie/Otázky a odpovědi

This page is a translated version of the page Wikipedia Asian Month/QA and the translation is 100% complete.

Pohlednice

 • Otázka: Kolik pohlednic může dostat jedna osoba?
  Odpoveď: Každý wikipedista, který splní požadavky na jedné Wikipedii, dostane jednu pohlednici. Když se události zúčastní na dvou jazykových verzích Wikipedie a splní požadavky na obou Wikipediích, dostane dvě pohlednice. Lokální organizátor dostane jednu pohlednici za každou Wikipedii, na které událost organizuje (maximálně 5, potřebujeme totiž, aby něco dělali, nejen aby měli své jméno napsané na stránce).
 • Otázka: Znamená to tedy, že když vytvořím 10 článků na jedné Wikipedii, dostanu 2 pohlednice?
  Odpoveď: Ne. Požadavek je alespoň 4 články. Další články jsou samozřejmě ceněné, ale nezvyšují počet pohlednic.
 • Otázka: Jaký je maximální počet pohlednic, které může jedna osoba získat?
  Odpověď: Sedm.
 • Otázka: Z které země dostanu pohlednici?
  Odpověď: Adresy budou náhodně rozděleny, takže nikdo neví, dokud pohled nedostanete.
 • Otázka: Obávám se o své soukromé informace.
  Odpověď: Shromažďujeme pouze údaje o adrese, vašem skutečném jméně a uživatelském jméně a pouze adresa a skutečné jméno budou předány partnerovi, který bude zasílat pohlednice; vaše uživatelské jméno nebude předáno. Všechny informace budou po rozeslání adres okamžitě vymazány.
 • Otázka: Kdy budou pohlednice odeslány?
  Odpověď: Na základě záznamů z předchozích let nejdříve v lednu příštího roku, nejpozději v květnu. Obvykle v březnu až dubnu. Může se to lišit podle toho, která pobočka vám napíše. Chápeme, že to není rychlá práce, ale máme omezené zdroje dobrovolníků. Prosíme o pochopení, že jsme ze 100 % dobrovolníci, které čeká dokončení rozesílání stovek kartiček.
 • Otázka: Pokud nedostanu pohlednice do tří měsíců, co bych měl udělat?
  Odpověď:Vzhledem k možné nižší spolehlivosti poštovních služeb v některých zemích se může stát, že pohlednice nedostanete včas. Ujišťujeme vás však, že jsme pohlednice odeslali. Pochopte prosím, že se jedná o běžný problém při zasílání pohlednic.
 • Otázka:Žiji v (nebo pocházím z) jedné ze zemí nebo regionů, odkud se pohlednice posílají. Mohu si vybrat, že pohlednici z této země nebo regionu nedostanu?
  Odpověď: Tuto možnost vám poskytneme při vyzvednutí adresy. Můžete si vybrat jednu zemi nebo oblast, ze které nechcete pohlednici zasílat.
 • Otázka: Pokud vytvořím 15 článků, budou mi 2 pohlednice zaslány poštovním balíkem?
  Odpověď: Každá pohlednice bude poslána zvlášť.
 • Otázka: Mohou být pohlednice sledovány (např. poslány doporučeně)?
  Odpověď: Ne. Všechny pohlednice budou zaslány jako běžná letecká pošta, nikoliv jako doporučená zásilka. Mezinárodní doporučená zásilka je mnohem dražší a náš rozpočet si ji nemůže dovolit.
 • Otázka: Mám své jméno a adresu popsat abecedou, nebo je mohu napsat znaky svého jazyka?
  Odpověď: Formulář pro sběr adres vás požádá o zadání v latince i ve vlastním jazyce. Některé pobočky vytisknou adresy v místních jazycích příjemců. Některé systémy však nezvládnou všechna písma celého světa. Nezapomeňte proto uvést adresu v anglické abecedě.

Asijští velvyslanci Wikipedie

 • Otázka: Pokud dosáhnu největšího počtu článků ve více než jedné Wikipedii, získám více titulů "Ambassadora (velvyslance)"?
  Odpověď: Na každé jazykové verzi Wikipedie, kde dosáhnete největšího počtu článků, budete mít titul, zatímco druhá osoba na Wikipedii, na které přispějete menším počtem článků, bude také oceněna jako "asijský velvyslanec Wikipedie".
 • Otázka: Co získám, když budu oceněn jako "asijský velvyslanec Wikipedie"?
  Odpověď: Obdržíte další pohlednici a digitální certifikát! Certifikát je vyroben z papíru a my vám ho naskenujeme a zašleme. Okopírujeme jej také na běžný papír a zašleme vám jej prostřednictvím pošty první třídy.
 • Otázka: Co když se na jedné verzi Wikipedie podílí více než dva lidé o prvenství s nejvyšším počtem článků?
  Odpověď: V každé jazykové verzi Wikipedie bude pouze jeden velvyslanec, takže wikipedisté, kteří přispívají stejným počtem článků, budou přeřazeni podle počtu bajtů celkového počtu článků, které vytvořili. (Rozšířený článek se sem nebude počítat.) Zvážíme udělení titulu další osobě, pokud bude její příspěvek mnohem větší než průměrný.

Pravidla

 • Otázka: Když napíšu článek týdne (featured article), znamená to více bodů?
  Odpověď: Ne, toto není soutěž o nejlepší článek. Přesto vás vyzýváme, abyste psali kvalitní články.
 • Otázka: Budou se mé úpravy před listopadem počítat z editace stránky návrhu nebo podstránky uživatele?
  Odpověď: Ne. Místo přesunu stránky návrhu však můžete přesunout obsah ze stránky návrhu.
 • Otázka: Nežiji v asijské zemi. Mohu se přesto zúčastnit?
  Odpověď: Ano, není to nijak omezeno. Projekt vítá účastníky z celého světa, aby zvýšil pokrytí Asie ve Wikipedii.
 • Otázka: Může se účastnit uživatel IP? (Jinými slovy, mohou se účastnit uživatelé bez registrovaného účtu na Wikipedii?)
  Odpověď: Vzhledem k omezením wmflab a našeho nástroje se nemohou účastnit uživatelé IP. Důrazně doporučujeme, abyste si zaregistrovali účet, který skutečně chrání vaše soukromí. Registrace je jednoduchá a bezplatná.
 • Otázka: Pokud je předmět článku (osoba) Asiat, ale nenarodil se v Asii, bude se počítat?
  Odpověď: Ne, ale člověk, který se narodil v Asii, ale proslavil se mimo Asii, se počítá. (Například osoba narozená v Thajsku, která se proslavila úspěchy v Evropě nebo Africe, se započítává.)
 • Otázka: Pokud předmět článku (osoba) není Asiat, ale jeho práce přispívá k propagaci asijské kultury, bude se počítat?
  Odpověď: Ano. Lidé, kteří se proslavili pouze v Asii, zatímco se narodili mimo Asii, se mohou počítat. (Například novinář, který nemá asijské předky a narodil se v africké, americké nebo evropské zemi, ale je známý pouze v Japonsku, protože vystupuje v japonském zpravodajském pořadu, by se počítal.)
 • Otázka: Mohu překládat články z jiných jazyků?
  Odpověď: Ano. Pokud jsou tyto články týkající se Asie nové pro Wikipedii, pro kterou je překládáte, budou započítány.
 • Otázka: Počítá se i seznam?
  Odpověď: Ne. Vzhledem ke komplikované povaze výběru, které druhy seznamů jsou způsobilé a které ne, jsou pro zjednodušení pravidel seznamy nezpůsobilé. Pokud je však v některých Wikipediích článek se seznamem povýšen na doporučený seznam (featured list), pak může být započítán.
 • Otázka: A co transkontinentální země?
  Odpověď: Ano, ale "pouze asijské části" těchto zemí. Mezi tyto země patří Egypt, Rusko, Ázerbájdžán, Turecko, Vánoční ostrov, Kokosové ostrovy. Pokud odešlete článek, který není na tomto seznamu, můžete se poradit s místním organizátorem a zjistit, zda se počítá do Asie.
 • Otázka: Mohu poskytnout své předchozí zveřejněné články do soutěže?
  Odpověď: Ne, články musí být vytvořeny a dokončeny během asijského měsíce Wikipedie. Účelem projektu je vytvořit nové články.
 • Otázka: Jak mohu stáhnout/odstranit svůj chybně odeslaný článek z nástroje Fountain?
  Odpověď: Požádejte místní porotu o jeho vymazání. Pokud to nedokáže, obraťte se na vývojáře nástroje.

Organizace

 • Otázka: Moje domovská Wikipedie není v seznamu a už je listopad.
  Odpověď: Tuto soutěž můžete začít na své Wikipedii kdykoliv před koncem listopadu (samozřejmě nechcete soutěž začít pár dní před koncem listopadu). Všechny podklady najdete na Meta. Prosím kontaktujte User:Li-Yun Lin nebo zanechte zprávu na této diskusní stránce pro pomoc a uvědomte nás, že se zapojíte.